Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Kils OK

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lukas OlmH16 (1024)29:57+2:125:07
5Nora HolmgårdD14 (924)27:23+3:216:48
7Christer SkoogH55 (967)35:03+2:006:25
9Lars HolmgårdH50 Kort-2 (763)28:53+1:576:21
12Olof SkoglundH18 Elit 2 (534)47:13+8:036:42
15Ulf MellerdalH45 Motion (509)48:01+12:239:14
18Sofia HolmgårdD35 (286)50:05+9:298:08
19Mona OrdqvistD55 Kort (582)32:34+5:5410:30
20Andreas UllerH18 Elit (573)45:22+5:395:34
20Magnus NordströmH45 Kort-1 (980)34:21+3:536:35
21Sanna StenholmD20 (349)53:05+17:069:15
23Lina UllerD10 (1269)17:01+3:177:48
29Klara NordströmD14 Kort (312)34:10+11:3011:12
33Sanna SkoogD21 Elit 2 (180)1:34:58+35:1510:43
37Jan-Erik LarssonH60 Motion (269)46:37+18:3312:37
38Ylva OlmD45 Kort-1 (747)37:06+10:4610:50
41Anna SkoglundD20 (349)1:03:51+27:5211:08
42Jörgen GranefeltH40 (1146)47:15+10:486:15
46Ella NordströmD16 (875)39:03+10:178:17
52Klara HolmgårdD20 (349)1:09:02+33:0312:02
54Marit NilssonD65 (320)59:55+32:5618:26
56David RisbergH18 Elit 2 (534)55:13+16:037:51
56Elsa HolmgårdD18 Elit (551)54:16+14:158:34
58Tina WestlundD45 Motion (966)46:06+16:2612:21
58Anton UllerH13 (1083)34:48+15:238:45
60Anna LundkvistD21 Kort-2 (742)51:47+18:419:47
65Niklas HultOpen 7 (1692)30:10+10:389:36
71Anna UllerD40 Kort-1 (655)43:00+16:4110:21
71Jonathan UllerH16 (1024)38:02+10:176:30
71Ulf SkoglundH55 Kort (872)34:25+9:318:16
78Anna NordströmD45 (859)41:21+13:379:05
79Helen SkoogD45 (859)41:24+13:409:05
85Måns OlmH18 (472)1:25:32+50:0913:04
88Linn LugneD16 (875)46:43+17:579:55
95Charlotte SkoglundD45 Kort-1 (747)46:59+20:3913:44
97Amanda MellerdalOpen 7 (1692)32:07+12:3510:13
109Jonas UllerH40 (1146)57:06+20:397:33
114Rebecka WestlundD13 (1017)51:55+25:4113:12
121Fredrik WestlundH11 (1108)34:24+16:4710:47
123Henry NordströmU1 (2187)19:16+6:449:46
127Anders WestlundOpen 8 (1300)45:35+19:169:41
127Isak HolmgårdH11 (1108)35:25+17:4811:06
133Emma LugneOpen 4 (995)1:21:16+42:1916:45
134Kerstin LugneOpen 4 (995)1:21:35+42:3816:49
136Tove OrdqvistD15 (801)1:03:22+36:2114:10
158Magnus OrdqvistOpen 7 (1692)37:13+17:4111:51
164Thea BadD16 (875)1:17:28+48:4216:26
186Joel HolmgårdH10 (1337)27:38+16:2611:54
200Maria NordströmOpen 7 (1692)41:32+22:0013:13
286Ulf BerglundOpen 7 (1692)52:00+32:2816:33
Lisa OlmD13 (1017)ej godkänd
Lars-Olov LugneH50 Kort-2 (763)ej godkänd
Jan OlmH45-1 (730)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser