Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H16 Kort

3 820 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hampus FyhrSOK Aneby34:45
2Johan KindbomIF Hagen34:47+0:02
3Simon BjörnehällOK Gränsen35:18+0:33
4Axel HermanssonKungälvs OK35:20+0:35
5Kristian VeieOK Skøynar37:49+3:04
6Samuel HåkanssonRonneby OK39:57+5:12
7Viktor PetterssonGamleby OK40:07+5:22
8Erik AxelssonGamleby OK40:29+5:44
9Oliver SchmidtOK Kontinent41:05+6:20
10Daniel WendeliusIFK Lidingö SOK41:11+6:26
11Elias NäslundOK Hammaren42:15+7:30
12Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK42:31+7:46
13Alfred AnderIstrums SK44:06+9:21
14Benjamin PauliIstrums SK44:25+9:40
15Håvard GjestvangOL Toten-Troll44:36+9:51
16Simas MarkeviciusAlfta-Ösa OK44:55+10:10
17Anton HenningssonLunds OK49:39+14:54
18Lars HovdalOK Skøynar49:49+15:04
19Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OK50:51+16:06
20Gustav ClassonOK Stigen51:18+16:33
21Gustav WallinTäby OK51:41+16:56
22Erik WretöIFK Lidingö SOK52:14+17:29
23Jonathan LjungbergOK Skogsfalken53:13+18:28
24Ludvig ZaarLunds OK55:14+20:29
25Ola EklundKatrineholms OK58:24+23:39
26Jan MathisOLC Kapreolo59:23+24:38
27Joel DanielsHofors OK59:42+24:57
28Viktor Le ClaireFK Herkules1:03:23+28:38
29Max RottensteinerGO Harzberg / Bad Voeslau1:03:35+28:50
30Olle LeichtVästerviks OK1:04:11+29:26
31Jonathan LindOK Lindéna1:04:31+29:46
32Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK1:05:32+30:47
33Philip EkbergTrollhättans SOK1:07:25+32:40
34John HermanssonIFK Mora OK1:12:27+37:42
35Hampus ÅgrenLunds OK1:16:19+41:34
36Johan BjörckIK Uven1:17:37+42:52
37William HofossHadeland OL1:22:32+47:47
38Erik GranathIF Hallby SOK1:27:35+52:50
Albin AlnehällTäby OKej godkänd
Aapo SalonenHelsingin Suunnistajatej godkänd
Simon DalebrandSundsvalls OKej start
Olav TorgersenBækkelagets SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser