Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tumba-Mälarhöjden OK

63 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Dan GibergH45 Kort-1 (980)32:26+1:586:13
6Erik ÅbergH16 Kort (197)40:12+7:299:48
7Elsa TörnrosD21 Kort-1 (837)38:03+6:147:18
8Alvar LangeU2 (1872)19:32+2:057:18
10Lena LjungbergD45 Motion (966)35:16+5:369:27
13Stefan LjungbergH40 Motion (456)48:13+7:058:30
15Adrian ClevesonOpen 11 (308)55:14+22:199:51
16Teodor HedbergH14 Kort (375)26:43+7:458:59
21Karin SkogholmD35 (286)51:07+10:318:18
26Siri RosengrenD16 Kort (253)59:36+29:1014:45
27David HedbergH40 Kort-1 (820)39:36+7:326:31
28Joakim TörnrosH21 Kort-1 (1006)50:13+13:156:12
31Malin ÅgrenD14 Kort (312)34:44+12:0411:23
33Patrik AdebrantH45 Kort-1 (980)36:50+6:227:04
34Mattias BomanH45 Kort-1 (980)36:53+6:257:04
35Helena AdebrantD45 Kort-1 (747)36:46+10:2610:45
35Anders KällH45 Kort-1 (980)37:10+6:427:08
38Karin KolmodinChallenge D 5 (445)50:23+17:4410:08
38Carina JohanssonD50 Kort (901)32:56+9:0210:29
40Kajsa LjungbergD14 Kort (312)37:57+15:1712:26
44Ruben HylanderH18 (472)58:52+23:299:00
46Mikael TjernbergH40 (1146)48:21+11:546:24
53Nicklas NilssonOpen 11 (308)1:23:11+50:1614:51
53Jerker ÅbergH45 Kort-1 (980)40:06+9:387:41
57Kjell ÅgrenH45 Kort-1 (980)40:26+9:587:45
59Ebba KolmodinD12 (1025)28:13+8:188:39
60Alexander KällH16 (1024)36:50+9:056:17
60Erik KällU1 (2187)17:26+4:548:50
66Alice LjungbergD10 (1269)20:10+6:269:15
67Elias AdebrantH13 (1083)35:55+16:309:02
69Jenny RosengrenD45 Motion (966)47:42+18:0212:47
71Charlotta ÖstervallD45 Kort-1 (747)42:44+16:2412:29
74Ronja HillD21 Kort-1 (837)49:56+18:079:35
79Emma PerssonD18 Elit (551)57:26+17:259:04
84Elsa KällD12 (1025)30:27+10:329:20
89Jennifer WargD21-2 (671)1:17:22+29:1810:35
93Johan GibergH18 Elit (573)58:01+18:187:08
101Sara KolmodinU2 (1872)25:43+8:169:37
102Ingrid AndréD12 (1025)32:22+12:279:55
109Ebba AdebrantD15 (801)49:24+22:2311:03
112Ellinor ÖstervallD18 Elit (551)1:14:58+34:5711:50
113Kerstin ÅbergD12 (1025)33:10+13:1510:10
120Carina ÅgrenD40 Kort-2 (637)1:09:53+45:0917:17
140Leo KajanusH12 (1032)34:33+16:5311:00
141Per ÅnmarkH65 (766)1:07:56+37:3114:32
141Lydia HylanderD12 (1025)37:32+17:3711:30
144Ludvig LangeH12 (1032)34:43+17:0311:03
144Katja HedbergD40 Motion (764)1:15:12+45:0719:53
146Magnus KjellstrandH45 Kort-1 (980)52:47+22:1910:07
152Vilma ÅgrenD12 (1025)38:54+18:5911:55
156Thomas ErikssonH45 Kort-1 (980)54:57+24:2910:32
159Philippa BianderD12 (1025)39:18+19:2312:03
162Håkan ElderstigH45 Kort-1 (980)56:36+26:0810:51
165Marcus GibergOpen 5 (2438)42:16+16:5311:52
173Matilda HedbergU2 (1872)29:47+12:2011:09
176Kristoffer HylanderH45 Kort-1 (980)1:05:45+35:1712:37
181Hanna ÅbergD14 (924)1:13:35+49:3318:18
184Jörgen PerssonH45 Kort-1 (980)1:10:22+39:5413:30
187Tomas HolmbergH55 (967)1:29:02+55:5916:18
204Max Igor KajanusH16 (1024)1:55:27+1:27:4219:44
207Oliver BianderH10 (1337)31:51+20:3913:43
251Anton ÅgrenU2 (1872)35:17+17:5013:12
323Carina PerssonOpen 7 (1692)1:08:28+48:5621:48
Simon AdebrantH10 (1337)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser