Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Helsingin Suunnistajat

103 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Veli KangasH21-2 (800)55:41+1:105:21
5Essi RoininenD18 Elit 2 (265)56:12+5:089:17
6Paula GrossD20 Elit (499)53:56+7:177:05
6Emilia TalaD13 (1017)29:37+3:237:32
6Åge LiljeströmH65 (766)35:19+4:547:33
7Jouni SavelainenH65 (766)35:42+5:177:38
7Heidi LiljeströmD40 (496)32:19+3:266:23
9Jeppe KoivulaH40 Kort-2 (789)36:51+3:335:43
10Veera TurakainenD12 (1025)22:27+2:326:53
10Tuomas HeikkiläH18 Elit (573)43:48+4:055:23
11Heidi SalonenD40 (496)33:00+4:076:32
11Aapo IkolaH11 (1108)21:14+3:376:39
12Arttu SyrjäläinenH21-2 (800)59:49+5:185:45
12Einari HeinaroH21 Elit (372)1:10:47+5:265:04
13Riikka OtsamoD50 (838)33:26+4:067:58
16Timo MähönenH21-2 (800)1:01:59+7:285:57
17Mika RantalaH50-1 (836)42:42+10:016:46
17Juulia TalaD13 (1017)32:25+6:118:14
19Venla TurakainenD16 (875)34:22+5:367:17
19Tuomas TalaH40 (1146)43:37+7:105:46
20Mikko SalonenH45-1 (730)42:44+7:006:13
21Timo SalinH50 Kort-1 (778)34:53+5:457:35
23Luukas ValtonenH21-2 (800)1:05:13+10:426:16
24Mikko HaaraOpen 11 (308)1:04:26+31:3111:30
26Pekka NikulainenH50-1 (836)43:52+11:116:57
27Lauri SyrjäläinenH15 (929)36:18+8:066:31
30Matias SalonenH18 Elit 2 (534)51:11+12:017:16
32Päivi MalmiOpen 9 (584)58:36+24:307:52
36Timo SavelainenH21-2 (800)1:06:42+12:116:25
37Tiina Tervo-RantakokkoD45 Kort-1 (747)37:03+10:4310:50
39Ville LampinenH21-2 (800)1:07:03+12:326:27
42Marketta SavelainenD65 (320)50:00+23:0115:23
42Irma LiljestömD65 Motion (243)1:24:18+44:1027:06
42Eija RantalaD50 (838)38:18+8:589:08
43Aimo KangasOpen 9 (584)1:02:53+28:478:27
43Larissa ErolaD40 (496)41:18+12:258:10
44Leevi VäisänenH16 (1024)35:30+7:456:04
44Tommi LiljeströmH14 Kort (375)34:10+15:1211:30
44Pauliina LankinenD50 (838)38:25+9:059:10
45Kalle RantalaH21-2 (800)1:08:00+13:296:32
45Jasmiina RantalaD18 Elit (551)52:13+12:128:14
46Pirkko LatvastoD70 (252)58:44+30:5420:23
47Miika TalaH16 (1024)35:54+8:096:08
47Kari SaneH65 (766)41:06+10:418:48
48Merianna RantakokkoD12 (1025)27:21+7:268:23
49Topi SyrjäläinenH20 Elit (617)1:08:23+15:036:25
49Lauri RoininenH21 Kort-2 (1030)54:08+15:316:45
51Mari SaneD35 Kort (631)41:15+14:509:03
52Kimmo LiljeströmH45-1 (730)47:46+12:026:57
53Erkki LatvastoH70 (607)45:21+16:0911:21
57Elina LammiD21-1 (652)1:02:40+16:078:16
57Venla SalonenD14 (924)37:24+13:229:18
63Hanna RuhanenD21-1 (652)1:04:06+17:338:28
64Mikko LaineH40 (1146)50:19+13:526:39
65Pihla OtsamoD21 Elit (365)1:28:20+29:298:32
66Petra LiljeströmD40 Kort-1 (655)41:18+14:599:57
67Reko RantamäkiH45 Kort-2 (992)35:55+9:377:00
69Irene TurakainenD45 (859)40:19+12:358:51
70Milla MattilaD21 Elit (365)1:32:17+33:268:55
75Doris VäisänenD12 (1025)29:58+10:039:11
77Pekka LammiH21 Kort-2 (1030)58:22+19:457:17
79Ramona Åkermarck-MähönenD21 Kort-1 (837)50:17+18:289:39
80Elli SalonenD13 (1017)45:40+19:2611:37
80Ella RantalaD12 (1025)30:17+10:229:17
81Leena Salmenkylä-MattilaD55 (669)44:53+14:3911:35
83Hannu LammiH55 Kort (872)35:55+11:018:38
87Sari KallelaOpen 6 (571)1:42:13+1:01:0517:14
89Ruusu LaineD11 (851)35:27+17:5012:03
90Lilja ÖstermanD21-1 (652)1:09:25+22:529:10
94Karin RantamäkiD45 (859)43:24+15:409:32
101Johannes LouhiH20 Elit (617)1:26:22+33:028:07
103Miia MattilaD21 Kort-1 (837)55:31+23:4210:39
108Raino LampinenH55 (967)50:27+17:249:14
115Matias LiljeströmH10 (1337)20:41+9:298:54
117Lenni VäisänenH14 (1160)40:10+18:419:29
122Kristiina LampinenD21 Kort-1 (837)58:01+26:1211:08
139Marika MattilaD21 Kort-1 (837)1:01:47+29:5811:51
140Kari SalonenH40 (1146)1:02:26+25:598:16
140Mikko LaaksoH21-2 (800)1:36:06+41:359:14
146Eerika RantalaD21 Kort-1 (837)1:04:05+32:1612:18
148Eino HaaraH11 (1108)39:10+21:3312:16
149Lassi AaltonenH21-2 (800)1:47:16+52:4510:19
150Juho MalmiH11 (1108)39:48+22:1112:28
150Venla SyrjäläinenD12 (1025)38:37+18:4211:50
151Ellen HeinaroD16 (875)1:08:17+39:3114:29
153Jari ValtonenH50-1 (836)1:15:02+42:2111:53
167Lenni KallelaH10 (1337)25:20+14:0810:55
177Anni RajalaD12 (1025)44:28+24:3313:38
181Emil KoivulaH12 (1032)43:52+26:1213:58
187Tiina KainulainenOpen 7 (1692)40:00+20:2812:44
189Olli TurakainenH45 Kort-2 (992)1:07:00+40:4213:03
190Teemu IivonenH13 (1083)1:03:20+43:5515:57
210Marko RajalaH40 (1146)1:22:47+46:2010:57
227Markku RehbergerOpen 8 (1300)1:01:48+35:2913:08
318Tiia SalonenOpen 5 (2438)55:27+30:0415:34
451Anneli SaneOpen 3 (2726)1:08:44+45:3839:57
470Eero KemppainenOpen 3 (2726)1:11:19+48:1341:27
Oliver JuvasteInskolning (2140)fullföljt
Ida KoivulaInskolning (2140)fullföljt
Aapo SalonenH16 Kort (197)ej godkänd
Aino KangasahoD14 (924)ej godkänd
Nadja RehbergerD11 (851)ej godkänd
Väinö HaaraH10 (1337)ej godkänd
Topi RaitanenH20 Elit (617)ej start
Luca KallelaH13 (1083)ej start
Anna SavilahtiD14 (924)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser