Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Västerbergslagens OL

63 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ida MattssonD21 Kort-2 (742)38:11+5:057:13
8Östen AnderssonH70 Motion (294)39:45+6:0911:27
8Monica WikerD70 Motion (211)51:23+11:1117:28
15Henrik PetrisiH14 (1160)27:00+5:316:22
23Stefan AnderssonOpen 4 (995)49:25+10:2810:11
31Lars Helge AlmgrenH70 Motion (294)58:35+24:5916:52
35Olle WallmanH10 (1337)15:15+4:036:34
42Charlotta MellegårdOpen 3 (2726)35:16+12:1020:30
43Inger MattssonD60 (365)40:35+16:5311:54
46Ulla LansnerD65 Motion (243)1:31:22+51:1429:22
46Sven Ejvin BrindbergsH70 Motion (294)1:15:32+41:5621:46
49Alma WallmanD13 (1017)38:43+12:299:51
53Edla FornanderD70 Kort (357)47:00+19:0119:11
63Ida JärviOpen 5 (2438)35:27+10:049:57
64Henry SvensH14 (1160)33:32+12:037:55
67Alva RyttherD15 (801)41:56+14:559:22
71Ylva FornanderD40 (496)46:58+18:059:18
72Hans L AnderssonH70 Kort (920)33:37+9:5211:21
77August JanssonOpen 3 (2726)38:23+15:1722:18
78Matilda ErikssonD20 Elit (499)1:14:34+27:559:47
84Kalle VogtH13 (1083)37:42+18:179:29
98Fia MånssonD45 Motion (966)53:53+24:1314:26
105Jonas HolmgrenH40 Kort-2 (789)54:49+21:318:30
108Karin Ingeborg WedmanD14 (924)45:59+21:5711:26
109Hillevi EkstrandD45 (859)46:13+18:2910:09
110Anna NilssonOpen 7 (1692)33:10+13:3810:33
111Christina NilssonOpen 7 (1692)33:15+13:4310:35
115Alma SandD14 (924)47:02+23:0011:41
118Andreas HolmH35 Kort (1001)56:35+24:058:32
123Karolina DjerfD16 (875)55:47+27:0111:50
124REIJO JÄRVIOpen 5 (2438)39:56+14:3311:13
128Bernt GustafssonH60 Kort (990)43:16+16:3011:23
130Lovisa DjerfD11 (851)48:56+31:1916:38
132Arne NilssonH55 Kort (872)46:11+21:1711:06
137Isaak GustafssonH12 (1032)34:06+16:2610:51
138Olga RindeskogD12 (1025)37:07+17:1211:23
139Lisa VogtD15 (801)1:04:49+37:4814:30
140André BergkvistH10 (1337)22:30+11:189:41
142Nils Arvid WedmanH11 (1108)37:27+19:5011:44
146Cecilia DjerfOpen 8 (1300)47:21+21:0210:04
152Gabriel JiréniusH11 (1108)39:59+22:2212:32
153Kajsa IvarssonD13 (1017)1:03:37+37:2316:11
157Jörgen SkoogH55 Kort (872)53:12+28:1812:47
157Patrik GustafssonOpen 8 (1300)48:27+22:0810:18
159Elsa ForsgrenD14 (924)57:15+33:1314:14
163Karl ForsgrenH11 (1108)41:13+23:3612:55
169Sofia DjerfD14 (924)1:02:28+38:2615:32
174Filippa JiréniusD14 (924)1:07:21+43:1916:45
177Bengt-Erik GranatH60 Kort (990)54:01+27:1514:12
184Sofie JörgensenOpen 5 (2438)43:44+18:2112:17
185Alicia BergkvistD12 (1025)47:52+27:5714:40
187Linnea PetrisiOpen 8 (1300)51:43+25:2411:00
208Ella SandD10 (1269)34:50+21:0615:58
243Ellen ForsgrenD10 (1269)51:50+38:0623:46
248Agnes GustafssonD10 (1269)1:02:34+48:5028:42
255Kajsa FalkenbergOpen 7 (1692)47:06+27:3415:00
257Ida NiklassonOpen 7 (1692)47:08+27:3615:00
300Lotta LarssonOpen 3 (2726)53:35+30:2931:09
305Clara VogtU2 (1872)40:35+23:0815:11
395Per Gustav WedmanU1 (2187)40:00+27:2820:18
Nellie JohanssonInskolning (2140)fullföljt
Eskil NilssonInskolning (2140)fullföljt
Theo JiréniusH10 (1337)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser