Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D16 Kort

3 640 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sara JunevikLeksands OK32:53
2Ingeborg KvarmeRøyken O-lag37:54+5:01
3Sofia MagnussonLinköpings OK39:16+6:23
4Emma ErikssonOK Kolmården40:05+7:12
5Maja WillénÖstersunds OK40:19+7:26
6Martina BraunVäxjö OK40:25+7:32
7Ottilia Lunde AnderssonOK Landehof40:29+7:36
8Elisabet MikkelsenSOK Viljan41:56+9:03
9Ida ErikssonOK Landehof43:19+10:26
10Hanna JonssonHusums IF OK43:58+11:05
11Bea SpjuthHärlövs IF44:14+11:21
12Stina JonssonOK Tor44:27+11:34
12Matilda GraadRonneby OK44:27+11:34
14Lina PonténSelånger SOK45:35+12:42
15Tilda KartengrenVänersborgs SK46:26+13:33
16Clara Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK46:58+14:05
17Saga HjerténIK Gandvik48:34+15:41
18Siri RosengrenTumba-Mälarhöjden OK48:44+15:51
19Sarah BrynhildsenWing OK48:49+15:56
20Ella EricsonSundbybergs IK50:16+17:23
21Solveig SæternesByåsen IL51:38+18:45
22Sarah KlauserOLG Rymenzburg51:43+18:50
23Johanna PetersonFalköpings AIK OK52:52+19:59
24Ida PetterssonSurahammars SOK53:25+20:32
25Sofia JanssonHjobygdens OK54:13+21:20
26Klara PerssonKFUM Örebro OK54:17+21:24
27Hanna AhlströmLunds OK54:33+21:40
28Alicia EinarssonIF Rigor56:03+23:10
29Hanna BrorsonOK Nackhe56:28+23:35
30Hanna OlssonBrattås CK56:52+23:59
31Emma NilssonÖstersunds OK57:08+24:15
32Carolina ErikssonOK Milan57:26+24:33
33Ester FreidlitzOK Landehof57:49+24:56
34Aino KuusniemiJämsän Retki-Veikot58:13+25:20
35Anna StrandArboga OK58:26+25:33
36Gea Øiseth BedinIndre Østfold OK59:36+26:43
37Inka MustajokiTampereen Pyrintö1:00:21+27:28
38Hannah LarsenMalmö OK1:01:01+28:08
39Isabell IsidorssonOK Vivill1:01:37+28:44
40Elin EdströmBottnaryds IF1:02:56+30:03
41Amanda NymanVänersborgs SK1:03:21+30:28
42Ida SanderOK Milan1:05:53+33:00
43Sofi AnderssonIK Gandvik1:05:55+33:02
44Emmie PerssonStigmännen Karlshamns OK1:06:34+33:41
45Wera ErikssonDomnarvets GOIF1:08:19+35:26
46Tilde SvenssonOK Gränsen1:10:53+38:00
47Alma NilssonOK Stigen1:15:58+43:05
48Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK1:32:05+59:12
49Anna Emilie TorsethGjø-Vard OL1:40:49+1:07:56
50Anna OjalaKouvolan Suunnistajat1:48:33+1:15:40
51Klara AndreassonFrölunda OL2:03:58+1:31:05
Martina SundelinOK Orionej godkänd
Ida UrsetBul-Tromsø ILej start
Linnéa BjörssonOK Kullingshofej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser