Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D12 Kort

2 380 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma RindstigSOK Viljan18:33
2Alice OttossonMölndal Outdoor IF19:35+1:02
3Elsa VidlundKFUM Örebro OK21:25+2:52
4Julia Hagelberg NordahlOK Kåre21:33+3:00
5Selma IvarssonOK Hammaren22:03+3:30
6Ida Smeland NygårdseterVegårshei IL22:38+4:05
7Mira-Li ErikssonAvesta OK23:20+4:47
8Emma NorinSöders-Tyresö23:31+4:58
9Alicia BjörnbergSöders-Tyresö23:51+5:18
10Tilde BlomOK Nackhe24:28+5:55
11Selma HedströmTenhults SOK24:55+6:22
12Hanna BystrømIndre Østfold OK25:15+6:42
13Blenda LenasSkogsluffarnas OK26:44+8:11
14Lina Von LindernÅkers IF27:02+8:29
15Saara KaarioSuunta Jyväskylä27:04+8:31
16Elsa LarssonBurseryds IF27:21+8:48
17Linnea ClassonOK Stigen27:30+8:57
18Wilma JosefssonVäsby OK27:49+9:16
19Frida GustavssonStora Sundby GoIF28:06+9:33
20Lisa BjörssonOK Kullingshof28:15+9:42
21Maisa MoisioJämsän Retki-Veikot28:21+9:48
22Emma NorlinStigmännen Karlshamns OK28:56+10:23
23Emilia BergmanTullinge SK29:04+10:31
24Isabelle StåhlbrandtRasbo IK29:13+10:40
25Fanny SundbergTullinge SK29:31+10:58
26Amalie RingvollIK Grane Arendal Orientering30:32+11:59
27Linnea SkobeKalmar OK30:53+12:20
28Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubb31:41+13:08
29Lea HagströmIK Falken33:07+14:34
30Amanda WärnNAIS Orienteringsklubb33:31+14:58
31Nova MatthewsTullinge SK34:13+15:40
32Johanna JosefssonOK Roxen35:25+16:52
33Wilma OlssonOK Tranan36:08+17:35
34Anna GenbergUlricehamns OK36:10+17:37
35Klara JedarOK Tor37:36+19:03
36Clara SvenssonSurahammars SOK38:05+19:32
37Kimberly EkenstedtTullinge SK38:06+19:33
38Anna LundqvistFK Friskus-Varberg38:42+20:09
39Amanda EckerlidSävedalens AIK39:32+20:59
40Sara WallinKorsnäs IF OK39:40+21:07
41Märta HenningssonLunds OK39:56+21:23
42Emma SvenssonOK Gränsen40:08+21:35
43Emelie EngvallSala OK41:13+22:40
44Ellen RydeniusTullinge SK45:07+26:34
45Puja MuntherSävedalens AIK45:23+26:50
46Emmie NordströmLessebo OK47:45+29:12
47Vilda PerssonIK Hakarpspojkarna48:39+30:06
48Ingrid ToresäterIK Uven50:11+31:38
49Mirja SommerOLG Cordoba1:01:38+43:05
50Sofia PedersenJärpens SK1:10:09+51:36
Lina HolmqvistOK Torej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser