Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tampereen Pyrintö

89 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Mikko EerolaH16 (1024)29:24+1:395:01
5Anssi HuostilaH21 Kort-2 (1030)43:56+5:195:29
6Konsta PuranenH18 Elit 2 (534)45:18+6:086:26
7Anton KuukkaH20 Elit (617)58:52+5:325:32
8Martta RuusialaOpen 2 (501)34:43+7:459:02
9Ilona TikkakoskiD13 (1017)30:29+4:157:45
10Lotta EerolaD16 (875)33:10+4:247:02
10Anni HaanpääD18 Elit (551)45:52+5:517:14
12Aapo LiponkoskiH12 (1032)20:02+2:226:22
12Eemil KoskinenH10 (1337)13:28+2:165:48
12Teemu EerolaH18 Elit (573)43:57+4:145:24
14Lotta PesuU1 (2187)14:51+2:197:32
15Severi EerolaOpen 9 (584)52:30+18:247:03
15Sara KurthD16 (875)33:51+5:057:11
15Mervi PesuD40 (496)33:56+5:036:43
20Lasse ViiloH16 (1024)32:25+4:405:32
21Kaisa HaanpääD16 (875)34:46+6:007:22
23Urmas TiitsH21 Motion (406)1:04:28+16:229:23
23Akseli PesuH10 (1337)14:31+3:196:15
23Ilkka LeppavuoriH35 (318)55:15+9:066:34
30Johanna ViiloD20 Elit (499)59:23+12:447:48
32Annika ViiloD50 (838)37:03+7:438:50
32Eino LiponkoskiH10 (1337)15:05+3:536:30
33Taavi MustajokiH18 Elit 2 (534)51:25+12:157:18
34Tuomo HaanpääH45-1 (730)45:00+9:166:33
37Raino PesuH40 (1146)46:33+10:066:09
38Hannaleena RiikonenOpen 4 (995)54:12+15:1511:10
43Magnus StruckmannH20 (281)1:15:47+29:319:52
46Inka MustajokiD16 Kort (253)1:15:35+45:0918:42
46Pyry MustonenH20 Elit (617)1:07:10+13:506:19
48Ellu MunukkaD21-1 (652)1:01:15+14:428:05
49Kati HaanpääD45 (859)37:33+9:498:15
50Akseli KauppiH18 Elit (573)49:41+9:586:06
53Onni LiponkoskiH10 (1337)16:33+5:217:08
55Riikka EerolaD45 (859)38:37+10:538:29
58Vilma PesuD13 (1017)40:19+14:0510:15
59Jussi-Elmeri HalmeH21 Kort-2 (1030)55:41+17:046:57
60Juho KinniH21 Elit 2 (662)1:20:35+12:576:14
60Tuija SchmidtOpen 10 (422)1:10:23+37:3016:40
62Aleksi NiemiH21 Elit (372)1:21:38+16:175:51
65Konsta PitkänenH18 Elit (573)51:33+11:506:20
66Laura TiitsD35 Kort (631)43:57+17:329:39
68Jarkko PuranenH45 Kort-2 (992)36:02+9:447:01
80Tapio MäenpääH50 Kort-1 (778)44:38+15:309:43
80Sonja JulkunenD20 Elit (499)1:14:37+27:589:48
84Jarno RiikonenH40 (1146)52:31+16:046:57
90Matias MäenpääH13 (1083)38:42+19:179:44
93Olli MustajokiH14 (1160)36:19+14:508:35
94Tiitus MustajokiH16 (1024)42:33+14:487:16
95Aatos RiikonenH10 (1337)18:57+7:458:10
105Teija LiponkoskiOpen 7 (1692)32:44+13:1210:25
106Anna MustajokiOpen 5 (2438)38:56+13:3310:56
110Erno PajuH21-2 (800)1:25:03+30:328:11
111Ossi JärvinenH20 Elit (617)1:30:33+37:138:31
112Arttu VesterinenH18 Elit (573)1:09:00+29:178:29
117Vili MustonenH20 Elit (617)1:37:20+44:009:09
117Sami MustajokiH45 Kort-2 (992)42:12+15:548:13
119Akseli KonttilaH14 (1160)40:34+19:059:35
120Antti VälkkiH45 Kort-2 (992)42:42+16:248:19
121Lotta VälkkiD16 (875)55:18+26:3211:44
122Jaakko PaasiOpen 8 (1300)45:27+19:089:40
123Jyri MustajokiH40 Kort-2 (789)58:29+25:119:04
124Maria KontoniemiD21-1 (652)1:24:10+37:3711:07
129Laura KarholaD21 Kort-1 (837)1:00:49+29:0011:40
134Jyry TukiainenH13 (1083)47:27+28:0211:57
155Samuli SaarikkoH40 Kort-2 (789)1:22:45+49:2712:50
159Eero KahilaH21 Kort-2 (1030)1:17:23+38:469:39
159Totte VälkkiH12 (1032)37:30+19:5011:56
164Aapo MustajokiH12 (1032)38:07+20:2712:08
172Ulla MustajokiOpen 3 (2726)45:18+22:1226:20
173Tommi ViiloH14 (1160)49:45+28:1611:45
173Otso TukiainenH13 (1083)57:26+38:0114:28
175Villa MustajokiD14 (924)1:07:46+43:4416:51
175Sami LiponkoskiH40 (1146)1:09:21+32:549:11
181Hulda MustajokiD10 (1269)30:11+16:2713:50
184Heikki TukiainenH40 (1146)1:11:55+35:289:31
202Venla HaanpääD10 (1269)33:58+20:1415:34
209Paula KölhiOpen 8 (1300)56:04+29:4511:55
212Antti PaasiOpen 8 (1300)56:28+30:0912:00
263Maija Yli-HietanenOpen 5 (2438)50:30+25:0714:11
264Marja VälkkiOpen 5 (2438)50:33+25:1014:11
328Miia TukiainenOpen 5 (2438)56:23+31:0015:50
386Päivi PaasiOpen 5 (2438)1:04:02+38:3917:59
Eevert RiikonenInskolning (2140)fullföljt
Mikko EskolaH60 Kort (990)ej godkänd
Lauri KahilaH21-2 (800)ej godkänd
Vilho PajuH10 (1337)ej godkänd
Silja Yli-HietanenD13 (1017)ej godkänd
Sami SaarikkoH11 (1108)ej godkänd
Kiri HuhtanenH18 Elit 2 (534)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser