Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D20 Elit

6 940 m, 103 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Paula GrossHelsingin Suunnistajat48:30
2Aleksandra HornikOK Kolmården48:38+0:08
3Johanna ÖbergOK Linné48:40+0:10
4Hanna MüllerLeksands OK50:06+1:36
5Sofie BachmannChläberen OK50:36+2:06
6Josefine LindOK Pan Århus50:48+2:18
7Anine AhlsandNydalens SK50:50+2:20
8Tilda JohanssonOK Orion51:01+2:31
9Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad51:09+2:39
10Linnéa GolsäterEksjö SOK52:14+3:44
11Elin PetterssonIFK Göteborg52:54+4:24
12Andrea SvenssonOK Tisaren54:46+6:16
13Amanda Falck WeberEksjö SOK54:47+6:17
14Caroline FinderupOK Pan Århus54:49+6:19
15Alexandra EnlundIF Femman55:10+6:40
16Klara YngvessonUmeå OK55:12+6:42
17Sara KindlundOK Tranan55:36+7:06
17Pim HedbergOK Pan-Kristianstad55:36+7:06
19Katja von SchoultzOK Trian55:37+7:07
20Åshild KolstadFreidig55:38+7:08
21Louise LundgrenVäxjö OK55:41+7:11
22Fanny AsketunOK Roxen55:44+7:14
23Emma HelmerssonVästerås SOK55:48+7:18
24Josefine KristianssonTrollhättans SOK55:51+7:21
25Amanda BerggrenTullinge SK56:14+7:44
26Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad56:15+7:45
27Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF56:17+7:47
28Elvira BjörklundTrollhättans SOK56:48+8:18
29Johanna SjölundSundsvalls OK56:58+8:28
30Ingeborg EideByåsen IL57:12+8:42
31Isabel SalénIFK Mora OK57:39+9:09
32Åsne Skram TrømborgKongsberg OL58:00+9:30
33Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering58:15+9:45
34Ragnhild HjermstadFossum IF58:28+9:58
35Emma BengtssonÅrsunda IF58:30+10:00
36Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF58:35+10:05
37Emilia StåhlbergEspoon Suunta58:37+10:07
37Sara WadmanIFK Mora OK58:37+10:07
39Ayse BozkurtAcademy 201659:24+10:54
40Anni ValtonenMS Parma59:38+11:08
41Magdalena Vande VoordeTullinge SK59:52+11:22
42Fredrika von EssenOK Linné1:00:34+12:04
43Jutta JussilaIFK Lidingö SOK1:00:40+12:10
44Moa GustafssonUddevalla OK1:00:47+12:17
45Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna1:00:55+12:25
46Hanna KorhonenOK Ravinen1:01:05+12:35
47Ellen SarenmarkLeksands OK1:01:06+12:36
48Petra AhoNavi1:01:08+12:38
49Selja KaartinenAngelniemen Ankkuri1:01:27+12:57
50Line CederbergOK Pan-Kristianstad1:02:03+13:33
51Noora KoskinenHiisirasti1:02:35+14:05
52Moa PetterssonKarlskrona SOK1:02:57+14:27
53Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna1:03:42+15:12
54Outi HasuOK Trian1:04:03+15:33
55Agnes WesterbergTrollhättans SOK1:04:19+15:49
56Frida JunegardTullinge SK1:04:38+16:08
57Josefin ErlandssonOK Milan1:04:46+16:16
58Rebecka HoppeIF Thor1:05:24+16:54
59Nina Asheim BirkelandHalden SK1:06:20+17:50
60Evine Westli AndersenLøten o-lag1:06:30+18:00
61Amanda JohanssonOK Orion1:06:36+18:06
62Hedwig HaasSundsvalls OK1:06:51+18:21
63Anna MatybaOK Kolmården1:07:24+18:54
64Johanna ViiloTampereen Pyrintö1:07:35+19:05
65Sandra NäslundVästerås SOK1:07:51+19:21
66Marte H. HagenNTNUI1:07:52+19:22
67Iben ValeryTisvilde Hegn OK1:07:56+19:26
68Silje ArntzenAsker SK1:08:03+19:33
69Essi VäisänenSK Vuoksi1:08:13+19:43
70Netta RajamäkiKangasala SK1:08:33+20:03
71Tuulia KivistöOK Trian1:08:52+20:22
72Matilda ErikssonVästerbergslagens OL1:09:03+20:33
73Sanni MarttinenNavi1:10:14+21:44
74Josefine HöögHagaby GoIF Örebro1:10:44+22:14
75Elin LundqvistOK Orion1:11:04+22:34
76Kajsa MattssonOK Kåre1:11:19+22:49
77Johanna HenrikssonOK Tisaren1:11:33+23:03
78Carolina NealisOK Roslagen1:11:52+23:22
79Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro1:12:07+23:37
80Elin LindbergOK Djerf1:12:53+24:23
81Sigrid HolmgrenOK Renen1:12:57+24:27
82Emma BeskowFalkenbergs OK1:13:29+24:59
83Karin HagwallLunds OK1:14:15+25:45
84Sonja JulkunenTampereen Pyrintö1:14:17+25:47
85Jenny LindbergVandrarringen1:14:49+26:19
86Moa HedegårdOK Kolmården1:16:50+28:20
87Siri MoholthKongsberg OL1:16:55+28:25
88Sara HägnanderLidköpings VSK1:17:20+28:50
89Anni KivilaaksoEspoon Suunta1:18:32+30:02
90Julia ErikssonOK Kolmården1:20:39+32:09
91Erica ErikssonHjärnarps OL1:21:12+32:42
92Ronja BjörklundOK Kåre1:22:31+34:01
93Carolyn HindleMDOC1:22:40+34:10
94Niina ReponenPaimion Rasti1:23:32+35:02
95Petra VäliheikkiMS Parma1:24:08+35:38
95Emma KindbomIF Hagen1:24:08+35:38
97Linnea GustafssonOK Gynge1:24:49+36:19
98Alice TörnlundOK Ravinen1:46:42+58:12
Sonja MellbergVaasan Suunnistajat ryej godkänd
Emma NilssonOK Trananej godkänd
Lotta KirvesmiesLahden Suunnistajat-37ej godkänd
Tonje VassendFossum IFej godkänd
Ella WallinderGöteborg-Majorna OKej godkänd
Kaja Bråten løvaldAsker SKej start
Ellen MyrskogIK Kronanej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser