Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Järla Orientering

70 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Harri KarlssonH35 (318)46:40+0:315:33
2David BejbomH21 Kort-1 (1006)39:08+2:104:50
4Emil LauriH21 Kort-1 (1006)40:22+3:244:59
5Mattias MillingerH21 Kort-1 (1006)41:07+4:095:05
5Ingjerd MyhreD21 Elit (365)1:06:39+7:486:26
7Arvid HenrikssonH21-1 (853)1:00:16+4:505:54
12Donald StaudteH50-2 (739)38:00+4:296:20
14Sara SjökvistD21 Elit 2 (180)1:13:53+14:108:20
15Mathias Myrefelt NorlingerH20 (281)1:01:00+14:447:56
18Lukas TorbiörnssonH17-20 Kort (293)51:16+15:269:09
21Sofia LauriD21 Kort-1 (837)41:50+10:018:01
22Carina LidforssD60 Motion (303)47:27+14:3114:55
22Dan WesterH21 Kort-1 (1006)47:17+10:195:51
24Petter HaraldssonH21 Kort-1 (1006)48:43+11:456:01
24Ludvig SandahlH20 (281)1:05:14+18:588:29
24Karolin OhlssonD21 Elit (365)1:13:54+15:037:08
25Joar SöderbergChallenge H 5 (390)40:57+12:428:09
28Axel MattssonH21 Kort-1 (1006)50:13+13:156:12
28Emma SundvallD20 (349)56:02+20:039:46
29Elsa JanssonD21-2 (671)1:00:12+12:088:14
29Anna HallOpen 7 (1692)26:38+7:068:28
29Johanna SundströmD50 (838)36:23+7:038:41
34Eskil CostermansH12 (1032)22:27+4:477:08
35Åsa SundströmD13 (1017)36:33+10:199:18
38Anna Dahlgren-RosénD20 Elit (499)1:00:45+14:067:58
39Joel Andersson SkantzeH21 Kort-1 (1006)52:03+15:056:26
41Dora SzerencsiD21 Kort-1 (837)44:31+12:428:32
43Henrik HellmanH35 Kort (1001)44:37+12:076:43
43Erik BerzellH21-1 (853)1:07:23+11:576:36
44Anna CurtiusD40 Kort-1 (655)37:49+11:309:06
44Måns TorbiörnssonH45 Kort-1 (980)38:58+8:307:28
44Rolf KarlssonH55 Kort (872)32:03+7:097:42
47Christina LinderOpen 2 (501)59:52+32:5415:35
49Ida TorbiörnssonD20 (349)1:08:11+32:1211:53
50Henric CarlssonH21 Kort-1 (1006)54:20+17:226:43
52Erik MattssonH21 Kort-1 (1006)55:12+18:146:49
60Mikael AnderssonH21 Kort-1 (1006)57:45+20:477:08
62Peder KockH21 Kort-1 (1006)57:54+20:567:09
64Gunilla KreissD55 (669)41:05+10:5110:36
64Oscar BjörckH21 Elit 2 (662)1:21:15+13:376:17
68Jan-Erik WibergH70 Kort (920)33:30+9:4511:19
71Victor SadaranganiH15 (929)44:25+16:137:59
79Olof HagwallU1 (2187)18:03+5:319:09
83Elin StaudteOpen 6 (571)1:40:03+58:5516:52
88Petrina CostermansD15 (801)45:25+18:2410:09
89Vincent CostermansChallenge H 10 (442)2:04:08+1:18:0012:50
91Timothy Arkwall-LindqvistH14 (1160)36:01+14:328:30
92Lina TorbiörnssonD11 (851)35:36+17:5912:06
92Leif LundinH50 Kort-1 (778)46:50+17:4210:12
95Eva HagwallD40 Kort-2 (637)51:05+26:2112:38
99Ylva RudanderD45 Kort-1 (747)47:48+21:2813:58
101Jenny SöderbergD45 Kort-1 (747)48:09+21:4914:04
110Annika SundvallD50 (838)50:51+21:3112:08
115Björn TorbiörnssonH75 (592)1:23:41+56:4423:38
117Henrik HagwallH50 Kort-1 (778)51:59+22:5111:19
123Anna JohanssonD21 Kort-1 (837)58:09+26:2011:09
129Ludvig HagwallH10 (1337)21:25+10:139:13
138Peter WippH50-2 (739)1:16:25+42:5412:45
147Anna-Lena CostermansD45 Kort-1 (747)1:24:41+58:2124:45
152Kristin AndréeD21 Kort-1 (837)1:06:44+34:5512:48
153Vincent WippH14 (1160)45:04+23:3510:39
156Tove KarlssonD13 (1017)1:04:19+38:0516:21
157Emil WippH21-1 (853)1:41:18+45:529:55
157Frida LundinD11 (851)1:12:49+55:1224:46
181Mirjam CostermansU1 (2187)21:31+8:5910:55
196Viktor SöderbergH12 (1032)58:42+41:0218:41
Melker HagwallInskolning (2140)fullföljt
Theodor LauriInskolning (2140)fullföljt
Linnea MartinssonD21 Kort-2 (742)ej godkänd
Oscar WibergH20 (281)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser