Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

MS Parma

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Heidi SuuronenOpen 10 (422)39:29+6:369:21
5Tuomas AnkeloOpen 1 (777)26:48+7:069:40
8Aaro JulkunenH18 Elit (573)43:26+3:435:20
8Eero HeinonenH20 Elit (617)58:59+5:395:32
10Aleksi HellmanH18 Elit 2 (534)46:58+7:486:40
11Kati AaltoD35 Motion (351)39:53+12:5610:08
12Jussi AnkeloH11 (1108)21:20+3:436:41
14Ilona RuoholaD13 (1017)31:19+5:057:58
15Akseli RuoholaH18 Elit (573)44:32+4:495:28
20Marko SuuronenH35 (318)53:53+7:446:24
21Aleksi KarttilaH14 (1160)27:22+5:536:28
23Konsta PiironenH18 Elit 2 (534)50:19+11:097:09
26Essi ValtonenD14 (924)32:35+8:338:06
27Aleks HiidenhoviH18 Elit 2 (534)50:34+11:247:11
29Emilia RantanenD21 Elit 2 (180)1:29:20+29:3710:05
33Anni ValtonenD20 Elit (499)59:44+13:057:50
37Sami HämäläinenH21 Elit (372)1:15:43+10:225:25
37Laura PortinD21-1 (652)59:18+12:457:50
38Elsa AnkeloD14 (924)34:15+10:138:31
42Aada SuuronenD11 (851)29:22+11:459:59
43Tiia MiettinenD21 Elit (365)1:18:28+19:377:35
46Camilla FingerroosD20 (349)1:06:55+30:5611:40
47Mari MäkeläOpen 10 (422)1:00:06+27:1314:14
57Tuulia VibergD21 Elit (365)1:22:38+23:477:59
65Marja PiironenOpen 10 (422)1:14:24+41:3117:37
69Katarina VapolaOpen 5 (2438)36:05+10:4210:08
69Minna MiettinenD20 (349)1:35:24+59:2516:38
71Inkeri KarttilaD11 (851)33:21+15:4411:20
75Eero LapilaH18 Elit (573)53:20+13:376:33
86Petra VäliheikkiD20 Elit (499)1:17:44+31:0510:12
89Maippi AntikainenOpen 5 (2438)37:31+12:0810:32
92Risto RuoholaH50-1 (836)54:42+22:018:40
95Riitta KarttilaD40 Motion (764)55:32+25:2714:41
100Mikko LaavainenH40 (1146)55:31+19:047:21
114Kimmo ValtonenH50-1 (836)56:42+24:018:59
118Jussi KarttilaH40 (1146)58:15+21:487:42
147Aamos LaavainenH13 (1083)50:35+31:1012:44
150Sami AaltoH40 (1146)1:03:39+27:128:25
192Maija AaltoD13 (1017)1:53:13+1:26:5928:48
194Timo PiironenOpen 8 (1300)53:50+27:3111:27
202Lauri AaltoH11 (1108)1:03:59+46:2220:03
211Alvan LaavainenH10 (1337)33:44+22:3214:32
Alisa SuuronenInskolning (2140)fullföljt
Hanna LaavainenD40 Kort-1 (655)ej godkänd
Tuukka MäkinenOpen 8 (1300)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser