Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H12 Kort

2 240 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mathias NordlinderOK Linné16:57
2Trond ForsstenKungälvs OK17:23+0:26
3Viktor EricsonSundbybergs IK17:49+0:52
4Olle HallnerOckelbo OK18:21+1:24
5Martin KaiserIF Sturla18:34+1:37
5Ville IsoniemiOK Trian18:34+1:37
7Simon PerssonOK Gränsen18:37+1:40
8Axel DüringHärlövs IF19:10+2:13
9Olle RosénLunds OK19:11+2:14
9Valter DrejmoOK Landehof19:11+2:14
11Edvin BerggrenFagersta OK19:18+2:21
12Melker FlordalKatrineholms OK19:20+2:23
13Veeti RoineHiidenkiertäjät20:42+3:45
14Mats Olsen ByeModum O-lag20:54+3:57
15Johannes WikströmOK Tyr21:12+4:15
16Noé ZahndOLG Thun21:20+4:23
17Eric JohanssonOK Kåre21:41+4:44
18Ludvig ÖstmanAttunda OK21:46+4:49
18Malte OlofssonOK Storsjön21:46+4:49
20Martin EkFrölunda OL21:53+4:56
21Olof AnderssonOK Södertörn22:51+5:54
22Nils SkymbergKFUM Örebro OK24:13+7:16
23Mio PalmgrenOK Njudung24:21+7:24
24Johan ÖstlingKungälvs OK24:36+7:39
25Jakob ÖrnlidTäby OK24:43+7:46
26Filip EliassonOK Hällen24:51+7:54
27Alexander MagnvallOK Södertörn24:55+7:58
28Oliver JohanssonBredareds IF25:06+8:09
29Jakob BrantestadLunds OK25:53+8:56
30Magnus LundsgaardOK Kontinent26:05+9:08
31Emil BlidefalkOK Södertörn26:58+10:01
32Rasmus HedarOK Tor27:46+10:49
33Rasmus LarssonBredareds IF28:44+11:47
34Lage Røhnebæk KongsrudModum O-lag29:03+12:06
35Johan BylanderKarlsbyhedens IK29:04+12:07
36William ElfstrandSOK Viljan30:28+13:31
37Rasmus CarlénBromma-Vällingby SOK30:45+13:48
38Holger BlücherÖstersunds OK31:49+14:52
39Oliwer GöranssonLidköpings VSK34:31+17:34
40Johan GunnarssonOK Lindéna35:54+18:57
41Fabian PerssonSundsvalls OK37:47+20:50
42Viggo AhlmAndrarums IF38:10+21:13
43Alexander ForsbergGöteborg-Majorna OK38:16+21:19
44Arvid HedenlundTäby OK38:23+21:26
45Albin ElmquistBredareds IF47:17+30:20
46Nils BlombergSegersta OK48:34+31:37
Vidar HällströmIF Thorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser