Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H10

2 590 m, 271 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marcus LammFrölunda OL17:16
2Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK17:27+0:11
3Axel Björnberg FärdigNyköpings OK17:46+0:30
4Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK18:31+1:15
5Lauri MattilaKouvolan Suunnistajat18:32+1:16
6Rasmus KoponenLynx18:33+1:17
7Emil LingIK Hakarpspojkarna18:49+1:33
7Hjalmar AxelssonFK Göingarna18:49+1:33
9Arvid IngvarssonOK Renen19:00+1:44
10Herman Øen PaulsrudIL Koll19:15+1:59
11Eemil KoskinenTampereen Pyrintö19:18+2:02
12Florian FritzénHiidenkiertäjät19:23+2:07
13Hugo ÖrtlundRånäs OK19:26+2:10
13Ola LeireGöteborg-Majorna OK19:26+2:10
15Emil ÅbergOK Linné19:28+2:12
16Max ÖsterbergGustavsbergs OK19:34+2:18
17Hugo BraamOK Denseln19:56+2:40
18Liam HälldalSkogslöparna20:05+2:49
19Lenni KallelaHelsingin Suunnistajat20:08+2:52
20Robin HelmerssonOK Tisaren20:15+2:59
21Måns RavaldÖstersunds OK20:23+3:07
22Albin SkottÅmåls OK20:27+3:11
23Svante SandvikAttunda OK20:46+3:30
24Axel ThybeckLindebygdens OK20:55+3:39
25Erik PalmVästerås SOK21:21+4:05
26Erik NederheimHaninge SOK21:29+4:13
27Edvin TögenmarkOK Linné21:41+4:25
28Even LienGjø-Vard OL21:58+4:42
29Danilo MobergOK Tyr22:21+5:05
30Carl GlivesonRonneby OK22:28+5:12
31Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK22:35+5:19
31Liam HogedalVänersborgs SK22:35+5:19
33Eino LiponkoskiTampereen Pyrintö22:45+5:29
34Eddie KarlssonOK Vilse 8723:04+5:48
35Lauri LakanenKoovee23:09+5:53
36Eric HasselströmOK Renen23:15+5:59
37Anton KemppiEspoon Suunta23:31+6:15
38Olle HaglundKFUM Örebro OK23:34+6:18
39William HärströmFalköpings AIK OK23:41+6:25
40Alfred DanielssonIFK Mora OK23:45+6:29
41Elmin HovmöllerSöders-Tyresö23:46+6:30
41Anton JonssonOK Tyr23:46+6:30
43Viktor FischerOK Linné23:51+6:35
44Hugo JaremalmTäby OK23:54+6:38
45Julius WiklundFalköpings AIK OK23:56+6:40
46Akseli PesuTampereen Pyrintö24:08+6:52
47Wilmer KempeOK Denseln24:13+6:57
48Eskil EngbergHärnösands OK24:17+7:01
48Jens FochsenWaxholms OK24:17+7:01
50Albin MöllerbergValbo AIF24:21+7:05
51Mads Christian MaarupCopenhagenO24:33+7:17
52Nils MelénTrollhättans SOK24:34+7:18
53Alfons WesterberghRasbo IK24:35+7:19
54Alvin IsenströmAlmby IK24:39+7:23
55Joel AllmungsLeksands OK25:00+7:44
56Gustav NilssonOK Tyr25:03+7:47
57Edvin JohanssonVäsby OK25:06+7:50
58Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna25:08+7:52
59Filip GummessonNybro OK25:09+7:53
60Wille VernströmRonneby OK25:15+7:59
61Oskar KarlssonGarphyttans IF25:16+8:00
62Ville LindskogOK Älme25:20+8:04
63Anton RaskKungälvs OK25:21+8:05
63Harald MartnerFrölunda OL25:21+8:05
65Elias LauriFK Herkules25:27+8:11
65Mille LangerOK Roxen25:27+8:11
67Eirik WathneSandnes IL (Rogaland)25:30+8:14
68Ludvig HagwallJärla Orientering25:35+8:19
69Felix JohanssonOK Alehof25:43+8:27
70Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK25:45+8:29
71Axel VibergRyda SK25:49+8:33
72Olle HambergÖstersunds OK25:55+8:39
73Axel EkdalaKungälvs OK25:58+8:42
73Ivar KahraÅmåls OK25:58+8:42
75Elias HörnellDomnarvets GOIF26:00+8:44
76Simon GrahnIK Uven26:02+8:46
77Petter FochsenWaxholms OK26:12+8:56
78Oscar ÅslundOK Linné26:13+8:57
79Philip SjödinOK Tisaren26:14+8:58
80Filip HanssonOK Löftan26:15+8:59
81Axel NilssonGarphyttans IF26:26+9:10
82Eric ÅhlÅmåls OK26:27+9:11
83Kaspar EricssonSundsvalls OK26:29+9:13
83Adam PerssonDomnarvets GOIF26:29+9:13
85Edvin SanderSkåneslättens OL26:30+9:14
86Isak ÖhgrenSävedalens AIK26:31+9:15
87Walter SöderqvistOK Kåre26:32+9:16
88Oskar KaipeOK Kåre26:35+9:19
89Gustav LjunggrenOK Hammaren26:44+9:28
90Ola DåsnesVang OL26:46+9:30
91Malte SöderlundKarlsbyhedens IK26:50+9:34
92Alfred NybergSkattkärrs SOK27:02+9:46
92Adrian SandellOK Roxen27:02+9:46
94Artem SokolovMalahit 27:05+9:49
95Elias SchüleKoovee27:10+9:54
96Elias JosefssonVästvärmlands OK27:11+9:55
97Oskar WesterbergTrollhättans SOK27:16+10:00
98Rasmus ÖbergOK Hällen27:19+10:03
99Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb27:20+10:04
100Emil WalleniusFrölunda OL27:21+10:05
101Magnus MolundIL Tyrving27:25+10:09
102Olof LevinSvaide Roma SOK27:32+10:16
103Joel ByströmOK Nolaskogsarna27:43+10:27
104Erik SaméusFrölunda OL27:51+10:35
105Hugo NorrbomAttunda OK27:52+10:36
106Aatos RiikonenTampereen Pyrintö27:57+10:41
107Björn DjupströmFrölunda OL28:08+10:52
108Malte GranefeltOK Tyr28:11+10:55
109Andy GranforsIF Rigor28:13+10:57
110Hugo EkströmOK Tyr28:26+11:10
111Mathias LinløkkenØstmarka OK28:36+11:20
112Edvard PelanderOK Djerf28:39+11:23
112Vilgot KuokkanenOK Renen28:39+11:23
114Linus NileviHaninge SOK28:44+11:28
115Simon BerglundKarlsbyhedens IK28:45+11:29
116Viggo WallinIK Trenne Ullared28:52+11:36
117Alfred LeijonHärlövs IF29:02+11:46
118Viktor JonhedKFUM Örebro OK29:03+11:47
119Axel Örnhagen JørgensenOK Snab29:08+11:52
120Albin GranqvistFK Göingarna29:14+11:58
121Martin NilssonSkogslöparna29:23+12:07
122Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb29:28+12:12
123Vidar MoldinSödertälje-Nykvarn OF29:29+12:13
124Viggo AnderssonTrollhättans SOK29:30+12:14
125Oliver BianderTumba-Mälarhöjden OK29:36+12:20
126Samuel RingströmOK Landehof29:37+12:21
127Albin SvenssonFK Herkules29:45+12:29
128Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping29:49+12:33
129Viktor NilssonOK Linné29:56+12:40
130Samuel DahlbergIK Trenne Ullared30:06+12:50
130Jakob SandbergKöping-Kolsva OK30:06+12:50
132Isak LarssonOK Tisaren30:12+12:56
133Olle WallmanVästerbergslagens OL30:25+13:09
134Isak EngOK Pan-Kristianstad30:32+13:16
135Tage Raknes SogstadGjø-Vard OL30:43+13:27
136Väinö HaaraHelsingin Suunnistajat30:56+13:40
137Oliver HammarFalköpings AIK OK31:04+13:48
138Simon HanssonIF Rigor31:28+14:12
139Lukas LindIF Thor31:39+14:23
140Samuel RasmussenOK Kontinent31:47+14:31
141Wilhelm KarmetunOK Njudung31:49+14:33
142Kevin BernhedRånäs OK31:54+14:38
143Melker ThornellSurahammars SOK32:00+14:44
144Hjalmar FolkestadAnderstorps OK32:08+14:52
145Theo JiréniusVästerbergslagens OL32:14+14:58
146Linus BååthSävedalens AIK32:15+14:59
147Edvin LennartsonUlricehamns OK32:16+15:00
147Jacob HolmbergUlricehamns OK32:16+15:00
147Edvin HalldinKFUM Örebro OK32:16+15:00
150Wilmer WennbergHudiksvalls OK32:21+15:05
151Adam SamuelssonFalköpings AIK OK32:24+15:08
152Melvin LöfgrenOK Kåre32:26+15:10
153Melker WollbrandOK Renen32:29+15:13
154Oliver EiderbäckOK Hällen32:30+15:14
155Ossian ÖstergrenAlvesta SOK32:35+15:19
156Titan AnundborgSidensjö IK32:36+15:20
157Leo WikströmOK Hammaren32:42+15:26
158Oscar AnderssonOK Tyr32:47+15:31
159Henrik JuntunenKalevan Rasti32:52+15:36
160Olof HertinVästerviks OK33:01+15:45
161Isak DahlOK Alehof33:02+15:46
162Kalle JoonsLeksands OK33:20+16:04
163Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK33:23+16:07
164Johan OlarsLeksands OK33:31+16:15
165Eskil HafskjoldNydalens SK33:33+16:17
166Albin JemthIF Thor33:35+16:19
167Axel EckerlidSävedalens AIK33:37+16:21
168Ilari SuntioinenEspoon Suunta33:40+16:24
169Emil LundgrenSundsvalls OK33:47+16:31
169Onni LiponkoskiTampereen Pyrintö33:47+16:31
171Pontus HedbergKarlsbyhedens IK33:52+16:36
172Walter LöfqvistSOK Viljan34:06+16:50
173Melker WaldfeltFinspångs SOK34:11+16:55
174Gustav LindbergOK Roslagen34:25+17:09
175August JacobsenOK Måsen34:28+17:12
176Matias LiljeströmHelsingin Suunnistajat34:33+17:17
177Olof ErssonOK Kåre34:36+17:20
178Erik HermanssonÅmåls OK34:45+17:29
179Vigon BerggrundUmeå OK34:55+17:39
180Johan AnderssonIK Gandvik35:02+17:46
181Olof ArevångTullinge SK35:06+17:50
182Eric OlofssonSjövalla FK35:09+17:53
183Gabriel EkströmHalmstad OK35:14+17:58
184Erik WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb35:25+18:09
185Samuel KarlssonOK Landehof35:37+18:21
186Arvid JosefssonOK Vivill35:58+18:42
187Rasmus MittelholzerOLK Fricktal36:02+18:46
188Viktor NilssonStångenäs AIS36:10+18:54
189Arvid TögenmarkOK Linné36:11+18:55
190Elliot JonssonAttunda OK36:19+19:03
190Fabian LarssonOK Milan36:19+19:03
192Albin IsakssonOK Tyr36:25+19:09
193Linus HanssonSOK Viljan36:40+19:24
194Gustav LübckeOK Ravinen36:45+19:29
195Botvid SimonssonSundbybergs IK36:55+19:39
196Erik NorinSöders-Tyresö36:57+19:41
197Axel BütikoferLjusdals OK37:00+19:44
198Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK37:07+19:51
199Ebbe TörnkvistAnderstorps OK37:08+19:52
200Oskar MobergOK Löftan37:10+19:54
201Vincent DahmTjalve IF Norrköping37:23+20:07
202Viktor BerndtssonFrölunda OL37:31+20:15
203Elliot JägstedtHalmstad OK37:33+20:17
204Adam EngstrandStorviks IF37:40+20:24
205Isak JohanssonUmeå OK37:57+20:41
206Jacob LiljeGävle OK38:05+20:49
207Carl ÖbergGamleby OK38:19+21:03
208Petter GranathSvärdsjö SOK38:36+21:20
209Joel HolmgårdKils OK38:51+21:35
210Axel EngströmOK Renen38:56+21:40
211Castor RådbergKöping-Kolsva OK39:10+21:54
212Matteo MobergOK Tyr39:13+21:57
213Oscar LundquistOK Ravinen39:41+22:25
214Ludwig LindgrenTjalve IF Norrköping39:48+22:32
215Eskil SöderlundUlricehamns OK40:07+22:51
216Wilfred LarssonTullinge SK40:10+22:54
217Olle SjöblomÖstersunds OK40:20+23:04
218Arild ErikmatsSävedalens AIK40:49+23:33
219Eskil LeonTrollhättans SOK41:14+23:58
220Oskar WardOK Vivill41:40+24:24
221Gustav GranqvistFK Göingarna41:49+24:33
222Gabriel CarlqvistSnättringe SK41:50+24:34
223Erik WihlborgOK Gynge42:13+24:57
224Viggo PerssonIK Hakarpspojkarna42:15+24:59
225Elias SamuelssonOK Vivill42:25+25:09
226Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF42:46+25:30
227Eemeli LeskinenLynx42:50+25:34
228Adam NeroNässjö OK43:29+26:13
229Johannes NorrbyOK Södertörn43:34+26:18
230Edvin PerssonValbo AIF44:03+26:47
231Gustav RydeniusTullinge SK44:07+26:51
232Nils PerssonOK Tyringe45:13+27:57
233Elias BladhTullinge SK45:25+28:09
234Eric HenrikssonRånäs OK45:59+28:43
235Edvin StegmarkHalmstad Garnisons IF47:27+30:11
236Albert SvenssonFK Finn48:53+31:37
237Henrik KaiserIF Sturla48:59+31:43
238Filip BorellOK Linné49:22+32:06
239Edvin PetterssonSödertälje-Nykvarn OF49:23+32:07
240Noa GöthEksjö SOK49:24+32:08
241Oskar HjertbergHestra IF49:39+32:23
242Gustav JohnssonOK Måsen51:13+33:57
243Erik ArneborgUlricehamns OK51:44+34:28
244Alfred DahlinKovlands IF52:12+34:56
245Alex AnderssonSundsvalls OK52:27+35:11
246André BergkvistVästerbergslagens OL52:53+35:37
247Simon SegermanIF Thor53:08+35:52
248Emil AnderssonLunds OK53:12+35:56
249Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK53:35+36:19
250Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubb55:06+37:50
251Hugo ThoressonAndrarums IF56:10+38:54
252Jakob ÅkessonSkåneslättens OL56:24+39:08
253Alvin LönkvistOK Vivill56:37+39:21
254Sebastian LindblomGustavsbergs OK57:05+39:49
255Viggo LindgrenOK Kåre57:59+40:43
256Theo FredmanOK Skogshjortarna58:11+40:55
257Axel StenbackSkarpnäcks OL59:52+42:36
258Albin ThunbergOK Vivill1:04:26+47:10
259Arvid PerssonValbo AIF1:04:34+47:18
260Samuel AspforsOK Hammaren1:06:01+48:45
261Simon BlücherÖstersunds OK1:07:10+49:54
262Olli NäpänkangasSuunta Jyväskylä1:08:11+50:55
263Erik KindlundOK Tranan1:12:38+55:22
264Anton HedströmSöders-Tyresö1:14:22+57:06
Arthur MitchellHOCej godkänd
Axel KylbornAlmby IKej godkänd
Alvan LaavainenMS Parmaej godkänd
Vilho PajuTampereen Pyrintöej godkänd
Markus MaronenLynxej godkänd
Simon HolmerOK Nipanej godkänd
Axel GräfningsGrycksbo IF OKej godkänd
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Hugo BlomsterIF Thorej start
Leo KristianssonHJS-Vansbro OKej start
Oscar KjellmanLinköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser