Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D11

2 480 m, 171 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Moa BirkebækStora Tuna OK16:43
2Eeva-Liina OjanahoOunasvaaran Hiihtoseura16:59+0:16
3Silva KemppiEspoon Suunta17:17+0:34
4Yrsa RöjgårdOK Kolmården17:24+0:41
5Sandra LingIK Hakarpspojkarna18:09+1:26
6Elsa BrandtDomnarvets GOIF18:27+1:44
7Moa BergqvistKorsnäs IF OK18:37+1:54
8Emma ZettervallKarlskrona SOK18:54+2:11
9Marie KravdalGjø-Vard OL19:28+2:45
10Elsa KaipeOK Kåre19:48+3:05
11Roosa HeikkinenVehkalahden Veikot21:01+4:18
12Sigrid LjunggrenLinköpings OK21:28+4:45
13Alva BjörkTrollhättans SOK21:59+5:16
14Alva Lidström LauriSnättringe SK22:20+5:37
15Tova RangertIK Hakarpspojkarna22:38+5:55
15Julia ForsgrenOK Tyr22:38+5:55
17Minea AnttilaSK Pohjantähti22:45+6:02
18Tuva ÖstangårdGamleby OK22:49+6:06
19Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK22:54+6:11
20Alice HallOK Bävern23:02+6:19
21Emma HasselströmOK Renen23:16+6:33
22Emma OlinIK Hakarpspojkarna23:17+6:34
23Annie LundOK Kolmården23:31+6:48
24Lovisa DufvaSundsvalls OK23:42+6:59
25Hanna AnängenNyköpings OK23:52+7:09
26Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK24:00+7:17
27Sarah RoomanTrol Belgium24:14+7:31
28Emma KarlssonOK Landehof24:15+7:32
29Emelie SvärdIF Thor24:17+7:34
30Hanna ÖstbergStora Tuna OK24:19+7:36
31Signe ÖgrenKarlsbyhedens IK24:25+7:42
32Linnéa SäfströmHästveda OK24:32+7:49
33Engla PruthIK Hakarpspojkarna24:35+7:52
34Klara HartOK Linné24:52+8:09
34Tuva SelinFK Göingarna24:52+8:09
36Emma HallendalIFK Enskede24:53+8:10
37Ella PetterssonSävedalens AIK24:59+8:16
38Vilma NilssonAttunda OK25:09+8:26
39Wilma LarssonSundsvalls OK25:17+8:34
40Elsa MartanderTrollhättans SOK25:22+8:39
41Marie ScheeleNydalens SK25:38+8:55
42Anna TaksdalGanddal IL25:41+8:58
43Klara JunegardTullinge SK25:44+9:01
44Ida BergforsVK Uvarna25:54+9:11
45Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF26:10+9:27
46Maja LiljaIFK Lidingö SOK26:19+9:36
47Thea KullmanIK Falken26:28+9:45
48Maja AxelssonLerums SOK26:40+9:57
49Guro HegstadOK Skøynar26:42+9:59
50Sara OhlinOK Tranan26:49+10:06
51Ellen NormanSävedalens AIK26:54+10:11
52Lisa ErikssonOK Landehof27:00+10:17
53Nora Feil LindmarkSkellefteå OK27:04+10:21
54Maren Aure SkogedalAsker SK27:25+10:42
55Ida KörleOK Landehof27:32+10:49
56Lotta LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo27:40+10:57
56Agnes BerlinOK Orion27:40+10:57
58Linn De BoussardIFK Enskede27:42+10:59
59Ida HellströmAttunda OK27:49+11:06
59Paula SilierJärfälla OK27:49+11:06
61Vilma GrimmergårdBredareds IF27:50+11:07
62Elsa ArnessonÖstersunds OK27:58+11:15
62Agnes HertzTenhults SOK27:58+11:15
64Elsa SödervallIK Gandvik28:15+11:32
65Kajsa HallVästerås SOK28:17+11:34
66Astrid HedströmÖstersunds OK28:19+11:36
67Elsa Söllvander EklundOK Rodhen28:27+11:44
68Elvira BjörnbergVästerås SOK28:39+11:56
69Johanna BergKFUM Örebro OK28:42+11:59
70Jenny JanssonTenhults SOK28:46+12:03
71Sanna HörnellDomnarvets GOIF28:48+12:05
72Inkeri KarttilaMS Parma28:50+12:07
72Sofia HuggForsa OK28:50+12:07
74Olivia EngelOK Ravinen28:54+12:11
75Hanna CarlqvistSnättringe SK29:04+12:21
76Emma LarssonKarlskrona SOK29:18+12:35
77Elma Sagli GudimIndre Østfold OK29:22+12:39
78Hilda PeterssonVäxjö OK29:33+12:50
78Tilde MansénSkarpnäcks OL29:33+12:50
80Lea FribergOK Vivill29:35+12:52
81Hertta JuntunenKalevan Rasti29:48+13:05
82Lovisa LindqvistIFK Enskede30:13+13:30
83Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK30:21+13:38
84Nadja RehbergerHelsingin Suunnistajat30:23+13:40
85Julia ÅttingLinköpings OK30:32+13:49
85Lisa AnderssonRyda SK30:32+13:49
87Tova LindbäckOK Renen30:51+14:08
88Anja BergerDomnarvets GOIF30:52+14:09
89Ruusu LaineHelsingin Suunnistajat31:36+14:53
90Emma AlfredssonOK Tyr31:49+15:06
91Emelie ForslundKristinehamns OK32:02+15:19
92Katrine Krogh MadsenCopenhagenO32:18+15:35
93Agnes IvarssonOK Skogshjortarna32:20+15:37
94Felicia SandinOK Skärmen32:39+15:56
95Lovis HellstenNyköpings OK32:49+16:06
96Guro SchjølbergTynset IF32:50+16:07
97Mindra LangerOK Roxen32:52+16:09
98Ester EricssonFK Friskus-Varberg32:55+16:12
99Nelly MårtenssonGarphyttans IF33:15+16:32
100Ellen LindforsBjörkfors GOIF33:21+16:38
101Klara HultbergSOK Viljan33:26+16:43
102Vera GerhardssonOK Bävern33:33+16:50
103Wilma LindkvistTolered-Utby Ol-klubb34:10+17:27
104Frida WestfeldtIF Thor34:27+17:44
105Julia AnderssonEskilstuna OL34:38+17:55
106Mari Ovidia RanestadHamar OK34:55+18:12
107Aada SuuronenMS Parma35:09+18:26
108Lisa ÖstenssonOK Tranan35:20+18:37
108Felicia EliassonDalaportens OL35:20+18:37
110Enni LundbergOK Kåre35:34+18:51
111Lilly JohnssonOK Gynge35:40+18:57
112Johanna PihlströmOK Landehof35:49+19:06
113Saga BorensvedOK Norrvirdarna35:55+19:12
114Matilda EkmanTäby OK36:04+19:21
115Ida BenattiSkåneslättens OL36:28+19:45
116Elsa KyhlbergTenhults SOK36:31+19:48
117Hedda BorgströmAvesta OK36:36+19:53
118Lovisa GullqvistVästvärmlands OK36:43+20:00
119Tilde BergströmTäby OK37:08+20:25
120Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OK37:26+20:43
121Edith OlssonOK Kroppefjäll37:27+20:44
122Greta HägerOK Södertörn37:33+20:50
123Tiril Ebon EspedalNydalens SK37:37+20:54
124Johanna OttossonÖrkelljunga FK37:40+20:57
125Alva WickströmArboga OK37:59+21:16
126Elin SvärdhagenLidköpings VSK38:00+21:17
127Jennifer StigssonTrollhättans SOK38:11+21:28
128Mai HemmiSK Pohjantähti38:12+21:29
129Alice TryggSävedalens AIK38:15+21:32
130Malin NilssonOK Linné38:20+21:37
131Anna ViktorssonOK Skogsfalken38:30+21:47
132Hanna LindqvistÖstersunds OK38:41+21:58
133Ebba ForsbergOK Ravinen38:43+22:00
134Isabel UnnerudLånghundra IF38:52+22:09
135Elma WikströmOK Hammaren38:58+22:15
136Tova GrönbergArboga OK39:56+23:13
137Nora Cedeberg LöwgrenStora Tuna OK40:36+23:53
138Ella FridolfssonStora Tuna OK40:48+24:05
139Lova ErikssonTrollhättans SOK40:59+24:16
140Malin StrömqvistAttunda OK41:30+24:47
141Astrid Berge MjølhusOL Trollelg41:32+24:49
142Linnea EhnbergSala OK42:06+25:23
143Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OF42:25+25:42
144Anna KølbækAarhus 1900 orientering42:58+26:15
145Lovisa DjerfVästerbergslagens OL43:20+26:37
146Milla KeyMelbourne Forest racers43:33+26:50
147Alva EngströmOK Renen43:35+26:52
148Ulrika RautioEspoon Suunta43:48+27:05
149Lina TorbiörnssonJärla Orientering43:59+27:16
150Alma AnderIstrums SK44:14+27:31
151Hanna LundinIFK Enskede44:51+28:08
152Amanda NynäsOK Botnia45:44+29:01
153Malva ÖsterbergOK Eken46:22+29:39
154Emelie BägebyOK Vivill46:51+30:08
155Olivia KarlssonKovlands IF47:02+30:19
156Fanny WalterssonOK Roxen47:22+30:39
157Emmy KärrlanderUmedalens IF48:15+31:32
158Elsa PalmbergOK Hammaren48:47+32:04
159Emmi VirtalaPargas IF50:24+33:41
160Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OK50:58+34:15
161Moa HolstenHestra IF51:56+35:13
162Vilma JohanssonOK Hällen55:41+38:58
163Maja JohanssonGudhems IF1:00:57+44:14
164Nina JutterströmIFK Mora OK1:03:10+46:27
165Hilda PermanOK Kåre1:09:56+53:13
166Alice LindqvistSelånger SOK1:10:27+53:44
167Maja SörensenOK Kontinent1:11:11+54:28
168Frida LundinJärla Orientering1:15:04+58:21
Tindra MolinFalköpings AIK OKej godkänd
Iida SuntioinenEspoon Suuntaej godkänd
Matilda ServinLånghundra IFej godkänd
Ida LindgrenIF Femmanej start
Emilie R FløLillomarka OLej start
Clara AdolfssonAnderstorps OKej start
Julia NordvallDomnarvets GOIFej start
Audrey HanssonFrölunda OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser