Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

KFUM Örebro OK

101 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Birgitta ArleboD70 (252)27:509:39
5Oskar ArleboH35 (318)47:56+1:475:42
5Hugo ÖrnH12 (1032)18:37+0:575:55
5Anette CarlssonD35 (286)44:34+3:587:14
6Axel StridOpen 11 (308)48:00+15:058:34
6Magnus PalmH35 (318)48:53+2:445:49
10Melker CarlssonU1 (2187)14:33+2:017:23
10 Elsa   Ekelin D35 (286)48:12+7:367:50
12Jan KalanderH40 Kort-1 (820)37:46+5:426:13
12Mathias KlaseniusOpen 4 (995)45:21+6:249:21
12Ulla JonhedD65 Motion (243)55:00+14:5217:41
14Elsa VidlundD12 Kort (249)20:51+6:579:16
14Pontus HalldinH45 Kort-2 (992)29:27+3:095:44
14Klara PerssonD16 Kort (253)51:13+20:4712:40
15Eleonor GrönvallD70 Kort (357)35:14+7:1514:22
16Ellinor ErikssonD21 Elit (365)1:11:53+13:026:57
17Per SjögrenH35 Kort (1001)40:31+8:016:06
17Olle MalmH11 (1108)22:07+4:306:55
19Johanna NordströmD35 Kort (631)34:47+8:227:38
22Olle LindgrenH20 (281)1:04:06+17:508:20
25Lars JonhedH35 (318)55:44+9:356:38
26Johan HaglundH45 Kort-2 (992)31:54+5:366:13
29Simon JonhedU2 (1872)22:00+4:338:14
29Martin PerssonH40 Kort-1 (820)39:43+7:396:32
30Stina JohanssonOpen 5 (2438)31:27+6:048:50
30Fredrik JohnssonH35 (318)59:30+13:217:05
32Johan KaskOpen 8 (1300)35:02+8:437:27
33Malin KlaseniusOpen 4 (995)53:25+14:2811:00
33Erik HarlénH35 (318)1:02:19+16:107:25
35Kristin JacobsonD21 Kort-2 (742)46:18+13:128:45
36Malin HalldinD40 Kort-2 (637)35:50+11:068:52
37Annica MagnussonOpen 10 (422)54:03+21:1012:48
40Nils SkymbergH12 Kort (228)47:42+32:5720:33
42Sabina ForsbergOpen 12 (366)1:35:22+39:009:33
43Henrik NordH40 Kort-1 (820)41:58+9:546:54
44Lovisa GustafssonD14 (924)35:52+11:508:55
46Weine FredrikssonH65 (766)40:49+10:248:44
48Johanna HalldinD14 Kort (312)39:56+17:1613:05
50Mats CarlbergOpen 9 (584)1:05:45+31:398:50
50Åsa VidlundD45 Kort-2 (681)35:37+9:4310:24
52Linus MalmH14 (1160)32:22+10:537:39
56Olle HaglundH10 (1337)16:40+5:287:11
59Eva LindgrenD45 Motion (966)46:15+16:3512:23
59Erik LindgrenH21-1 (853)1:11:09+15:436:58
60Mats GustafssonH40 Kort-1 (820)44:46+12:427:22
61Stefan AronssonH40 (1146)50:05+13:386:38
63Anders KallinH35 Kort (1001)47:22+14:527:08
69Filip ÖrnH18 (472)1:11:00+35:3710:51
69Albin KlaseniusH11 (1108)28:36+10:598:57
72Viktor JonhedH10 (1337)17:20+6:087:28
73Örjan VelletH40 (1146)51:54+15:276:52
75Oscar ForsbergH40 Motion (456)1:21:58+40:5014:27
76Karin JohanssonD45 Kort-2 (681)40:28+14:3411:49
80Maria AskrothD40 Motion (764)53:33+23:2814:10
80Elin Sundkvist BergD35 Kort (631)46:26+20:0110:12
80Melker ForsbergH15 (929)46:18+18:068:19
81Daniel GustafssonH40 Kort-1 (820)49:20+17:168:07
81Lisa MalmD10 (1269)21:28+7:449:50
84Sofie YngströmD21 Kort-2 (742)56:56+23:5010:45
84Marcus KlaseniusH15 (929)46:42+18:308:23
86Jonas ÖrnH45 Motion (509)1:15:22+39:4414:29
86Johanna BergD11 (851)34:39+17:0211:47
89Maria MagnussonD21 Kort-2 (742)58:05+24:5910:58
89Elin JonhedD12 (1025)31:03+11:089:31
91Julia GustafssonD10 (1269)21:55+8:1110:03
92Gustav AskrothH13 (1083)38:53+19:289:47
95Julia BergD13 (1017)48:21+22:0712:18
96Lars ArleboH70 Kort (920)36:19+12:3412:16
98Björn LindgrenH50 Kort-2 (763)42:17+15:219:18
99Peter ErikssonH50-2 (739)58:18+24:479:43
104Ted NilssonU2 (1872)26:17+8:509:50
106Jonatan GustafssonH18 Elit (573)1:01:20+21:377:32
113William SeguraH15 (929)52:35+24:239:27
113Sara KalanderD35 Kort (631)53:45+27:2011:48
114Bo MagnussonOpen 7 (1692)33:29+13:5710:39
114Anette ForsbergD50 Kort (901)46:22+22:2814:45
116Hans JonhedOpen 7 (1692)33:46+14:1410:45
119Lars SkymbergH50 Kort-2 (763)47:36+20:4010:29
122Johan ÅströmH35 Kort (1001)56:50+24:208:34
124Anna GustafssonD45 Kort-2 (681)1:01:47+35:5318:03
131Catarina CuibeD21 Kort-2 (742)1:21:06+48:0015:19
138Karin LindgrenD13 (1017)59:01+32:4715:01
142Henrik AskrothH40 Kort-1 (820)1:06:46+34:4210:59
144Sara GarpenlundOpen 7 (1692)36:24+16:5211:35
165Fredrik MalmH40 Kort-1 (820)1:58:35+1:26:3119:32
165Daniel StunzH21 Kort-2 (1030)1:19:28+40:519:55
171Martin SedströmH35 Kort (1001)1:08:04+35:3410:15
178Jenny JohanssonOpen 7 (1692)38:22+18:5012:13
186Oscar AskrothH11 (1108)51:34+33:5716:09
197Tess FranssonD12 (1025)1:00:55+41:0018:41
220Linda HarlénOpen 7 (1692)43:22+23:5013:48
221Kattis ÅströmOpen 5 (2438)46:50+21:2713:09
222Sanna KallinU2 (1872)32:11+14:4412:03
236Edvin HalldinH10 (1337)58:04+46:5225:01
291Anne ErikssonOpen 7 (1692)53:24+33:5217:00
392Alva NilssonU1 (2187)38:19+25:4719:27
429Annika LarssonOpen 5 (2438)1:10:08+44:4519:42
Harald CarlssonInskolning (2140)fullföljt
Sofia HalldinInskolning (2140)fullföljt
Ida KalanderInskolning (2140)fullföljt
Jacob ErikssonH20 Elit (617)ej godkänd
Elisabet HalvarssonD21 Kort-2 (742)ej start
Marcus AnderssonH21 Kort-2 (1030)ej start
Lina JonhedD35 Kort (631)ej start
Jakob BergH40 Kort-1 (820)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser