Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Djerf

57 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ulf NordzellH60 Motion (269)29:17+1:137:56
5Per JanssonH45-1 (730)38:37+2:535:37
5Henrik LindbladH45 Kort-1 (980)32:59+2:316:19
5Anders ElofssonH60 Motion (269)30:25+2:218:14
14Per PetterssonH60 Motion (269)35:15+7:119:33
17Ellen PelanderD12 (1025)23:37+3:427:14
21Kjell ErikssonH65 (766)38:26+8:018:13
22Amanda JanssonD15 (801)33:18+6:177:26
23Anna JanssonD40 Kort-1 (655)34:36+8:178:20
23Frida JohanssonD16 (875)34:55+6:097:24
26Jesper HaglundH17-20 Kort (293)57:45+21:5510:18
29Edvard PelanderH10 (1337)15:01+3:496:28
29Per-Arne PetersonH45 Motion (509)53:43+18:0510:19
33Viktoria LindbergD45 Kort-1 (747)36:28+10:0810:39
35Gunnar NymanH80 (240)55:16+26:2618:44
36Elizabeth PetterssonOpen 2 (501)50:03+23:0513:02
37Mats WelanderH55 (967)40:51+7:487:28
38Marie PetterssonOpen 9 (584)1:00:59+26:538:11
41Charlotte FlansbjerD45 (859)37:08+9:248:09
43Mattias HanssonH13 (1083)32:06+12:418:05
44Arvid JohanssonH11 (1108)26:33+8:568:19
44Britt-Marie KarlssonD70 Kort (357)44:12+16:1318:02
49Alexander JanssonH13 (1083)33:17+13:528:23
50Elin LindbladD15 (801)38:57+11:568:42
54Maja WelanderD18 Elit 2 (265)1:38:12+47:0816:13
55Lena WesterlundD40 Kort-1 (655)39:41+13:229:33
55Bo PetterssonOpen 3 (2726)35:58+12:5220:54
57Rasmus PetterssonH14 (1160)32:51+11:227:45
60Anders PelanderH40 Kort-2 (789)47:27+14:097:22
63Eva Thorsell HanssonD45 Motion (966)46:44+17:0412:31
65Stina LindbergD18 (475)1:05:33+22:2612:16
71Ann-Sofi WelanderD21 Motion (510)1:01:23+28:4713:51
72Björn SvenssonH50-1 (836)50:31+17:508:00
72Marie LindbladD40 Kort-1 (655)43:51+17:3210:33
84Elin LindbergD20 Elit (499)1:17:04+30:2510:07
86Jonna LindbladD12 (1025)30:40+10:459:24
86Hans-Eric JanssonH70 Kort (920)35:05+11:2011:51
92Jan HanssonH45 Kort-1 (980)44:29+14:018:32
94Jan-Olof BäckH55 (967)48:30+15:278:52
94Mats HaglundH60 (671)53:18+23:2610:35
98Ylva JohanssonD14 (924)43:24+19:2210:47
99Tova ErikssonD16 (875)48:33+19:4710:18
104Håkan LindbergH50-1 (836)55:46+23:058:50
104Håkan PetterssonH21 Elit 2 (662)1:30:49+23:117:01
110Erik HaglundH21 Kort-2 (1030)1:03:19+24:427:54
116Axel LindbladU1 (2187)19:10+6:389:43
117Fredrik Zetterberg ErikssonH21 Kort-2 (1030)1:04:08+25:318:00
131Anton HolmH15 (929)58:33+30:2110:31
131Håkan AlmqvistH50-1 (836)1:02:00+29:199:49
133Bo WinqvistOpen 5 (2438)40:24+15:0111:20
137Stig NilssonH65 Kort (958)43:50+18:2212:55
170Anton HanssonH16 (1024)57:28+29:439:49
188Lucas Bodin LiliegrenU1 (2187)21:59+9:2711:09
190Elias HaglundH21 Kort-2 (1030)1:35:41+57:0411:56
232Lin PelanderU1 (2187)23:32+11:0011:56
383Linus Bodin-LiliegrenU1 (2187)35:08+22:3617:50
444Emma LiliegrenOpen 5 (2438)1:15:17+49:5421:08

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser