Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Gustavsbergs OK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Max ÖsterbergH10 (1337)11:124:49
2Ida ÖsterbergD12 (1025)20:02+0:076:08
4Simon FriskH15 (929)30:58+2:465:34
11Erica StrandbergD21 Motion (510)40:49+8:139:12
15Henrik ÖsterbergOpen 5 (2438)29:53+4:308:23
16Matilda FriskD14 Kort (312)28:41+6:019:24
17Conny StrandbergH50-2 (739)39:13+5:426:32
19Åke AndreassonH65 Motion (231)56:01+22:4515:25
24Lotta Valentin LarssonD55 (669)35:31+5:179:10
25Margareta HaraldssonD65 (320)42:43+15:4413:08
26Lilian LagerströmD60 Motion (303)48:35+15:3915:16
26Ann-Marie HolmströmD65 (320)42:48+15:4913:10
28Stina AndreassonD21 Kort-2 (742)44:43+11:378:27
28Arvid SjödinOpen 1 (777)32:06+12:2411:35
28Anna BomanD35 Motion (351)46:15+19:1811:46
31Vidar JoelssonOpen 4 (995)52:33+13:3610:50
33Ted WikerOpen 1 (777)33:01+13:1911:55
36Charlotte WikerD40 Motion (764)42:14+12:0911:10
38Angelica LindblomD35 Motion (351)52:32+25:3513:22
45Emma SjödinD35 Motion (351)54:40+27:4313:54
53Magnus HaraldssonH65 Kort (958)33:37+8:099:54
54Christina StrandbergD40 Motion (764)46:38+16:3312:20
55Cecilia AlzénD35 Motion (351)1:01:30+34:3315:38
67My WikerOpen 1 (777)39:42+20:0014:19
76Henning JoelssonOpen 4 (995)1:03:48+24:5113:09
81Matz LarssonH60 (671)49:34+19:429:51
85Mats SjödinH40 Motion (456)1:38:40+57:3217:24
89Lucas AlzénH12 (1032)28:15+10:358:59
96Johanna PetterssonD14 (924)43:20+19:1810:46
104Patrik FriskH45-1 (730)57:02+21:188:18
107Jan Mikael WesterH50 Kort-1 (778)49:41+20:3310:49
110Peter LandénH50-2 (739)1:00:59+27:2810:10
111Magnus LindblomH40 (1146)57:15+20:487:34
118Rasmus LindblomH12 (1032)32:56+15:1610:29
122Per WikerH40 Kort-2 (789)58:12+24:549:02
122Chriatian PetterssonOpen 5 (2438)39:46+14:2311:10
129Fredrik AlzénH40 Kort-1 (820)1:02:34+30:3010:18
138Eva PetterssonOpen 5 (2438)40:31+15:0811:22
139Gabriella FriskD45 (859)59:26+31:4213:03
145Malin StrandbergD16 (875)1:05:28+36:4213:53
173Anton SjödinH12 (1032)40:47+23:0712:59
176Sebastian LindblomH10 (1337)26:39+15:2711:29
185Lennart LagerströmH65 Kort (958)1:10:45+45:1720:52
201Tiger LandénH14 (1160)59:57+38:2814:10
230Filip JoelssonH40 (1146)2:36:22+1:59:5520:42
236Paulina AlzénD10 (1269)46:33+32:4921:21
277Veronica ÖsterbergOpen 5 (2438)51:44+26:2114:31
Sylvia JoelssonInskolning (2140)fullföljt
Hampus AlzénOpen 1 (777)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser