Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Kolmården

81 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Mats RöjgårdH45-2 (713)36:40+0:475:20
3Catharina JohanssonD65 Motion (243)46:32+6:2414:57
3Emma ErikssonD16 Kort (253)38:57+8:319:38
3Kerstin LjungemyrD13 (1017)27:24+1:106:58
4Simon JohanssonH14 (1160)24:28+2:595:47
4Annie LundD11 (851)18:42+1:056:21
4Ville JohanssonH20 Elit (617)57:43+4:235:25
5Leo JohanssonH15 (929)31:01+2:495:34
6Oskar LeinonenH20 Elit (617)58:31+5:115:30
6Yrsa RöjgårdD11 (851)19:58+2:216:47
7Veronica LundD35 (286)45:30+4:547:23
7Karin GundbergOpen 3 (2726)29:45+6:3917:17
9Sofia WesterbergD45 Kort-2 (681)29:20+3:268:34
13Linnea LundD13 (1017)31:18+5:047:57
15Märta BerggrenD20 (349)51:08+15:098:55
15Lisa BerggrenD18 Elit (551)46:35+6:347:21
16Oscar SöderströmU2 (1872)20:23+2:567:38
16Jenny RöjgårdD45 (859)33:17+5:337:18
18Andreas GundbergOpen 6 (571)56:54+15:469:35
20Anneli PeterssonChallenge D 10 (268)1:16:01+20:127:54
21Emil LjungemyrOpen 9 (584)55:54+21:487:30
21Linda AlmgrenD40 Motion (764)39:18+9:1310:23
27Tora WesterbergD18 (475)54:52+11:4510:16
29Caroline CasselsjöD40 Motion (764)41:06+11:0110:52
31Gunnar MelinOpen 9 (584)58:16+24:107:49
31Anna MatybaD20 Elit (499)59:26+12:477:48
32Aleksandra HornikD20 Elit (499)59:30+12:517:49
33Federica De MagistrisD45 Motion (966)42:10+12:3011:18
33Arvid WesterbergH15 (929)37:17+9:056:42
34Sverre RöjgårdH13 (1083)30:12+10:477:36
35Emilia ÖstlundD18 Elit 2 (265)1:10:26+19:2211:38
38Mikael WesterbergH45 Kort-2 (992)32:47+6:296:23
39Jenny ÖstlundD45 Kort-2 (681)34:15+8:2110:00
39Anna LjungemyrD45 Motion (966)43:00+13:2011:31
40Peter LundH45-2 (713)47:10+11:176:52
42Mattias PeterssonH35 (318)1:06:50+20:417:57
42Håkan LindgrenChallenge H 10 (442)1:09:04+22:567:08
43Peter BerggrenH50-2 (739)45:06+11:357:31
44Fanny ÖstlundD13 (1017)38:09+11:559:42
45Agneta ErikssonD45 (859)37:23+9:398:12
46Torbjörn AlmgrenH40 Motion (456)1:01:25+20:1710:49
49Margareta TidmanD70 (252)1:10:34+42:4424:30
50Hans PerssonH45-2 (713)50:25+14:327:20
53Christina LeinonenOpen 2 (501)1:07:04+40:0617:27
59Henrik LjungemyrH45-2 (713)53:02+17:097:43
60Anette JohanssonD45 Kort-2 (681)37:21+11:2710:55
61Joel SjödinH18 Elit 2 (534)56:25+17:158:01
62Kacper KucaH18 Elit (573)51:08+11:256:17
64Moa HedegårdD20 Elit (499)1:09:41+23:029:09
65Christer ErikssonH45 Kort-2 (992)35:41+9:236:57
66Susanne EkmanChallenge D 5 (445)1:06:30+33:5113:22
67Gustaf HedegårdH18 Elit 2 (534)57:30+18:208:10
67Julia ErikssonD20 Elit (499)1:10:41+24:029:17
71Annika JosefssonOpen 2 (501)1:20:08+53:1020:52
72Thomas JohanssonH45 Motion (509)1:06:57+31:1912:52
73Linn BrännebyD21-1 (652)1:06:03+19:308:43
76Esko LeinonenH50 Motion (409)1:21:17+43:2917:08
84Josef JohanssonH18 Elit 2 (534)1:03:50+24:409:04
89Ebba HedegårdD50 (838)46:26+17:0611:04
89Annica BerggrenD45 (859)42:37+14:539:21
91Christer CasselsjöH40 (1146)53:51+17:247:07
93Sanna JosefssonU1 (2187)18:43+6:119:30
93Klas JohanssonH21-2 (800)1:20:35+26:047:45
97Ove JohanssonH65 (766)50:53+20:2810:53
102Leonardo MelinU1 (2187)18:53+6:219:35
103Magnus HedegårdH50 Kort-1 (778)49:02+19:5410:40
113Sofia MelinD10 (1269)23:12+9:2810:38
118Gilbert CasselsjöH75 (592)1:36:50+1:09:5327:21
130Carl HedegårdH13 (1083)46:15+26:5011:38
131Kjell JosefssonH45 Kort-2 (992)44:11+17:538:36
138Magnus JohanssonH45 Kort-2 (992)45:15+18:578:49
139Andreas CarlssonH40 Kort-2 (789)1:05:23+32:0510:09
151Olle AnderssonH50 Kort-1 (778)1:12:19+43:1115:45
169Julie CasselsjöU1 (2187)21:09+8:3710:44
171Jonas JohnssonH40 (1146)1:08:15+31:489:02
186Erik JohnssonH14 (1160)53:29+32:0012:38
446Adam AlmgrenOpen 3 (2726)1:07:29+44:2339:14
Ida PeterssonInskolning (2140)fullföljt
Moa PeterssonInskolning (2140)fullföljt
Viggo PeterssonInskolning (2140)fullföljt
Charlotta PersD45 Kort-2 (681)ej godkänd
Elin HildebrandU2 (1872)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser