Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D50 Kort

3 270 m, 183 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Laila B HöglundFK Herkules24:17
2Ann FranzénOK Södertörn24:58+0:41
3Kerstin LarssonHagaby GoIF Örebro26:44+2:27
4Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog27:20+3:03
5Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK28:03+3:46
6Helena LindmanNässjö OK28:05+3:48
7Maria KvarnlöfOK Roslagen28:27+4:10
8Maria CastenborgNjurunda OK28:37+4:20
9Lena ReisenIF Hagen28:44+4:27
10Karin ÖhlinSOK Aneby28:51+4:34
11Turid ArnesenByåsen IL28:58+4:41
12Anne BodinAlmby IK29:26+5:09
13Lena SwartzOK Orion29:27+5:10
14Sofia GustafssonOK Roxen29:28+5:11
15Maria SahlinArboga OK29:38+5:21
16Camilla RosénAnnebergs GIF29:46+5:29
17Annika SvenssonSolna OK30:02+5:45
18Helen KarlbomIFK Göteborg30:40+6:23
19Eva AlmOK Ravinen30:51+6:34
20Anna-Karin ViklundOK Nipan30:54+6:37
21Suzy LarssonOK Skogshjortarna31:42+7:25
22Lollo NybergOK Kontinent31:45+7:28
23Gunnel RaskSigtuna OK31:48+7:31
24Sari HåkanssonOK Gränsen31:58+7:41
25Kerstin SjökvistOK Österåker32:06+7:49
26Annika EngelHässleholms OK32:07+7:50
27Gitte EngströmLinköpings OK32:12+7:55
28Åsa SörlinLustens OK32:14+7:57
29Evy MeisingsethMolde og omegn IF32:17+8:00
30Anne SvantessonHjärnarps OL32:26+8:09
30Maria LännevallOK Roslagen32:26+8:09
32Monica FröjdSnättringe SK32:27+8:10
33Anna AsplundKungälvs OK32:59+8:42
34Elisabet ElmertoftNorbergs OK33:00+8:43
35Christina GabrielssonVästvärmlands OK33:04+8:47
36Katarina PerssonAlmby IK33:08+8:51
37Anita KlarSäterbygdens OK33:11+8:54
37Annlouise AlmqvistIFK Mora OK33:11+8:54
39Inger ZetterströmSöders-Tyresö33:19+9:02
40Anne LindellKalmar OK33:20+9:03
41Cecilia EdströmSundsvalls OK33:27+9:10
42Kerstin StratzGundelfinger Turnerschaft33:35+9:18
43Anna-Lena SarfveKroppa IF33:43+9:26
44Annika StrandbergIF Femman33:51+9:34
45Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK33:57+9:40
46Hilde ForbordMalvik IL34:03+9:46
47Marie GreenSträngnäs-Malmby OL34:05+9:48
48Carina SvärdOK Orion34:29+10:12
49Mimmi Eriksson WestbladOK Ravinen34:56+10:39
50Karin LindTierps SOK35:07+10:50
51Katarina HedbergLerums SOK35:17+11:00
52Gunilla RudanderSundbybergs IK35:19+11:02
53Maria TryggöTrollhättans SOK35:29+11:12
54Ingegerd CarlssonSundbybergs IK35:30+11:13
55Helen GlänneforsSöders-Tyresö35:31+11:14
56Maria HåkanssonVäxjö OK35:48+11:31
57Åsa Flink-SvenssonNässjö OK35:55+11:38
58Maria SturessonAnderstorps OK35:56+11:39
59Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro35:58+11:41
60Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK36:07+11:50
61Barbro KärvhagOK Skogsfalken36:10+11:53
61Marie BjörklundEskilstuna OL36:10+11:53
63Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF36:12+11:55
64Anne TuressonBredaryds SOK36:21+12:04
65Karin BjörklundIFK Enskede36:26+12:09
66Madeleine KarlssonOK Norrvirdarna37:00+12:43
67Marie EckerlidSävedalens AIK37:05+12:48
68Heljä PeltonenKouvolan Suunnistajat37:06+12:49
69Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK37:21+13:04
70Seija AaltonenSK Varianssi37:29+13:12
71Pia VångellLinköpings OK37:32+13:15
71Susanne BovalliusJärfälla OK37:32+13:15
73Annica TholénOK Skogshjortarna37:34+13:17
74Helena JohanssonOK Gisle37:51+13:34
75Marianne HjermstadFossum IF37:52+13:35
76Pia LundbergOK Bävern38:00+13:43
77Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK38:03+13:46
78Anki GustafssonSäterbygdens OK38:08+13:51
79Catarina HögkvistOK Tyr38:20+14:03
80Anne SorsaEspoon Suunta38:35+14:18
81Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby38:41+14:24
82Ann-Sofie FalkVimmerby OK38:45+14:28
83Jusztina SzerencsiSzegedi Vasutas SE39:00+14:43
84Annika HogedalGöteborg-Majorna OK39:03+14:46
85Christina GranathOK Södertörn39:06+14:49
86Agneta KarlssonRånäs OK39:11+14:54
87Elisabeth Wik-NylundIF Femman39:19+15:02
88Brittmari HolmbergKorsnäs IF OK39:26+15:09
89Britt-Inger JonssonOK Linné39:28+15:11
90Anna RobertsonHutt Valley40:11+15:54
91Pia ThunmanOK Linné40:22+16:05
92Annika BjörkrothStockholm Multisport Klubb40:28+16:11
93Pernilla HannusVK Uvarna40:34+16:17Ladda ner rutt i gpx-format
94Elisabet CarlborgVännäs OK40:51+16:34
95Elsa BrahmLånghundra IF41:08+16:51
96Ewa LundbergIK Vikings OK41:22+17:05
97Susanne LindHaninge SOK41:27+17:10
98Barbara DreselSC Klecken41:41+17:24
99Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared41:42+17:25
100Lena BlomGöteborg-Majorna OK41:45+17:28
101Heidi GafnerOLK Wiggertal41:51+17:34
102Katarina LindbärgOK Södertörn41:56+17:39
103Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK41:57+17:40
104Anna HertinVästerviks OK42:27+18:10
105Gun JanssonOK Klemmingen42:28+18:11
106Ewa HolmbergIF Hagen42:30+18:13
107Ylva NilssonOK Renen42:37+18:20
108Bettina GjeddeMariager Fjord OK42:51+18:34
109Martina HollmannBielefelder TG43:13+18:56
110Ing-Britt SwedenborgLunds OK43:29+19:12
111Anna WesterberghRasbo IK43:38+19:21
112Gunilla EdgrenTrollhättans SOK43:45+19:28
113Anette ForsbergKFUM Örebro OK43:49+19:32
114Maria PerssonAsker SK43:58+19:41
115Monica RostöRånäs OK44:21+20:04
116Ann-Beth JonssonTäby OK45:12+20:55
116Gisela Sundelin RørvikIL Try45:12+20:55
118Judith WetherillWest Anglia Orienteering Club45:19+21:02
119Åsa PetterssonVallentuna-Össeby OL45:23+21:06
120Kristina LindOK Skärmen45:33+21:16
121Camilla BjörklundSjövalla FK45:58+21:41
122Gunilla EkIF Minken46:01+21:44
122Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu46:01+21:44
124Gun RosendahlIF Marin Väst46:17+22:00
125Pirkko HammarströmOK Måsen46:19+22:02
126Heléne SvenssonKristinehamns OK46:20+22:03
127Katarina AlmehedFrölunda OL46:40+22:23
128Ingela AlnessLånghundra IF46:44+22:27
129Susanne RantakokkoOK Nipan46:47+22:30
130Carina JohanssonSkattkärrs SOK46:56+22:39
131Helene NilssonIF Start47:28+23:11
132Jane CarcasInterlopers47:59+23:42
133Christina HäggströmSkogslöparna48:03+23:46
134Anne Margrete HammerØstmarka OK48:40+24:23
135Ludwina RedtzerAttunda OK48:50+24:33
136Annika ErikssonTierps SOK48:51+24:34
137Pernilla AxbergLaxå OK48:54+24:37
138Marit ÄngHagaby GoIF Örebro49:00+24:43
139Charlotte EngesAttunda OK49:08+24:51
140Anna FröbergOK Roxen49:43+25:26
141Kristina KivijärviOK Renen49:48+25:31
142Kirsten TofteredIF Rigor49:54+25:37
143Ann JärplingOK Klemmingen50:20+26:03
144Eva NorlinIFK Mora OK50:43+26:26
145Gro Birkeland SøvikGneist51:16+26:59
146Gunilla GustafssonOK Orion51:21+27:04
147Annalena AndersenWaxholms OK51:22+27:05
148Frida MannfolkUlricehamns OK51:46+27:29
149Randi HaugskottFrol IL51:47+27:30
150Agneta BlücherÖstersunds OK53:11+28:54
151Kerstin MorastHaninge SOK53:20+29:03
152Lena StrömbäckLinköpings OK53:34+29:17
153Katarina HenmyrOK Vilse 8753:48+29:31
154Lotta BerntssonSkåneslättens OL54:32+30:15
155Charlotte JohnsonOK Klemmingen54:56+30:39
156Aino NorrbackaHyvinkään Rasti55:29+31:12
157Anna GöhlmanIL Tyrving56:10+31:53
158Margareta MandingerTrollhättans SOK57:22+33:05
159Katrine Hjelseth LarsenKongsberg OL57:45+33:28
160Ingrid JensenOK Kontinent57:47+33:30
161Erika CarlingerSkogsluffarnas OK58:41+34:24
162Charlott LiljaOK Stigen59:47+35:30
163Kristina TinglöfDegerfors OK1:00:10+35:53
164Monika PerssonOK Södertörn1:00:44+36:27
165Bente PihlOK Roskilde1:02:04+37:47
166Gunilla SahlOK Klemmingen1:02:31+38:14
167Anita FjaestadSkogslöparna1:02:43+38:26
168Gunilla PerssonMalmö OK1:03:04+38:47
169Jeanette JonssonOK Österåker1:03:13+38:56
170Åsa GidingVallentuna-Össeby OL1:04:49+40:32
171Maria SundNärpes OK1:05:05+40:48
172Lena LiljeforsAvesta OK1:06:11+41:54
173Tuula MbembelaLynx1:06:19+42:02
174Maria VredinIFK Umeå1:08:02+43:45
175Annakarin RahlénOK Ravinen1:08:09+43:52
176Hanne BrendeFossum IF1:11:40+47:23
177Mia KinnaerOMEGA1:11:56+47:39
178Elke KröpplHSV Grossmittel1:14:04+49:47
179Annette WigertzLånghundra IF1:16:05+51:48
180Anna BogrenSundbybergs IK1:17:22+53:05
181Katarina SundelinOK Orion1:20:56+56:39
182Åsa LindhSundbybergs IK1:21:59+57:42
183Nina Lokøen KnudsenGneist1:25:45+1:01:28
Liselott JohanssonTenhults SOKej start
Kristin SkadsemGanddal ILej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser