Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tibro OK

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Annika BrämersonD55 Kort (582)29:21+2:419:28
5Rickard DjerfH18 Elit (573)42:06+2:235:10
11Edvin HenryssonH13 (1083)27:00+7:356:48
14Ellen HenryssonChallenge D 5 (445)41:54+9:158:25
23Marie WickmanD35 Motion (351)44:42+17:4511:22
28Annica HenryssonD45 Motion (966)41:36+11:5611:09
32Berit KlamfeltD60 Kort (442)40:11+13:0013:05
33Vidar LöfvingH65 Kort (958)31:45+6:179:21
57Karin KlamfeltD21 Kort-1 (837)47:43+15:549:09
58Bo KlamfeltH65 Kort (958)33:52+8:249:59
59Roelof BevortH21 Motion (406)1:19:27+31:2111:33
62Jonas SvedbergOpen 8 (1300)38:54+12:358:16
71Emilia HenryssonD21-2 (671)1:11:23+23:199:46
72AnnKristin AndrénD50 Motion (592)58:05+27:0716:38
80Anna OlssonD21-2 (671)1:14:39+26:3510:13
85Lukas AndrénH14 (1160)35:21+13:528:21
86Gisela LöfvingD65 Kort (470)59:58+32:1121:20
101Lennart JakobssonH60 Kort (990)40:05+13:1910:32
109Johannes PaulssonOpen 8 (1300)44:20+18:019:25
114Ebba AndrénD21-2 (671)1:31:05+43:0112:28
114Malin AndrénD21-2 (671)1:31:05+43:0112:28
118Erik SjöbergOpen 8 (1300)45:04+18:459:35
125Peter BrämersonH40 (1146)59:33+23:067:53
130LEIF LENNART JOACIM AhnheimH50 Kort-2 (763)50:29+23:3311:07
131Emma SjöbergD21 Kort-1 (837)1:00:54+29:0511:41
135Alma WickmanU1 (2187)19:44+7:1210:01
137Per IvarssonH35 Kort (1001)59:37+27:078:59
143Ella JohanssonOpen 7 (1692)36:23+16:5111:35
147Martina LöfvingD21 Kort-1 (837)1:04:07+32:1812:18
163Anton PetterssonH21 Kort-2 (1030)1:18:50+40:139:50
174Jonas LundgrenH40 (1146)1:08:47+32:209:06
191Svante AndrénH40 (1146)1:14:09+37:429:49
198Mats AhnheimH40 (1146)1:16:46+40:1910:10
202Gustav LidmanH13 (1083)1:09:45+50:2017:34
205Pär-Magnus BjurekH40 (1146)1:18:19+41:5210:22
222Alexander WickmanH40 (1146)1:31:01+54:3412:03
229Thomas LjungqvistH40 (1146)2:06:55+1:30:2816:48
246Sara IvarssonOpen 3 (2726)49:54+26:4829:00
316Birgitta AugustssonOpen 3 (2726)54:44+31:3831:49
331Thomas HenryssonOpen 5 (2438)57:05+31:4216:02
Molly IvarssonInskolning (2140)fullföljt
Arvid WickmanInskolning (2140)fullföljt
Lucy LouD45 Kort-2 (681)ej godkänd
Ragnar OlssonH60 (671)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser