Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D21 Elit

10 020 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK1:00:13
2Anne M Hausken NordbergNydalens SK1:06:09+5:56
3Annika BillstamOK Linné1:06:30+6:17
4Heidi Østlid BagstevoldFredrikstad SK1:06:51+6:38
5Lina StrandGöteborg-Majorna OK1:07:22+7:09
6Aino MänkärläLynx1:09:26+9:13
7Lilian ForsgrenOK Tisaren1:09:50+9:37
8Svetlana MironovaKoovee1:10:44+10:31
9Maria MagnussonSävedalens AIK1:11:04+10:51
10Heini WennmanSK Pohjantähti1:11:38+11:25
11Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK1:11:41+11:28
12Anna MårsellStora Tuna OK1:11:45+11:32
12Ingjerd MyhreJärla Orientering1:11:45+11:32
14Beata FalkHagaby GoIF Örebro1:11:58+11:45
15Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad1:12:28+12:15
16Nadiya VolynskaOK Orion1:13:02+12:49
17Annica GustafssonIFK Lidingö SOK1:13:07+12:54
18Kajsa RisbyOK Kåre1:13:51+13:38
19Alice HugossonIFK Lidingö SOK1:14:13+14:00
20Olga PanchenkoIFK Mora OK1:14:28+14:15
21Frida SandbergSäterbygdens OK1:14:40+14:27
22Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:15:02+14:49
23Emma BergmanGöteborg-Majorna OK1:15:07+14:54
24Miia NiittynenKoovee1:15:53+15:40
25Catherine TaylorOK Linné1:16:10+15:57
26Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK1:16:29+16:16
27Amilia BjörklundSävedalens AIK1:16:39+16:26
28Lisa AnderssonÄrla IF1:17:02+16:49
29Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:17:30+17:17
30Ursula KadanOK Pan-Kristianstad1:17:33+17:20
31Linda LindkvistLeksands OK1:17:50+17:37
32Rebecka LindbergOK Roslagen1:17:59+17:46
33Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK1:18:17+18:04
34Tiia MiettinenMS Parma1:18:25+18:12
35Samantha SaegerOK Linné1:18:35+18:22
36Lovisa PerssonOK Tisaren1:19:00+18:47
37Stina NilssonUmeå OK1:19:16+19:03
38Sara EskilssonAlfta-Ösa OK1:19:42+19:29
39Josefine EngströmAlfta-Ösa OK1:19:43+19:30
40Sofia HaajanenSK Pohjantähti1:20:05+19:52
41Pihla OtsamoHelsingin Suunnistajat1:20:13+20:00
42Annika BjörkOK Linné1:20:17+20:04
43Ellinor TjernlundOK Tisaren1:20:54+20:41
44Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK1:21:00+20:47
45Lone BrochmannBækkelagets SK1:21:20+21:07
46Magdalena OlssonIFK Mora OK1:21:49+21:36
47Johanna EngströmOK Hällen1:21:53+21:40
48Inga KazlauskaiteOK Linné1:21:54+21:41
49Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:21:55+21:42
50Anastasia TrubkinaIFK Mora OK1:22:00+21:47
51Helena KarlssonIFK Lidingö SOK1:23:11+22:58
52Frida BrogrenSävedalens AIK1:24:36+24:23
53Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:24:55+24:42
54Rebecka NylinOK Tisaren1:25:45+25:32
55Sanna KauppilaAngelniemen Ankkuri1:25:48+25:35
56Caroline GjøtterupFaaborg OK1:25:49+25:36
57Olena  PitirimovaOK Orion1:26:24+26:11
58Filippa JohanssonJönköpings OK1:26:50+26:37
59Karolin OhlssonJärla Orientering1:27:09+26:56
60Alva OlssonLinköpings OK1:27:11+26:58
61Josefin TjernlundOK Tisaren1:27:13+27:00
62Tuulia VibergMS Parma1:27:23+27:10
63Kine GulliksenBækkelagets SK1:29:23+29:10
64Sara KarvonenLynx1:30:43+30:30
64Anna SerrallongaIK Hakarpspojkarna1:30:43+30:30
66Kate MorrisonOK Linné1:30:52+30:39
67Lisa RisbyOK Kåre1:32:55+32:42
68Milla MattilaHelsingin Suunnistajat1:35:00+34:47
69Elin MånssonIFK Göteborg1:36:58+36:45
70Maiki JäädmaaOK Võru1:43:18+43:05
71Niina HulkkonenIFK Lidingö SOK2:07:09+1:06:56
Jannina GustafssonSK Uusiej godkänd
Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Kristin HylanderNyköpings OKej godkänd
Sigrid AlexandersenFossum IFej godkänd
Liga ValdamaneRehns BKej start
Sara HagströmFalköpings AIK OKej start
Anna BachmanIFK Lidingö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser