Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Västerås SOK

150 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Christina GohdeD65 Motion (243)40:0812:54
1Kuno ÖsterlundH75 (592)26:577:36
1Klara SjöströmD13 (1017)26:146:40
1Johan SundénH45 Kort-2 (992)26:185:07
2Lars JakobssonH65 (766)30:36+0:116:33
2Lucas AhlströmH14 Kort (375)19:23+0:256:31
5Mats-Åke IsakssonH35 Motion (153)43:07+2:107:15
5Kasper WestmanChallenge H 10 (442)49:07+2:595:04
5Kalle Åkerman SjöströmH14 (1160)25:07+3:385:56
7Anna ZetterbergD40 Kort-2 (637)29:15+4:317:14
9Lars-Olof LundströmH70 Kort (920)26:06+2:218:49
9Anna LindgrenD40 Kort-2 (637)30:04+5:207:26
10Bo LöwegrenH80 (240)37:35+8:4512:44
10Annika SundströmD45 (859)32:00+4:167:01
11Liz PorteousD70 Motion (211)56:11+15:5919:06
12Fredrik DahlmarkH50 Motion (409)46:27+8:399:47
12Lennart ÖbergH85 (87)50:58+18:0518:32
12Johan AhlströmH40 (1146)42:50+6:235:40
14Eva PalmD40 Kort-2 (637)31:55+7:117:54
16Simon ÖsterlundH20 (281)1:01:40+15:248:01
16Annika DavidssonD55 (669)34:39+4:258:57
16Margareta LöfqvistD70 (252)38:35+10:4513:23
17Andreas ErikssonOpen 9 (584)54:10+20:047:16
21Gertrud AsplundD75 (210)50:50+20:2717:53
21Tommy BomanH55 Motion (262)43:46+14:3911:06
22Eva OdeD40 Kort-2 (637)33:17+8:338:14
22Anders ÄlvegranH50-1 (836)43:18+10:376:51
23Sofi ThorsellD35 (286)51:50+11:148:25
23Maja AhlströmD12 (1025)24:33+4:387:31
25Fredrik HamreforsH16 (1024)33:30+5:455:43
25Elisabeth WestmanChallenge D 10 (268)1:20:15+24:268:20
26Hanna SundströmD18 (475)54:45+11:3810:15
27Erik PalmH10 (1337)14:48+3:366:22
28Per-Olov SjöströmH55 (967)39:12+6:097:10
28Inger GunnarssonD45 (859)35:52+8:087:52
29Robert PalmH45 Kort-2 (992)32:04+5:466:15
30Andreas NäslundH15 (929)36:45+8:336:36
32Eva WadmanD50 (838)37:03+7:438:50
32Pernilla SahlénD40 Kort-2 (637)34:37+9:538:34
34Alva LimbäckD18 (475)57:45+14:3810:48
34Eva KarlssonD65 (320)46:27+19:2814:17
35Elin PalmU2 (1872)22:17+4:508:20
36Kurt ZanderH75 (592)45:16+18:1912:47
37Rickard SvenssonH35 (318)1:03:00+16:517:30
38Elin NallgårdD18 Elit 2 (265)1:13:24+22:2012:07
38Dan ÖsterlundH18 (472)56:25+21:028:37
39Maria IvermarkD35 Kort (631)39:34+13:098:41
39Ludvig JuhlinU1 (2187)16:29+3:578:22
40Anders SahlénChallenge H 10 (442)1:08:53+22:457:07
40Disa SvenssonD13 (1017)37:17+11:039:29
40Emma HelmerssonD20 Elit (499)1:02:20+15:418:11
41Simon SvenssonH12 (1032)23:13+5:337:23
42Cecilia EinarssonD35 (286)1:03:33+22:5710:20
42Magnus LimbäckH50-1 (836)46:02+13:217:17
44Lena JakobssonD65 Kort (470)37:54+10:0713:29
44Kajsa HallD11 (851)29:59+12:2210:11
46Stella ÄlvegranD10 (1269)18:56+5:128:41
47Elin DahlmarkD16 (875)39:06+10:208:18
48Catharina EkmanD60 Kort (442)43:02+15:5114:01
48Joakim AhlströmH45 Kort-2 (992)33:46+7:286:34
49Malena AhlströmD40 Kort-2 (637)37:59+13:159:24
49Elvira BjörnbergD11 (851)30:20+12:4310:19
50Amanda HallD13 (1017)38:51+12:379:53
51Martin OldaeusH35 Kort (1001)45:29+12:596:51
52Niclas AhlströmH50 Kort-1 (778)40:59+11:518:55
52Martin JuhlinH40 Kort-1 (820)43:53+11:497:13
53Per SundströmH50-1 (836)47:56+15:157:35
58Tore KangasH75 (592)50:04+23:0714:08
61Nova SahlénD10 (1269)19:31+5:478:57
63Henrik HamreforsH18 Elit 2 (534)56:58+17:488:06
65Anna NygårdD40 Kort-2 (637)41:08+16:2410:10
65Jan ViklundH50-1 (836)49:27+16:467:50
68Alfred LönnH18 Elit 2 (534)57:33+18:238:11Ladda ner rutt i gpx-format
72Gun MillingerD60 (365)1:26:01+1:02:1925:13
73Tobias DahlmarkH13 (1083)36:45+17:209:15
76Nina LimbäckD45 Motion (966)48:44+19:0413:03
78Lars-Erik RaskH70 Kort (920)34:34+10:4911:40
78Karin AnderssonOpen 8 (1300)40:39+14:208:38
78Stefan TörnqvistH50 Kort-1 (778)44:32+15:249:42
79Catarina LarssonD45 Kort-2 (681)40:50+14:5611:56
79Pontus LindgrenH15 (929)45:58+17:468:16
81Henrik OrtmanH40 (1146)52:13+15:466:54
87Sofie ThornellD12 (1025)30:51+10:569:27
88Karin ÅkermanD45 Kort-2 (681)42:07+16:1312:18
91Lill NallgårdD45 Motion (966)52:25+22:4514:03
93Ida LarssonD14 (924)42:47+18:4510:38
94Jonna ForsD18 Elit (551)1:02:10+22:099:49
96Jonas Jensen-TornehedH40 (1146)54:44+18:177:14
99Birgitta IsakssonD35 Kort (631)50:12+23:4711:01
100Erik NallgårdH20 Elit (617)1:26:01+32:418:05
100Ulf HamreforsH55 (967)49:27+16:249:03
101Göran AnderssonH70 Kort (920)36:48+13:0312:25
102Karin BeckiusOpen 4 (995)1:10:07+31:1014:27
104Filip IvermarkH40 (1146)56:31+20:047:29
107Elsa LimbäckD16 (875)50:44+21:5810:46
108Kristina LindgrenD13 (1017)50:49+24:3512:55
109Daniel BjörnbergH40 Kort-1 (820)56:29+24:259:18
109Mats ThulinH45 Kort-2 (992)41:15+14:578:02
109Johan HerbstOpen 7 (1692)33:01+13:2910:30
111Kennet LöfqvistH70 (607)1:17:08+47:5619:19
113Camilla ÄlvegranD45 Kort-2 (681)52:27+26:3315:20
113Ulf BolinderH75 (592)1:20:27+53:3022:43
113Mikael DavidssonH50-1 (836)56:39+23:588:58
116Markus ÖsterlundH15 (929)53:35+25:239:38
116Tore NallgårdH45 Kort-2 (992)42:10+15:528:13
119Anders ÖsterlundH21 Elit 2 (662)1:36:28+28:507:27
120Gunilla BomanD50 (838)53:24+24:0412:44
126Catharina DahlmarkD45 Motion (966)59:47+30:0716:01
126Teodor ÄlvegranH14 (1160)41:44+20:159:51
129Felicia SahlénD13 (1017)55:27+29:1314:06
134Jennifer SvenssonD14 (924)50:27+26:2512:32
136Magnus LarssonH45 Kort-2 (992)44:44+18:268:43
139Per WadmanH50-1 (836)1:06:17+33:3610:30
140Johanna BreivoldD16 (875)1:01:25+32:3913:02
140Anders MillingerH65 (766)1:07:40+37:1514:29
142Vilma ThulinD10 (1269)25:48+12:0411:50
151Sara HamreforsOpen 8 (1300)47:47+21:2810:10
154Klara BerglundD16 (875)1:11:14+42:2815:07
154Emil AhlströmH14 (1160)45:10+23:4110:40
159Hans WestmanH55 (967)1:05:49+32:4612:03
162Albin AhlströmU2 (1872)29:04+11:3710:53
163Hanna ThulinD12 (1025)39:46+19:5112:11
164Angelina ÄlvegranD12 (1025)39:52+19:5712:13
166David LindgrenH45 Kort-2 (992)49:23+23:059:37
168Hampus WestmanH21-1 (853)1:57:36+1:02:1011:31
168Sixten TörnqvistH16 (1024)56:01+28:169:34
170Lars HallH45 Kort-2 (992)50:44+24:269:53
177Lena TörnqvistD45 Motion (966)1:18:13+48:3320:58
180Jon BreivoldH45 Kort-2 (992)54:51+28:3310:41
186Elin BreivoldD12 (1025)47:54+27:5914:41
187Lovisa BjörnbergD10 (1269)30:49+17:0514:08
190Hugo FriskH14 (1160)54:34+33:0512:53
214Emma OlofssonOpen 5 (2438)46:20+20:5713:00
277Hugo ZetterbergU2 (1872)37:13+19:4613:56
285Lars AhlströmOpen 7 (1692)51:37+32:0516:26
310Ingrid LundströmOpen 5 (2438)54:49+29:2615:23
325Frida HerbstU1 (2187)28:18+15:4614:21
333Gustav JuhlinU1 (2187)28:39+16:0714:32
343Alexander ThulinU1 (2187)29:11+16:3914:48
401Hongyu Pei BreivoldOpen 3 (2726)1:02:53+39:4736:33
409Helena QvistbergOpen 3 (2726)1:03:11+40:0536:44
410Arvid ErikssonU1 (2187)55:29+42:5728:09
Freja IvermarkInskolning (2140)fullföljt
Olle OldaeusInskolning (2140)fullföljt
Ylva ZanderInskolning (2140)fullföljt
Birgitta AnderssonD65 Motion (243)ej godkänd
Anna HallD45 Kort-2 (681)ej godkänd
Sara MouazzenD15 (801)ej godkänd
Sandra NäslundD20 Elit (499)ej godkänd
Björn BeckiusH40 (1146)ej godkänd
Anna ThomasdotterD21-1 (652)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser