Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Dalaportens OL

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Ylva GrapeD55 (669)31:48+1:348:13
6Mats LundbergH60 (671)33:44+3:526:42
10Folke BjörkmanH75 (592)36:27+9:3010:17
10Torbjörn BlombergH65 Kort (958)28:54+3:268:31
17Leif BjörkmanH65 Motion (231)54:13+20:5714:56
22Lisa SilvemarkD21 Kort-2 (742)43:30+10:248:13
29John SivarsH70 (607)40:29+11:1710:08
30Olov SöderqvistH65 Kort (958)31:30+6:029:17
32Ossian KihlströmH14 Kort (375)30:24+11:2610:14
39Hans KäckH65 (766)40:16+9:518:37
42Bibi SilvemarkD60 Kort (442)41:58+14:4713:40
46Ann-Sofie EliassonChallenge D 10 (268)1:41:44+45:5510:34
46Kristina ErikssonD55 Kort (582)38:20+11:4012:21
60Per StinessenOpen 5 (2438)34:53+9:309:47
67Olov GohdeH35 Kort (1001)48:16+15:467:16
68Saga MattssonD12 (1025)29:23+9:289:00
71Linda StinessenD40 Kort-2 (637)42:20+17:3610:28
74Karolina AnderssonD12 (1025)29:39+9:449:05
84Emilia LindD10 (1269)21:36+7:529:54
85Anders SilvemarkH60 Kort (990)38:38+11:5210:10
95Bengt SöderqvistH65 Kort (958)37:08+11:4010:57
107Roger EngstedtH65 Kort (958)39:02+13:3411:30
120Monika BlombergD45 Kort-1 (747)54:16+27:5615:52
126Felicia EliassonD11 (851)47:28+29:5116:08
129Thomas AnderssonH45-2 (713)1:16:58+41:0511:13
129Daniel LindH12 (1032)33:35+15:5510:41
132Signe FolkjernD10 (1269)24:55+11:1111:25
152Charlie EliassonH15 (929)1:06:54+38:4212:01
153Nellie EliassonD10 (1269)26:54+13:1012:20
162Elsa NilssonD10 (1269)27:56+14:1212:48
173Kjell HolmH55 (967)1:12:08+39:0513:12
173Michael AnderssonOpen 5 (2438)42:59+17:3612:04
182Erik NilssonH14 (1160)51:48+30:1912:14
188Linus FolkjernH12 (1032)47:41+30:0115:11
193Stina NilssonD13 (1017)1:53:54+1:27:4028:58
226Meja KihlströmD10 (1269)40:21+26:3718:30
227Isak StinessenU1 (2187)23:25+10:5311:53
324Anders KihlströmOpen 5 (2438)56:01+30:3815:44
390Filippa FolkjernOpen 5 (2438)1:04:15+38:5218:02
Amanda LindU2 (1872)ej godkänd
Erik GohdeH35 Kort (1001)ej godkänd
Amanda NordlöfD21 Kort-2 (742)ej godkänd
Leopold MartinssonU2 (1872)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser