Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Stora Tuna OK

146 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mattias ÖstbergH13 (1083)19:254:53
1Karin GunnarssonD55 (669)30:147:48
1Moa BirkebækD11 (851)17:375:59
1Sofia ErikssonD18 Elit 2 (265)51:048:26
1Ulf LöfgrenH70 Kort (920)23:458:01
1Tomas LöfgrenH50 Kort-1 (778)29:086:20
1Tove AlexanderssonD21 Elit (365)58:515:41
2Emma ClaessonD35 Kort (631)28:04+1:396:10
2Viktor SvenskH15 (929)28:41+0:295:09
2Tilda ÖstbergD15 (801)27:06+0:056:03
3Niklas LöwegrenH50-1 (836)35:04+2:235:33
3Jesper SvenskH18 Elit (573)40:47+1:045:00
4Rikard ClaessonH40 (1146)39:08+2:415:10
5Staffan ErikssonH40 (1146)39:23+2:565:12
5Lisa DammvikD17-20 Kort (207)44:44+6:0110:19
5Johanna ErlandssonD21 Elit 2 (180)1:05:33+5:507:24
6Mikael GruddOpen 7 (1692)22:00+2:287:00
7Hans NykvistH40 Motion (456)46:45+5:378:14
7Henning SjökvistH18 Elit (573)43:22+3:395:20
8Ing-Marie MozéliusD70 (252)35:05+7:1512:10
9Daniel FrodinH35 Motion (153)48:47+7:508:12
9Johan ÖstbergH50 Kort-1 (778)31:44+2:366:54
9Ingrid AlexanderssonD50 (838)32:40+3:207:47
9Marcus KullmanH35 Kort (1001)39:15+6:455:55
10Ingrid SvenssonD55 (669)33:30+3:168:39
10Erik BlomgrenH21 Elit 2 (662)1:11:16+3:385:30
10Niklas AldinH40 Kort-2 (789)37:25+4:075:48
10Johanna MaxénD35 Kort (631)32:34+6:097:09
11Pär EngstrandOpen 7 (1692)24:04+4:327:39
13Inger LöfgrenD70 (252)36:49+8:5912:47
13Yvonne TovenD60 Kort (442)33:59+6:4811:04
13Mari-Louise LundgrenD55 (669)34:18+4:048:51
16Mia DammvikOpen 11 (308)57:06+24:1110:11
16Håkan RystedtH70 (607)37:49+8:379:28
18Susanne LüscherD55 (669)34:45+4:318:58
19Mattias MårtsH21-2 (800)1:03:39+9:086:07
19Anton SjökvistH21 Elit (372)1:11:38+6:175:08
20Emil SvenskH21 Elit (372)1:11:52+6:315:09
22Susanna MårtenssonD21-2 (671)57:45+9:417:54
24Pia BirkebækD40 (496)35:42+6:497:04
25Matilda DammvikD20 (349)55:20+19:219:39
26Birgit ÅkerblomD55 Kort (582)34:16+7:3611:03
27Gunilla RylanderD55 Kort (582)34:46+8:0611:12
27Markus WallinOpen 9 (584)57:22+23:167:42
29Mathias WilhelmssonH21 Kort-2 (1030)49:50+11:136:13
30Claes NidebornH65 (766)39:09+8:448:22
30Ulrika ErikssonD50 (838)36:36+7:168:44
30Peo SvenskH55 (967)39:46+6:437:16
30Anna HällstenOpen 2 (501)47:32+20:3412:22
30Joakim SvenskH21 Elit (372)1:14:03+8:425:18
32U Tomas LöfgrenH35 Kort (1001)43:03+10:336:29
32Johan AlfredssonH45-2 (713)46:14+10:216:44
33Daniel JohanssonH21 Motion (406)1:08:40+20:349:59
34Jonas ErikssonH20 Elit (617)1:04:15+10:556:02
34Anna GropD35 (286)59:09+18:339:37
34Lisa KullmanD35 Motion (351)49:31+22:3412:35
38Helmer JöhnemarkH11 (1108)25:56+8:198:07
39Anna MårsellD21 Elit (365)1:17:48+18:577:31
39Erik LärfarsH21 Kort-2 (1030)52:36+13:596:34
40Nora Cedeberg LöwgrenD11 (851)28:51+11:149:48
41Maja MasesD10 (1269)18:24+4:408:26
41Hanna ÖstbergD11 (851)29:19+11:429:58
41Nils AlexanderssonH20 Elit (617)1:05:56+12:366:12
41Malin LöfgrenD35 Kort (631)40:06+13:418:48
42Malin RylanderD21 Kort-2 (742)47:55+14:499:03
42Lena MasesD45 (859)37:16+9:328:11
43Fredrik ÖstbergH40 Kort-2 (789)44:12+10:546:51
45Stig WiklundH65 (766)40:44+10:198:43
48Torbjörn OttossonH60 (671)41:48+11:568:18
48Elias ÖgrenH21-2 (800)1:08:20+13:496:34
50Viktor ÖstbergU2 (1872)23:06+5:398:39
51Jonas CarlssonH14 (1160)31:53+10:247:32
51Fredrik HällstenH40 Kort-2 (789)45:32+12:147:04
55Lovisa MasesD12 (1025)27:49+7:548:31
55Helena NorbergD40 (496)43:25+14:328:35
56Lars SjökvistH55 (967)43:46+10:438:00
57Mikael AnderssonH21-2 (800)1:10:29+15:586:47
58Mats WallinOpen 9 (584)1:08:20+34:149:11
58Lillemor RystedtD70 Kort (357)49:23+21:2420:09
60Thomas NilssonH50 Kort-1 (778)41:58+12:509:08
60Viktor BarkegrenH18 Elit 2 (534)56:18+17:088:00
61Björn ArvidssonH35 Kort (1001)46:58+14:287:05
62Martina KarlssonOpen 7 (1692)30:05+10:339:34
64Gunilla WiklundD65 Kort (470)42:33+14:4615:08
68David HjalmarssonH35 Kort (1001)48:26+15:567:18
68Karin SvenskOpen 8 (1300)39:49+13:308:28
68Stefan MalmbergH50 Kort-1 (778)43:01+13:539:22
71Torbjörn Nilsson AlataloH45 Kort-2 (992)36:18+10:007:04
71Kerstin BlomgrenD55 (669)42:30+12:1610:58
71Madelene RystedtD21 Kort-2 (742)53:04+19:5810:01
72William PommerH21 Elit 2 (662)1:23:14+15:366:26
76Per CarlssonH45-2 (713)55:55+20:028:09
77Andreas NordforsH21-2 (800)1:15:22+20:517:15
79Leif ÅkerblomOpen 7 (1692)30:45+11:139:47
79Gunde HjalmarssonH60 (671)49:21+19:299:48
82Linda ByströmD21-2 (671)1:15:01+26:5710:16
84Kristin WiksellOpen 7 (1692)30:58+11:269:51
89Jonas AnderssonH21 Elit 2 (662)1:27:20+19:426:45
90Gustav ErikssonH21-2 (800)1:20:29+25:587:44
92Jakob CarlssonH12 (1032)28:40+11:009:07
95Hennie LöfgrenU1 (2187)18:44+6:129:30
97Ulrika N ErikssonD35 Kort (631)49:56+23:3110:58
98Marcus WiklundH21 Kort-2 (1030)1:00:59+22:227:36
102Emil AlexanderssonH21 Kort-2 (1030)1:01:34+22:577:41
104Stefan NilssonOpen 8 (1300)43:34+17:159:16
104Emma SonessonD21 Kort-2 (742)1:02:40+29:3411:50
105Linnea MalmbergD21-2 (671)1:23:04+35:0011:22
117Astrid NorgrenD16 (875)52:51+24:0511:13
118Ninni CarlssonD45 Kort-1 (747)52:18+25:5815:17
122Amanda FridolfssonD40 Kort-2 (637)1:17:08+52:2419:05
126Christer HellströmH65 (766)1:02:14+31:4913:19
127Björn NorbergH40 Kort-2 (789)1:01:57+28:399:37
128Erik FredrikssonH13 (1083)46:11+26:4611:37
128Mats MårtenssonH65 (766)1:02:47+32:2213:26
133Elisabet WiksellOpen 7 (1692)35:32+16:0011:18
134Linnea FridolfssonD13 (1017)57:03+30:4914:30
141Hans GruddH70 Kort (920)42:51+19:0614:28
143Ella FridolfssonD11 (851)55:12+37:3518:46
144Axel ErikssonH11 (1108)38:13+20:3611:58
145Jacob WiklundOpen 8 (1300)47:18+20:5910:03
146Viktor KullmanU1 (2187)20:14+7:4210:16
151Ola WiksellOpen 7 (1692)36:41+17:0911:40
161Lina HällstenD13 (1017)1:06:05+39:5116:48
169Henrik NorgrenH13 (1083)56:44+37:1914:17
182Camilla WallinOpen 8 (1300)51:26+25:0710:56
184Kenneth OlssonH60 Kort (990)57:19+30:3315:05
189Magnus FridolfssonOpen 8 (1300)51:55+25:3611:02
192Maja MaxénU1 (2187)22:07+9:3511:13
195Sander KrouwelH14 (1160)55:51+34:2213:12
201Viktor NorbergH12 (1032)1:25:44+1:08:0427:18
201Frank KrouwelH13 (1083)1:09:31+50:0617:30
207Elias HällstenH11 (1108)1:08:22+50:4521:25
216Alma JöhnemarkU2 (1872)31:57+14:3011:57
227Ulla-Britt Norström OttossonOpen 7 (1692)43:56+24:2413:59
236Hanna BarkegrenOpen 8 (1300)1:07:18+40:5914:19
237Anette BarkegrenOpen 8 (1300)1:07:27+41:0814:21
237Gustav NorbergU1 (2187)23:41+11:0912:01
280Elin NordanbroU1 (2187)25:22+12:5012:52
Nora AldinInskolning (2140)fullföljt
Hugo ClaessonInskolning (2140)fullföljt
Märta ErikssonInskolning (2140)fullföljt
Oskar KullmanInskolning (2140)fullföljt
Ebba MaxénInskolning (2140)fullföljt
Anneli ÖstbergD50 (838)ej godkänd
Albin KöpmanH14 Kort (375)ej godkänd
Anders MasesH45 Kort-2 (992)ej godkänd
Fanny SkarinD21 Kort-2 (742)ej start
Martin BlomgrenH21 Kort-2 (1030)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser