Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Bävern

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ingrid AdolfssonD55 Motion (356)35:0811:04
4Oliwer LundbergH18 Elit (573)41:33+1:505:06
13Linus LundbergH15 (929)32:58+4:465:55
19Sara FjärrnäsD21 Kort-2 (742)42:47+9:418:05
22Ludwig GustavssonH18 (472)50:18+14:557:41
24Gunnar HolmH65 Motion (231)58:11+24:5516:01
26Evert JohanssonH55 Kort (872)30:13+5:197:15
31Björn DavidssonH40 Motion (456)54:36+13:289:37
31Emil JohanssonH18 (472)53:10+17:478:07
33Fredrik AugustssonH40 Motion (456)54:59+13:519:41
39Pia LundbergD50 Kort (901)33:06+9:1210:32
40Anders FjärrnäsOpen 6 (571)1:06:03+24:5511:08
42Marika HallD35 Motion (351)53:17+26:2013:33
42Oliver KarmetunH17-20 Kort (293)1:10:34+34:4412:36
42Stina JohanssonD16 (875)38:44+9:588:13
43Alice HallD11 (851)29:47+12:1010:07
45Jessica ElmerssonD45 Motion (966)43:53+14:1311:45
47Johan SchagerlindH35 Kort (1001)44:52+12:226:46
48Jörgen GerhardssonOpen 4 (995)56:21+17:2411:37
49Petra GerhardssonOpen 4 (995)56:37+17:4011:40
49Hampus KarmetunChallenge H 5 (390)52:10+23:5510:23
50Josefine SandbergOpen 3 (2726)35:42+12:3620:45
54Sandra DavidssonD35 Motion (351)1:00:48+33:5115:28
60Mikael M KarlssonH40 Motion (456)1:07:09+26:0111:50
61Ulrik JohanssonH40 Motion (456)1:07:57+26:4911:59
63Jessica KarmetunD40 Motion (764)49:25+19:2013:04
68Maud GustavssonD50 Motion (592)57:29+26:3116:28
72Rasmus LundbergH18 Elit (573)53:02+13:196:31
72Bo TuressonH65 Kort (958)34:51+9:2310:16
77Hugo HedströmH11 (1108)29:00+11:239:05
80Vera GerhardssonD11 (851)34:27+16:5011:43
91Stefan AdolfssonH60 Kort (990)39:06+12:2010:17
94Mikael HallH35 Kort (1001)52:22+19:527:53
95Egon GustavssonH55 Kort (872)37:51+12:579:05
116Linda HedströmOpen 4 (995)1:16:09+37:1215:42
116Marie AugustssonD40 Motion (764)1:01:49+31:4416:21
120Göran KarlssonH75 (592)2:12:08+1:45:1137:19
139Alexander AugustssonH16 (1024)48:23+20:388:16
158Åke PerssonH65 Kort (958)49:05+23:3714:28
161Henrik AdolfssonH35 Kort (1001)1:05:36+33:069:53
165Stig AdolfssonH65 Kort (958)51:23+25:5515:09
217Tindra DavidssonD10 (1269)36:19+22:3516:39
283Elsa HallU1 (2187)25:31+12:5912:57
397Pier JosefssonOpen 5 (2438)1:05:22+39:5918:21
399Jennie JosefssonOpen 5 (2438)1:05:24+40:0118:22
442Maja JosefssonOpen 3 (2726)1:07:05+43:5939:00
Elsa GerhardssonInskolning (2140)fullföljt
Rufus HedströmInskolning (2140)fullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser