Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Roxen

74 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Christer SandhH70 (607)30:01+0:497:31
4Inger GustafssonD75 (210)34:43+4:2012:13
6Susanne AldénD40 Kort-2 (637)28:02+3:186:56
10Fanny AsketunD20 Elit (499)54:33+7:547:10
14Susanne PetterssonD45 Kort-2 (681)30:25+4:318:53
16Dan JosefssonH50 Motion (409)48:56+11:0810:19
19Jonas OlssonH40 Kort-2 (789)40:12+6:546:14
22Måns BjörnskiöldH13 (1083)29:25+10:007:24
30Inger EkmanD60 Motion (303)49:33+16:3715:34
33Emma PetterssonD18 Elit (551)50:22+10:217:57
33Tove PetterssonD15 (801)35:37+8:367:58
34Annika AsketunD45 (859)36:18+8:347:58
34Gunnar CarlsonH70 Kort (920)29:18+5:339:53
35Per-Ove EkmanH60 Motion (269)44:04+16:0011:56
36Johanna JosefssonD12 Kort (249)28:29+14:3512:39
36Björn EkmanOpen 6 (571)1:04:39+23:3110:54
36Malin KärrströmD18 (475)57:55+14:4810:50
38Charlotte ÖstlundD21 Kort-1 (837)44:15+12:268:29
39Roland AlsénH70 (607)42:22+13:1010:37
40Edvin WalterssonH14 Kort (375)33:06+14:0811:08
44Amanda TellsénD21-1 (652)1:00:43+14:108:01
44Jonas AnderssonH18 Elit (573)48:43+9:005:59
44Sofia GustafssonD50 Kort (901)33:29+9:3510:39
44Mikael LangerH45 Kort-2 (992)33:37+7:196:33
47Victoria AsketunD18 Elit 2 (265)1:25:03+33:5914:03
48Nils NedforsH21 Kort-1 (1006)54:02+17:046:41
50Maja-Stina GustavssonD65 Kort (470)38:56+11:0913:51
51Robin FredsbergH14 Kort (375)36:19+17:2112:13
54Jan AsketunH50-2 (739)46:54+13:237:49
55Mille LangerH10 (1337)16:38+5:267:10
57Weimar SandellH70 Motion (294)2:40:19+2:06:4346:12
59Karolina FalkD21 Kort-1 (837)47:50+16:019:10
67Agnes GustafssonU1 (2187)17:37+5:058:56
67Barbro ÖstlundD60 (365)52:34+28:5215:24
67Adam ThellsénH20 Elit (617)1:13:44+20:246:56
75Helena HolmD45 Kort-2 (681)40:24+14:3011:48
76Olivia FröbergD16 (875)43:55+15:099:19
76Joakim WalterssonH40 Motion (456)1:22:59+41:5114:38
76Björn CarlsonH21 Kort-1 (1006)1:00:21+23:237:28
77Henrik PetterssonH45 Kort-2 (992)37:20+11:027:16
78Kerstin BobergD60 Kort (442)1:00:27+33:1619:41
78Örjan SandellH40 Kort-2 (789)50:18+17:007:48
79Adam PlawskiH11 (1108)29:11+11:349:08
82Elsa NyanderU1 (2187)18:25+5:539:20
86Mattias FredsbergH40 Motion (456)1:38:45+57:3717:24Ladda ner rutt i gpx-format
87Adrian SandellH10 (1337)18:34+7:228:00
88Pontus LindblomH18 Elit 2 (534)1:05:00+25:509:14
89Linn AldénD13 (1017)46:57+20:4311:56
92Jakob ThellsénH15 (929)48:38+20:268:44
93Elias ThellsénH11 (1108)30:22+12:459:31
93Maria LangerD40 Kort-2 (637)48:58+24:1412:07
110Brigitte AlsénOpen 1 (777)51:31+31:4918:35
115Marie WalterssonD40 Kort-2 (637)1:01:01+36:1715:06
122Anna FröbergD50 Kort (901)47:24+23:3015:05
127Per  GustavssonH65 Kort (958)43:00+17:3212:41
127Mattias JosefssonH12 (1032)33:22+15:4210:37
129David JosefssonH14 (1160)41:49+20:209:53
132Mindra LangerD11 (851)49:13+31:3616:44
133Bengt ÖstlundH60 (671)1:58:06+1:28:1423:28
136Fanny WalterssonD11 (851)51:28+33:5117:30
137Rasmus VibergH11 (1108)36:57+19:2011:34
156Olivia AsketunD14 (924)56:02+32:0013:56
157Torsten BråmåOpen 7 (1692)37:10+17:3811:50
160Göran SvenssonH60 Kort (990)47:56+21:1012:36
170Sigrid FröbergD14 (924)1:02:29+38:2715:32
172Roger SandellH35 Kort (1001)1:08:13+35:4310:17
222Julia PlawskiU1 (2187)23:09+10:3711:45
291Jannika JosefssonOpen 3 (2726)53:02+29:5630:50
338Heli VibergOpen 3 (2726)56:42+33:3632:57
347Anna-Karin EkmanOpen 5 (2438)58:41+33:1816:29
348Linus FredsbergU1 (2187)30:25+17:5315:26
411Jessica FredsbergOpen 3 (2726)1:03:36+40:3036:58
Hugo AldénInskolning (2140)fullföljt
Tage NyanderInskolning (2140)fullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser