Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Indre Østfold OK

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Ole Asbjørn HaugaardH35 Motion (153)52:00+11:038:45
20Hanna BystrømD12 Kort (249)22:26+8:329:58
33Amund Øiseth BedinH14 Kort (375)30:42+11:4410:20
34Dag Arne LierH40 Kort-1 (820)40:19+8:156:38
36Rune BlågestadH40 Kort-1 (820)40:30+8:266:40
42Gea Øiseth BedinD16 Kort (253)1:11:47+41:2117:46
46Hans Peder BerglandU2 (1872)23:03+5:368:37
47Ann Helen Aabogen HaugaardD40 Kort-2 (637)37:45+13:019:20
47Erik UnaasH50 Motion (409)58:34+20:4612:21
54Hanna Gurine BerglandOpen 2 (501)1:07:21+40:2317:32
54Thomas BedinH40 Kort-1 (820)44:04+12:007:15
55Saxe FrøshaugH50 Kort-1 (778)41:23+12:159:00
55Aud Marita TjelmelandOpen 2 (501)1:07:23+40:2517:32
58Øyvind KolstadH50 Kort-1 (778)41:29+12:219:02
58Claes-Tommy HerlandH40 Kort-1 (820)44:13+12:097:17
68Linda Torper BystrømD40 Kort-2 (637)41:39+16:5510:18
71Sander BystrømH14 Kort (375)1:02:00+43:0220:52
71Kristoffer HalsnesH13 (1083)36:33+17:089:12
78Sindre ValsgårdH21 Motion (406)1:53:10+1:05:0416:28
80Marit Nandrup PettersenD50 (838)44:20+15:0010:34
80Asle Sagli GudimH40 Kort-1 (820)49:17+17:138:07
85Tore SandemH50 Kort-1 (778)45:24+16:169:53
86Haakon JohannesenH18 (472)1:25:34+50:1113:05
92Glenn BerglandH40 Kort-1 (820)51:37+19:338:30
96Eirik BlågestadH15 (929)49:14+21:028:51
98Kjell-Erik KristiansenH55 (967)49:20+16:179:02
114Peder Aabogen HaugaardH13 (1083)42:56+23:3110:48
114Per Oskar LarsenH65 (766)54:33+24:0811:40
115Roy Vidar JohannesenH50-1 (836)57:01+24:209:02
119Vilde RetteraasenD14 (924)47:29+23:2711:48
120Hildegunn Sagli GudimOpen 1 (777)1:00:40+40:5821:54
125Mats Andre NygårdH15 (929)55:54+27:4210:03
126Rune Siewartz NielsenH50-1 (836)59:57+27:169:30
128Ida Aabogen HauggaardD16 (875)56:38+27:5212:01
131Jorid Nandrup NielsenD16 (875)57:31+28:4512:12
131Elma Sagli GudimD11 (851)49:03+31:2616:41
143Vegar SkinneH16 (1024)50:01+22:168:32
146Elida Sagli GudimD13 (1017)1:00:23+34:0915:21
161Sigvart Eugen BerglandH15 (929)1:15:23+47:1113:33
190Tidemann LierH12 (1032)50:13+32:3315:59
200Theodor LierH14 (1160)57:33+36:0413:36
231Anne Lise NyengenOpen 5 (2438)47:31+22:0813:20
265Felix HerlandU2 (1872)36:26+18:5913:38
Håkon BlågestadH17-20 Kort (293)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser