Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21E2 | H21E2 | D21 | D21-1 | D21-2 | H21 | H21-1 | H21-2 | D21K | D21K-1 | D21K-2 | H21K | H21K-1 | H21K-2 | D20E2 | H20E2 | D20 | H20 | D18E2 | H18E2 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D15 | H15 | D16K | H16K | D14 | H14 | D13 | H13 | D14K | H14K | D12 | H12 | D11 | H11 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D35K | H35K | D40 | H40 | D40K | D40K-1 | D40K-2 | H40K | H40K-1 | H40K-2 | D45 | H45 | H45-1 | H45-2 | D45K | D45K-1 | D45K-2 | H45K | H45K-1 | H45K-2 | D50 | H50 | H50-1 | H50-2 | D50K | H50K | H50K1 | H50K-2 | D55 | H55 | D55K | H55K | D60 | H60 | D60K | H60K | D65 | H65 | D65K | H65K | D70 | H70 | D70K | H70K | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | D21M | H21M | D35M | H35M | D40M | H40M | D45M | H45M | D50M | H50M | D55M | H55M | H60M | D60M | D65M | H65M | D70M | H70M | D80M | H80M | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö2 | Ö3 | Ö4 | Ö5 | Ö6 | Ö7 | Ö8 | Ö9 | Ö10 | Ö11 | Ö12 | Open hittaut | Challenge D 10 | Challenge H 10 | Challenge D 5 | Challenge H 5 | 2-days Easy | 2-days Middle | 2-days Difficult | 2-days Women | 2-days Men

OK Moss

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Alfred BjørnerødH12 (1032)18:46+1:065:58
9Tore BjørnerødH50-1 (836)39:34+6:536:16
18Sondre LadimH12 (1032)20:34+2:546:32
19Astrid BjørnerødD45 Kort-2 (681)31:03+5:099:04
32Karl GjølsjøH20 (281)1:09:50+23:349:05
40Willy Monason SchumacherOpen 12 (366)1:34:55+38:339:31
45Christopher LadimH14 (1160)31:19+9:507:24
46Thomas TubbehaugenH20 (281)1:18:24+32:0810:12
53Torgeir SnilsbergH45-2 (713)50:52+14:597:24
64Tor Erling GjølsjøH13 (1083)35:36+16:118:58
67Mona SkjeggestadOpen 10 (422)1:15:51+42:5817:58
70Johanne Bratland TjernshaugenD18 Elit (551)55:40+15:398:47
73Hallvard KorenH50-1 (836)50:43+18:028:02
80Karoline BjørnerødD15 (801)44:14+17:139:53
113Kristin BakkeOpen 5 (2438)39:06+13:4310:58
129Ellen LadimD40 Motion (764)1:06:05+36:0017:28
163Nora WoodwardD50 (838)1:31:01+1:01:4121:43
166Roy GjerdingH55 (967)1:09:25+36:2212:42
202Henning Bratland CarlsenH40 (1146)1:17:50+41:2310:18

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila