Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21E2 | H21E2 | D21 | D21-1 | D21-2 | H21 | H21-1 | H21-2 | D21K | D21K-1 | D21K-2 | H21K | H21K-1 | H21K-2 | D20E2 | H20E2 | D20 | H20 | D18E2 | H18E2 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D15 | H15 | D16K | H16K | D14 | H14 | D13 | H13 | D14K | H14K | D12 | H12 | D11 | H11 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D35K | H35K | D40 | H40 | D40K | D40K-1 | D40K-2 | H40K | H40K-1 | H40K-2 | D45 | H45 | H45-1 | H45-2 | D45K | D45K-1 | D45K-2 | H45K | H45K-1 | H45K-2 | D50 | H50 | H50-1 | H50-2 | D50K | H50K | H50K1 | H50K-2 | D55 | H55 | D55K | H55K | D60 | H60 | D60K | H60K | D65 | H65 | D65K | H65K | D70 | H70 | D70K | H70K | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | D95 | H95 | D21M | H21M | D35M | H35M | D40M | H40M | D45M | H45M | D50M | H50M | D55M | H55M | H60M | D60M | D65M | H65M | D70M | H70M | D80M | H80M | Insk | U1 | U2 | Ö1 | Ö2 | Ö3 | Ö4 | Ö5 | Ö6 | Ö7 | Ö8 | Ö9 | Ö10 | Ö11 | Ö12 | Open hittaut | Challenge D 10 | Challenge H 10 | Challenge D 5 | Challenge H 5 | 2-days Easy | 2-days Middle | 2-days Difficult | 2-days Women | 2-days Men

Garphyttans IF

65 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Ylva DoeringOpen 3 (2726)30:01+6:5517:27
16Lars SchagerströmH50-1 (836)42:17+9:366:42
19Torun PahlmD50 (838)34:45+5:258:17
20Niklas DoeringH40 Motion (456)51:41+10:339:06
20Tryggve Malm LagerqvistH45 Kort-2 (992)31:09+4:516:04
23Ulf LarssonH50 Kort-2 (763)31:30+4:346:56
24Måns BergqvistH11 (1108)23:05+5:287:14
28Mats AnhammerOpen 10 (422)50:47+17:5412:02
32Kaisa MårtenssonD40 Motion (764)41:36+11:3111:00
33Magnus BernOpen 8 (1300)35:07+8:487:28
33Elin SchagerströmD16 (875)37:04+8:187:52
33Martin RisbergOpen 6 (571)1:02:53+21:4510:36
34Emma KallinOpen 2 (501)48:55+21:5712:44
34Anders EdlundH50-1 (836)44:59+12:187:07
34Gabriella ÖstlundD40 Kort-2 (637)34:38+9:548:34
37Terése EricssonOpen 2 (501)50:16+23:1813:05
38Lena JanssonD55 (669)37:29+7:159:41
38Nelly MårtenssonD11 (851)28:42+11:059:45
40Karl WegerfeltH65 Kort (958)32:38+7:109:37
44Johan ErikssonOpen 1 (777)35:34+15:5212:50
48Niclas RisbergH50 Motion (409)59:18+21:3012:30
48Björn BergqvistH40 Motion (456)1:02:06+20:5810:57
53Simon EricssonH14 Kort (375)37:09+18:1112:30
56Erik NilssonH40 Motion (456)1:05:41+24:3311:35
57Karin NilssonD45 Kort-2 (681)37:01+11:0710:49
60Helmina PallhedOpen 3 (2726)37:10+14:0421:36
62Signe SchagerströmD12 (1025)28:19+8:248:41
65John TellestedtH40 Motion (456)1:09:59+28:5112:20
66Rasmus LarssonChallenge H 5 (390)1:07:42+39:2713:29
81Nils SchagerströmH14 (1160)35:08+13:398:18
91Christina FredrikssonOpen 3 (2726)39:36+16:3023:01
91Lars WalldoffH55 Kort (872)37:13+12:198:56
91Kia LagerqvistD40 Motion (764)54:52+24:4714:30
105Fabian BergqvistU2 (1872)26:18+8:519:51
107Elin DoeringU2 (1872)26:21+8:549:52
111Ronald KarlssonOpen 4 (995)1:13:06+34:0915:04
111Torben MalmH45 Kort-2 (992)41:35+15:178:06
114Stina BernD12 (1025)33:11+13:1610:10
125Erik KallinOpen 8 (1300)45:32+19:139:41
128Emmy KarlssonD12 (1025)35:20+15:2510:50
142Nils KallinU2 (1872)27:54+10:2710:26
147Mia GertzellOpen 4 (995)1:27:15+48:1817:59
151Anna NilssonD13 (1017)1:02:12+35:5815:49
168Rasmus DoeringH11 (1108)43:17+25:4013:34
176Birgitta JanssonOpen 7 (1692)38:14+18:4212:10
192Eva SchagerströmOpen 3 (2726)46:58+23:5227:18
200Lukas PallhedH11 (1108)1:00:31+42:5418:58
207David FredrikssonU2 (1872)31:11+13:4411:40
208Isak FredrikssonH11 (1108)1:12:25+54:4822:42
209Jonathan TellestedtH13 (1083)1:16:38+57:1319:18
218Madeleine LarssonOpen 7 (1692)43:15+23:4313:46
229Axel NilssonH10 (1337)40:48+29:3617:35
294Peter MårtenssonOpen 3 (2726)53:14+30:0830:56
312Alma SkeppnerU1 (2187)27:40+15:0814:02
327Joel FredrikssonU2 (1872)47:28+30:0117:46
336Sofia EricssonU2 (1872)50:43+33:1618:59
390Lilly GertzellU1 (2187)37:48+25:1619:11
473Linnae SkeppnerOpen 3 (2726)1:11:41+48:3541:40
Jonna DoeringInskolning (2140)fullföljt
Alfred KallinInskolning (2140)fullföljt
Arne LagerqvistInskolning (2140)fullföljt
Martin TellestedtInskolning (2140)fullföljt
Oskar KarlssonH10 (1337)ej godkänd
Ludwig GertzellH14 (1160)ej godkänd
David MårtenssonH14 (1160)ej godkänd
Johan GertzellH13 (1083)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser