Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Kongsberg OL

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mathias DrageH21-1 (853)55:265:26
5Henrik André LarsenH17-20 Kort (293)39:07+3:176:59
20Øyvind DrageH50-1 (836)43:07+10:266:49
23Atle Nikolai WølloH13 (1083)29:28+10:037:25
23Mathilde Sæter FlessebergD14 (924)31:46+7:447:54
26Kjersti Tønnesen BergstølD16 (875)35:23+6:377:30
26Anita Sørensen DrageD50 (838)36:10+6:508:37
28Rikke Hjelseth LarsenD18 Elit 2 (265)1:06:32+15:2810:59
30Ingrid KvistadD45 (859)36:09+8:257:56
32Christina Maria KasinD21 Kort-2 (742)46:10+13:048:43
33Idunn HaavengenD18 (475)57:17+14:1010:43
37Vetle DrageH14 (1160)30:05+8:367:06
40Bjørn HaavengenH50-1 (836)45:49+13:087:15
42Tommy SæterH45 Motion (509)57:38+22:0011:05
46Johan EgerH13 (1083)33:06+13:418:20
48Anne Willkommen EikenD18 Elit (551)52:53+12:528:21
51Sigurd Bonden KjørsvikH20 (281)1:28:16+42:0011:29
51Trygve HeggedalH20 Elit (617)1:08:39+15:196:27
58Henrik HaugH18 Elit 2 (534)55:53+16:437:56
61Helene EgerD16 (875)40:51+12:058:40
61Per Øivind EgerH45-2 (713)53:44+17:517:49
68Marlin HaavengenD16 (875)42:32+13:469:01
69Lene FlessebergD40 Motion (764)50:32+20:2713:22
72Kristiane RogstadD18 (475)1:09:00+25:5312:55
77Håkon LundH18 Elit 2 (534)1:01:21+22:118:43
82Åsne Skram TrømborgD20 Elit (499)1:14:47+28:089:49
83Siri MoholthD20 Elit (499)1:16:53+30:1410:06
85Tale StrandD15 (801)45:05+18:0410:05
96Kristin EgerD40 (496)1:11:29+42:3614:09
96Tord StrandH18 Elit (573)58:38+18:557:12
106Aurora MoholthD18 Elit (551)1:08:36+28:3510:50
129Eli Bonden KjørsvikD45 (859)52:59+25:1511:38
131Atle WølloH45-2 (713)1:17:59+42:0611:22
138Bjørn Victor LarsenH55 (967)57:00+23:5710:26
140Nina Hansen-MøllerudD50 (838)1:01:09+31:4914:35
152Sarah WølloD16 (875)1:08:58+40:1214:38
155Katrine Hjelseth LarsenD50 Kort (901)57:12+33:1818:12
155Erlend HaugH50-1 (836)1:16:52+44:1112:10
165Jane RødderD50 (838)1:40:46+1:11:2624:02
183Olav LundH14 (1160)52:07+30:3812:19
185Rolf Trygve HaugH14 (1160)52:50+31:2112:29
187Peder Bonden KjørsvikH14 (1160)53:30+32:0112:38
321Marte EgerU2 (1872)43:57+26:3016:27
391Lars Henrik LundOpen 5 (2438)1:04:56+39:3318:14
Cora EbnerD45 Kort-2 (681)ej godkänd
Åsne HaavengenD14 (924)ej start
Sølve DrageH16 (1024)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser