Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IFK Lidingö SOK

129 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sofia TörnqvistD21-2 (671)48:046:35
1Birgitta ThunellD75 (210)30:2310:41
1Martin JohnssonH40 Kort-1 (820)32:045:16
2Emma DahlstedtD40 Kort-2 (637)27:03+2:196:41
2Anders HedmanH35 Kort (1001)35:57+3:275:25
3Alexandra VejedalD21 Kort-1 (837)33:04+1:156:20
3Johanna SanderiD21 Elit 2 (180)1:04:10+4:277:15
4Hans Olof AmblieH35 Kort (1001)36:58+4:285:34
6Ebba EngmanOpen 1 (777)26:49+7:079:40
7Erik Ivarsson SandbergH21 Kort-1 (1006)42:56+5:585:18
8Petter BodingH17-20 Kort (293)46:03+10:138:13
8Solveig SpångbergD80 (39)2:03:43+1:30:4248:42
8Jan SöderbergOpen 7 (1692)23:19+3:477:25
9Julia RajanD16 (875)32:54+4:086:59
10Frida BakkmanD21-2 (671)53:17+5:137:17
10Mia LiljaD45 Kort-1 (747)30:23+4:038:53
11Sofia AdolfssonD21-2 (671)54:26+6:227:27
11Karin HedmanD21 Kort-1 (837)38:54+7:057:27
13Mattias JohanssonH35 Kort (1001)39:54+7:246:01
14Christian HjalmarssonH21-1 (853)1:01:53+6:276:04
14Stig ThunellH50 Kort-1 (778)33:19+4:117:15
15Ebba GanslandtD18 (475)49:10+6:039:12
16Lukas WernerH14 (1160)27:01+5:326:23
16Susanne CurmanD45 Kort-1 (747)30:52+4:329:01
17Linus KajsajunttiH35 Kort (1001)40:31+8:016:06
18Andreas EdlundH35 (318)53:19+7:106:20
18Elisabeth HanssonD21-2 (671)56:32+8:287:44
19Daniel WendeliusH16 Kort (197)56:19+23:3613:44
19Alice HugossonD21 Elit (365)1:12:39+13:487:01
19Maria OlssonOpen 2 (501)41:32+14:3410:48
21Ingemar StenbeckH45-1 (730)42:50+7:066:14
22Magnus RajanH50 Kort-1 (778)35:03+5:557:38
22Hector HainesH21 Elit (372)1:12:22+7:015:11
23Evelyn WendeliusD18 Elit 2 (265)1:04:07+13:0310:35
24Mattias GanslandtChallenge H 10 (442)59:16+13:086:07
24Daniel BoströmOpen 9 (584)56:39+22:337:36
26Emma TarandiD35 Kort (631)37:01+10:368:08
26Lovisa KihlborgD45 Motion (966)41:23+11:4311:05
26Annica GustafssonD21 Elit (365)1:14:18+15:277:11
27Clara Olsson KihlborgD16 Kort (253)59:55+29:2914:49
28Britt-Louise EdlundD60 Motion (303)49:28+16:3215:33
28Mattias PernebyOpen 8 (1300)34:46+8:277:23
29Martin LarboH40 (1146)45:29+9:026:01
31Anita RahmqvistD55 Motion (356)53:36+18:2816:54
32Hans TarandiH55 (967)40:06+7:037:20
38Sofie Von FrenckellChallenge D 10 (268)1:27:49+32:009:07
38Erik WretöH16 Kort (197)1:26:35+53:5221:07
38Mikael JanssonH35 Kort (1001)43:55+11:256:37
40Antonio SeriniH35 Kort (1001)44:13+11:436:40
40Helena KarlssonD21 Elit (365)1:18:09+19:187:33
41Jonatan GraversenH15 (929)38:36+10:246:56
41Rasmus Palmqvist AslaksenH21 Elit 2 (662)1:17:39+10:016:00
41Nicolas SimoninH21 Elit (372)1:16:12+10:515:27
42Iris VallstenD60 Motion (303)55:05+22:0917:19
44Anna BachmanD21 Elit (365)1:18:37+19:467:36
47Wilhelm Von FrenckellChallenge H 10 (442)1:11:48+25:407:25
49Pär LiljaH40 (1146)48:44+12:176:27
49Jutta JussilaD20 Elit (499)1:05:07+18:288:33
50Ville KeskisaariH21 Elit 2 (662)1:19:12+11:346:07
50Ida WikströmD35 Kort (631)41:08+14:439:02
51Annica JanssonD45 (859)37:37+9:538:16
52Simon SchusterH18 Elit (573)49:44+10:016:07
53Carina WidlundD45 Kort-1 (747)40:17+13:5711:46
57Klara GraversenD12 (1025)28:00+8:058:35
63Emma BjessmoD21 Elit (365)1:26:26+27:358:21
67Anna KarlqvistD40 (496)46:13+17:209:09
68Magnus BjärnlidOpen 10 (422)1:17:46+44:5318:25
69Niina HulkkonenD21 Elit (365)1:29:33+30:428:39
73Anders CarlssonH21 Elit (372)1:32:10+26:496:36
74Sixten HillerhagH20 Elit (617)1:16:05+22:457:09
76Lisa ThunellD13 (1017)44:39+18:2511:21
82Karolina BjärnlidD18 (475)1:18:41+35:3414:44
82Elin JarlemarkD18 Elit (551)58:02+18:019:10
83Signe HillerhagD13 (1017)45:59+19:4511:42
83Håkan WidlundOpen 4 (995)1:05:29+26:3213:30
85Agnes DambergD13 (1017)46:06+19:5211:43
86Charlotta DambergOpen 1 (777)45:51+26:0916:33
88Joel SanderiH21 Kort-1 (1006)1:02:53+25:557:46
91Henrik SandénH21 Kort-2 (1030)1:00:21+21:447:32
94Per DambergH45 Kort-1 (980)44:59+14:318:38
99Rune GraversenH45-1 (730)56:08+20:248:10
100Maja LiljaD11 (851)37:10+19:3312:38
106Ludvig JarlemarkH14 (1160)38:13+16:449:02
106Karin RahmqvistD21-2 (671)1:23:23+35:1911:25
107Jeanette JarlemarkOpen 4 (995)1:11:37+32:4014:45
110Jennifer WendeliusD21 Kort-1 (837)56:09+24:2010:46
110Anneli SalomonssonD40 Kort-2 (637)58:52+34:0814:34
111Amelie RajanD14 (924)46:12+22:1011:29
111Elin RahmqvistD21-2 (671)1:28:49+40:4512:10
111Mandus EngmanH40 Kort-1 (820)57:51+25:479:31
112Martin TerryH40 Kort-1 (820)57:55+25:519:32
115Patrik WendeliusH50-2 (739)1:02:51+29:2010:29
116Lars-Gunnar FalkH60 Kort (990)42:01+15:1511:03
117Ulric CarlssonH65 Kort (958)41:10+15:4212:08
118Anneli WendeliusD45 (859)48:04+20:2010:33
119Magnus JohanssonOpen 8 (1300)45:10+18:519:36
120Mia HillerhagD55 (669)57:20+27:0614:48
122Robert Olsson KihlborgH14 (1160)40:54+19:259:40
133Waldemar Von FrenckellH14 (1160)42:11+20:429:58
142Helena GanslandtD45 Motion (966)1:04:52+35:1217:23
153Christina PernebyD50 (838)1:06:33+37:1315:52
156Jonathan BlomlöfH13 (1083)53:25+34:0013:27
157Jari PöyhönenH55 (967)1:05:03+32:0011:54
169Anders RahmqvistH55 Kort (872)59:22+34:2814:16
178Ebba LotsanderD13 (1017)1:22:20+56:0620:56
186Fredrik SundströmH45 Kort-1 (980)1:16:32+46:0414:41
190Ann-Carol WallgrenD45 Motion (966)1:46:05+1:16:2528:26
205Simon LiljaH14 (1160)1:04:20+42:5115:12
206Åke EngmanU2 (1872)31:09+13:4211:40
231Tomas TapperOpen 8 (1300)1:02:34+36:1513:18
234Marianne SöderbergOpen 3 (2726)49:12+26:0628:36
239Måns TistadOpen 8 (1300)1:13:35+47:1615:39
241Lotta TapperOpen 8 (1300)1:18:58+52:3916:48
248Ebba FrendeliusU1 (2187)23:56+11:2412:08
250Isabella TapperOpen 8 (1300)1:36:19+1:10:0020:29
260Siri KihlborgU1 (2187)24:08+11:3612:15
281Lukas TarandiU1 (2187)25:24+12:5212:53
297Mira VejedalU1 (2187)26:48+14:1613:36
402Nina KarlssonOpen 5 (2438)1:05:31+40:0818:24
Smilla Dahlstedt KajsajunttiInskolning (2140)fullföljt
Noel HedmanInskolning (2140)fullföljt
Irma JarlemarkInskolning (2140)fullföljt
Elna JohanssonInskolning (2140)fullföljt
Hanna SundströmInskolning (2140)fullföljt
Elsa TerryInskolning (2140)fullföljt
Torbjörn JarlemarkH45 Kort-1 (980)ej godkänd
Anders WidlundH14 (1160)ej godkänd
Vincent WidlundU2 (1872)ej godkänd
Björn LovangH45 Kort-1 (980)ej godkänd
Rafaela Von FrenckellD18 (475)ej start
Mikael TarandiH60 (671)ej start
Niclas LimnefeltH18 (472)ej start
Teodora von FrenckellD20 (349)ej start
Henrik BodingH55 (967)ej start
Anna FuruheimD21 Kort-1 (837)ej start
Thomas FuruheimH21 Kort-1 (1006)ej start
Helene SwartzOpen 5 (2438)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser