Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Falköpings AIK OK

82 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Thomas HjertH60 Kort (990)26:467:02
4Lukas MagnerfeltH14 Kort (375)20:29+1:316:53
8Alva SonessonD15 (801)30:24+3:236:48
11Julius WiklundH10 (1337)13:15+2:035:42
13Anna-Carin MolinD60 Motion (303)42:40+9:4413:25
16Monica LaageD50 Motion (592)42:41+11:4312:13
17Alfred PetterssonH15 (929)34:15+6:036:09
18Anki BlennowD45 Kort-2 (681)31:01+5:079:04
20Karin HolmOpen 7 (1692)25:33+6:018:08
21Ing-Marie HjertD60 Kort (442)36:29+9:1811:53
23Kristine SvenssonD21 Kort-1 (837)42:22+10:338:07
25Patrik WallinH21 Kort-2 (1030)49:26+10:496:10
25Erik LösethH50-2 (739)41:12+7:416:52
25Elsa SonessonD13 (1017)33:54+7:408:37
26Pia SvenssonD60 (365)36:02+12:2010:34
29Tilda WiklundChallenge D 5 (445)48:36+15:579:46
30Ida WillénD21 Kort-1 (837)43:02+11:138:15
31Ellen BlennowD15 (801)35:01+8:007:50
33Elin HerrmannOpen 12 (366)1:27:08+30:468:44
37Jonas NiklassonH45-1 (730)45:10+9:266:35
39Hans-Göran FredénOpen 3 (2726)35:09+12:0320:26
41Simon WiklundH18 (472)56:45+21:228:40
42Karin TorstenssonD45 Kort-2 (681)34:29+8:3510:04
43William HärströmH10 (1337)15:39+4:276:44
47Lennart SibeckH65 (766)41:06+10:418:48
47Vera WallinD14 Kort (312)39:50+17:1013:03
48Vera PetterssonD13 (1017)38:33+12:199:48
51Helena SonessonOpen 10 (422)1:03:45+30:5215:06
51Magnus NiklassonH45-1 (730)47:44+12:006:57
52Mats JohnssonH45 Kort-2 (992)34:18+8:006:41
55Elise JohanssonD60 Kort (442)44:28+17:1714:29
56Jonas HjertH21-2 (800)1:10:27+15:566:46
57Jonas HagströmH50-2 (739)47:30+13:597:55
58Elsa VilhelmssonOpen 7 (1692)29:49+10:179:29
61Kristina SvenningD55 Motion (356)1:11:12+36:0422:27
61Stefan LaageH50 Motion (409)1:07:55+30:0714:19
61Johanna HagströmD18 Elit (551)54:41+14:408:38
64Emia HjortD12 (1025)29:07+9:128:55
69Alma VilhelmssonD15 (801)42:10+15:099:25
71Tobias RehnholmH21 Kort-2 (1030)57:25+18:487:10
72John AnderssonChallenge H 10 (442)1:22:49+36:418:33
76Tommy RoosH60 Kort (990)37:23+10:379:50
76Jan HjortH40 (1146)52:03+15:366:53
82Henrik BalaguéH21 Kort-2 (1030)59:16+20:397:23
83Håkan SonessonH40 Kort-2 (789)50:49+17:317:53
84Evelina PetersonD18 (475)1:23:01+39:5415:32
85Rocío BalaguéD21 Motion (510)1:08:24+35:4815:26
86Caroline HagströmD50 (838)46:15+16:5511:02
87Daniel HärströmH21 Kort-2 (1030)59:40+21:037:26
91Stig JohanssonH65 (766)49:00+18:3510:29
92Anders SträngH45 Kort-2 (992)39:12+12:547:38
98Tindra HjortD16 (875)48:32+19:4610:18
102Sofia HjortD35 Kort (631)50:35+24:1011:07
103Hanna SamuelssonD40 Motion (764)56:33+26:2814:57
104Oliver HammarH10 (1337)20:03+8:518:38
110Rolf GabrielssonH70 Kort (920)38:30+14:4513:00
110Åsa TidquistD35 Kort (631)52:52+26:2711:37
116Mikael PetersonH50 Kort-2 (763)46:51+19:5510:19
128Adam SamuelssonH10 (1337)21:19+10:079:11
131Kurt JohanssonH65 Kort (958)43:21+17:5312:47
134Tindra MolinD11 (851)50:37+33:0017:12
141Adam FredénH21-2 (800)1:37:12+42:419:21
143Lena FredénOpen 5 (2438)40:41+15:1811:25
144Lova TidquistU2 (1872)28:06+10:3910:31
145Henrik PetterssonH45 Kort-2 (992)46:25+20:079:02
145Sören WilhelmssonH50 Kort-2 (763)1:01:32+34:3613:33
146Jan ElfsbergH70 Kort (920)44:04+20:1914:53
159Lina AnderssonOpen 8 (1300)48:54+22:3510:24
167Jan SamuelssonOpen 8 (1300)49:46+23:2710:35
167Anna HammarD21 Kort-1 (837)1:38:20+1:06:3118:52
222Hanna AnderssonOpen 7 (1692)43:32+24:0013:51
251Emma LundgrenOpen 5 (2438)49:04+23:4113:46
268Hugo SamuelssonU1 (2187)24:40+12:0812:31
269Lena JohnssonOpen 3 (2726)51:13+28:0729:46
332Cecilia SibeckOpen 7 (1692)1:18:12+58:4024:54
374Evelina HärströmOpen 5 (2438)1:02:31+37:0817:33
404Knut SvenningOpen 5 (2438)1:05:42+40:1918:27
Elias JohnssonInskolning (2140)fullföljt
Sara HagströmD21 Elit (365)ej godkänd
Nina OlssonD45 Kort-2 (681)ej godkänd
Johanna PetersonD16 Kort (253)ej godkänd
Jan WiklundH45 Kort-2 (992)ej godkänd
Vilma BlennowD18 Elit (551)ej start
Amanda BlennowD21-2 (671)ej start
Magnus BlennowH50 Kort-2 (763)ej start
Ludvig JohnssonU1 (2187)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser