Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H14 Kort

2 680 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Edvin SundströmHestra IF20:17
2Lucas AhlströmVästerås SOK22:08+1:51
3Gustav RibbholmOK Njudung22:56+2:39
4Tor RönnestrandFrösö IF24:27+4:10
5Olof HedinEksjö SOK24:48+4:31
6Elias RangertIK Hakarpspojkarna26:19+6:02
7Linus GustafssonIF Rigor26:20+6:03
8Sander BystrømIndre Østfold OK27:24+7:07
9Svante SirviöUmeå OK27:48+7:31
10Linus BacklundTrollhättans SOK28:03+7:46
11Gustav LevanderLinköpings OK28:15+7:58
12Albin KöpmanStora Tuna OK29:37+9:20
13Emrik LindFK Herkules29:46+9:29
14Hampus PerssonOK Enen30:01+9:44
15Hugo SjödinOK Tisaren30:52+10:35
16Edvin WalterssonOK Roxen31:13+10:56
17Hampus StockhedenOK Gränsen31:18+11:01
18Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK31:31+11:14
19Johan LangVästerviks OK31:33+11:16
20David ErikmatsSävedalens AIK31:38+11:21
21Isac PerssonOK Gränsen31:45+11:28
22Even Amundsen BjørkliRingerike OL33:06+12:49
23Simon EricssonGarphyttans IF33:07+12:50
24Rasmus SöderbergGävle OK33:22+13:05
25Anton ØyvindssonRingsaker OK33:32+13:15
26Teodor HedbergTumba-Mälarhöjden OK33:50+13:33
27Gabriel HåkanssonRonneby OK33:51+13:34
28Elias LundbergOckelbo OK34:56+14:39
29Axel EdströmBottnaryds IF34:57+14:40
30Hugo AuseliusBredaryds SOK35:11+14:54
31Linus JernströmAvesta OK35:27+15:10
32Egil LissmyrIFK Mora OK35:28+15:11
33Topi LindqvistKouvolan Suunnistajat36:31+16:14
34Alvin HornlidenUmedalens IF36:33+16:16
35Jakob ÖstmanGöteborg-Majorna OK36:41+16:24
36Max GustafssonIF Rigor37:32+17:15
37Vidar BäckmanFrösö IF39:09+18:52
38Amund Øiseth BedinIndre Østfold OK39:38+19:21
39Philip LarssonEds SK40:26+20:09
40Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln41:09+20:52
41Gustav NilssonHärlövs IF41:18+21:01
42Isak HenningssonOK Gisle41:25+21:08
43Simon AlfredssonLerums SOK41:28+21:11
44Ossian KihlströmDalaportens OL42:00+21:43
45Simon ElmRonneby OK42:40+22:23
46Sverre StrandLierbygda O-lag45:32+25:15
47Hannes BjörndalÅkers IF46:18+26:01
47Edvin SidemyrHässleholms OK46:18+26:01
49Odin Høie VollumRingsaker OK47:11+26:54
50Viktor JanssonOK Roslagen47:16+26:59
51Herman AlbinssonOK Skogsfalken47:43+27:26
52Robin WibergHässleholms OK47:56+27:39
53Hugo LinderöIK Hakarpspojkarna47:58+27:41
54Carl SvenssonOK Norrvirdarna48:34+28:17
55Malcolm CederbaumWaxholms OK49:08+28:51
56Linus BägebyOK Vivill49:24+29:07
57Alfred SandellHestra IF49:41+29:24
58Rasmus PorthinIF Brahe50:23+30:06
59Edvin StåhlUlricehamns OK51:22+31:05
60Oskar NilssonJärfälla OK51:51+31:34
61Marcus LengquistTullinge SK52:33+32:16
62Isak Jacobsen-GaskiBardu IL53:07+32:50
63Wilmer NessSödertälje-Nykvarn OF53:27+33:10
64Olle HermodssonLunds OK53:59+33:42
65Hjalmar FagerlundForsa OK54:12+33:55
66Albin GenbergUlricehamns OK55:13+34:56
67Robin FredsbergOK Roxen57:40+37:23
68Axel CullbrandMölndal Outdoor IF57:52+37:35
69Hampus ElmquistBredareds IF1:00:23+40:06
70Elis NorinFrölunda OL1:17:56+57:39
71Alfred MoenIK Vikings OK1:51:00+1:30:43
Simon KringstadOK Norrvirdarnaej godkänd
Oscar KarlssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Isak PerssonHelsingborgs SOKej godkänd
Tommi LiljeströmHelsingin Suunnistajatej godkänd
Mathias OhlssonÄrla IFej start
Melvin SegermanSkarpnäcks OLej start
Max LönnqvistOK Ravinenej start
Erik SundelinOK Orionej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser