Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Forsa OK

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jonas GustafssonH50-2 (739)34:09+0:385:42
5Ellen ForsgrenD20 (349)45:58+9:598:01
7Per-Åke BladH55 Kort (872)27:35+2:416:37
7Jens VikbergOpen 5 (2438)27:40+2:177:46
8Hanna KjellinD18 Elit (551)44:22+4:217:00
9Sven Bergström TrolinH65 Kort (958)28:48+3:208:29
11Ronja HuggD16 (875)33:14+4:287:03
14Karin ForsgrenD55 Kort (582)31:09+4:2910:02
16Tova GustafssonOpen 2 (501)41:03+14:0510:41
18Elin JohanssonD18 (475)50:32+7:259:27
19Annika StaafD55 (669)34:51+4:379:00
19Emelie JonassonD18 Elit 2 (265)1:02:19+11:1510:18
23Lars EklundH65 Kort (958)30:38+5:109:02
28Leif BylarsH55 Kort (872)30:16+5:227:16
32Anki Teike AnderssonD55 Kort (582)35:57+9:1711:35
36Henrik TrolinH21 Kort-2 (1030)52:07+13:306:30
39Linn BylarsD21-1 (652)1:00:22+13:497:58
42Maria FernmalmD45 Motion (966)43:50+14:1011:45
43Mikaela BlomD21 Kort-2 (742)48:01+14:559:04
44Gunnar ForsgrenH50-2 (739)45:09+11:387:32
45Åsa ErikssonD40 Kort-2 (637)37:39+12:559:19
46Jan-Gunnar SwärdH70 (607)44:16+15:0411:05
58Mia ForslinD40 Kort-2 (637)39:05+14:219:40
59Terese TerentOpen 3 (2726)36:46+13:4021:22
59Marcus DolkH18 (472)1:05:56+30:3310:04
61Benjamin TerentH15 (929)42:12+14:007:35
64Åsa TerentOpen 3 (2726)37:37+14:3121:52
69Anders LindbergH21-2 (800)1:13:12+18:417:02
79Eva EngmanD60 Kort (442)1:01:15+34:0419:57
81Jon ÅkessonH21 Kort-2 (1030)59:06+20:297:22
81Agneta ThorsellD60 Kort (442)1:02:12+35:0120:15
87Malin EirefeltOpen 5 (2438)37:28+12:0510:31
88Johan FryxellChallenge H 10 (442)2:01:54+1:15:4612:36
90Mattias HögströmH40 Motion (456)2:06:06+1:24:5822:14
93Karin TrolinD21 Kort-2 (742)59:36+26:3011:15
95Anders TrolinH21 Kort-2 (1030)1:00:57+22:207:36
101Malin LindbergD21 Kort-2 (742)1:02:03+28:5711:43
110Sofia HuggD11 (851)39:24+21:4713:24
111Alice SandbergD21 Kort-2 (742)1:11:05+37:5913:26
112Marita SandbergD55 Kort (582)1:12:17+45:3723:19
114Emil ThalinH21-2 (800)1:26:25+31:548:19
116Kristina SandbergD21 Kort-2 (742)1:12:16+39:1013:39
119Dan ThorsellH65 (766)1:00:09+29:4412:52
124Matilda JonssonD21 Kort-2 (742)1:16:16+43:1014:25
135Veronica JägbrantD45 (859)57:38+29:5412:40
136Christer EngmanH60 Kort (990)44:14+17:2811:38
141Kalle LarssonH21 Kort-2 (1030)1:12:57+34:209:06
142Jonatan BylarsH21 Kort-2 (1030)1:13:10+34:339:08
153Jimmy JohanssonH16 (1024)51:55+24:108:52
231Ylva ForslinU2 (1872)33:03+15:3612:22
346Tobias JonssonOpen 3 (2726)57:14+34:0833:16
351Siri ForslinU1 (2187)30:29+17:5715:28
380Silje JägbrantOpen 5 (2438)1:03:24+38:0117:48
436Anna GranåsOpen 3 (2726)1:06:21+43:1538:34
437Ella GranåsOpen 3 (2726)1:06:24+43:1838:36
Hjalmar FagerlundH14 Kort (375)ej godkänd
Hanna FagerlundD21 Motion (510)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser