Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D55

3 870 m, 135 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Maria JonssonTullinge SK30:18
2Elisabeth FriesUmeå OK31:53+1:35
3Kane AnderssonIFK Mora OK34:08+3:50
4Ingrid KensbyOK Tyr34:58+4:40
5Marianne HanssonBredareds IF35:06+4:48
6Ingela EkelövSkåneslättens OL35:34+5:16
7Lena LarssonSala OK36:02+5:44
8Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK36:08+5:50
9Karin GunnarssonStora Tuna OK36:19+6:01
10Runa  Skyttersæter Heming Orientering36:24+6:06
11Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad36:36+6:18
12Eva WalheimRobertsfors IK36:56+6:38
13Lena GottfridssonNittedal OL37:24+7:06
14Gunilla KreissJärla Orientering37:29+7:11
15Cecilia HenfridssonUmeå OK37:48+7:30
16Christina SöderblomÄtrans IF38:01+7:43Ladda ner rutt i gpx-format
17Maria BrattTullinge SK38:34+8:16
18Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK39:02+8:44
19Gunilla LarssonBredareds IF39:04+8:46
20Berit DanielsenIL Tyrving39:11+8:53
21Christina SegerslättSkåneslättens OL39:18+9:00
22Ylva GrapeDalaportens OL39:44+9:26
23Annika LeanderssonOK Tyr39:52+9:34
24Grete HoviSkien OK39:58+9:40
25EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF40:02+9:44
26Carina DoyleSundbybergs IK40:08+9:50
27Annika LarssonArboga OK40:22+10:04
28Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren40:26+10:08
29Agneta OlivestamVimmerby OK40:43+10:25
30Eva Rabe MagnussonIF Hagen40:54+10:36
31Mona BierfeldtÄrla IF40:56+10:38
31Christina BirathStenungsunds OK40:56+10:38
33Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OK41:02+10:44
34Barbro IsakssonOK Tisaren41:20+11:02
35Sari JetsonenSJJ41:22+11:04
36Birgitta OlssonOK Skogsfalken41:28+11:10
37Ann Karin TjørhomGanddal IL41:34+11:16
38Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK41:35+11:17
39Agneta FriesUmeå OK41:38+11:20
40Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK41:42+11:24
41Kerstin TjernlundOK Vilse 8741:45+11:27
42Lena JanssonGarphyttans IF41:51+11:33
43Saija LaurilaKangasala SK42:36+12:18
44Lena OlssonSkåneslättens OL42:57+12:39
45Sari MaijalaEpilän Esa42:59+12:41
46Maria ErikssonÅmåls OK43:05+12:47
47Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn43:06+12:48
48Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK43:11+12:53
49Agneta GrönlundKatrineholms OK43:17+12:59
50Barbro KarlssonKatrineholms OK43:26+13:08
51Mette FilskovOK Sorø43:36+13:18
52Ulla KallioKeravan Urheilijat43:49+13:31
53Mia HillerhagIFK Lidingö SOK43:55+13:37
54Ingrid SvenssonStora Tuna OK43:58+13:40
55Anita KarlssonOK Södertörn44:37+14:19
56Eldbjørg G KalbækkenTynset IF44:50+14:32
57Karin ForsbergTullinge SK44:58+14:40
58Ann-Marie AnderssonTenhults SOK45:15+14:57
59Ann Warma LaasOK Skogshjortarna45:27+15:09
60Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK45:30+15:12
61Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK45:51+15:33
62Anna Thorell-JönssonOK Kontinent45:53+15:35
63Monica HenrikssonEksjö SOK45:57+15:39
64Marie GustafssonSundsvalls OK46:07+15:49
65Gudrun WegelandOK Nolaskogsarna46:16+15:58
66Annika StaafForsa OK46:24+16:06
67Birgit HanssonHerrestads AIF46:28+16:10
68Anne BössfallLinköpings OK46:39+16:21
68Susanne LüscherStora Tuna OK46:39+16:21
70Brita NilssonOK Linné47:08+16:50
71Kirsti Grundnes BergIL Tyrving47:43+17:25
72Kristina PetersonIFK Umeå47:59+17:41
73Kirsi KihlströmRasti E448:27+18:09
74Anita LundmarkIFK Umeå48:32+18:14
75Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro48:37+18:19
76Catharina KarlssonTrollhättans SOK49:11+18:53
77Eli Tufte HanssenEiker OL49:24+19:06
78Kerstin SegerssonOK 64 Torpa49:26+19:08
79Päivi RaatikainenSJJ49:27+19:09
79Mariann JohanssonKexholms SK49:27+19:09
79Kerstin PerssonFK Göingarna49:27+19:09
82Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OK49:56+19:38
83Lena SjöströmUmeå OK50:32+20:14
84Karina SvenssonVimmerby OK50:35+20:17
85Anne-Marie RöllikeOK Lindéna50:54+20:36
86Maria AnderssonBredaryds SOK50:57+20:39
87Agneta NordinVingåkers OK51:07+20:49
88Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK51:21+21:03
89Lena RosanderFinspångs SOK51:25+21:07
90Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna51:40+21:22
91Margareta RuntegenBoxholm-Mjölby OL51:42+21:24
92Birgitta StrandbergSkogslöparna51:45+21:27
93Lena RunessonOK Vivill51:52+21:34
94Eva EklundVäxjö OK52:47+22:29
94Annika DavidssonVästerås SOK52:47+22:29
96Val JohnsonDVO53:33+23:15
97Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK53:51+23:33
98Inger FrickFK Göingarna54:02+23:44
99Jaana MiettinenTurun Suunnistajat54:04+23:46
100Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK54:50+24:32
101Anna Weckner WestlundOK Tyr55:00+24:42
102Mona ÅkermanValbo AIF55:35+25:17
103Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL55:43+25:25
104Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb55:46+25:28
105Kerstin BlomgrenStora Tuna OK56:01+25:43
106Lindsey KnoxRoxburgh Reivers56:38+26:20
107Jaana Kukkonen-NiinistöAngelniemen Ankkuri57:04+26:46
108Eija JuntunenKuhmon Peurat57:20+27:02
109Elise JohannessonTrollhättans SOK58:02+27:44
110Marianne RosgrenOK Njudung58:24+28:06
111Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna58:42+28:24
112Helena SaarimäkiAngelniemen Ankkuri58:54+28:36
113Karin ErnfridssonOK 64 Torpa1:01:06+30:48
114Anita GalinHärnösands OK1:01:37+31:19
115Ingvor JohanssonFalkenbergs OK1:02:02+31:44
116Gunilla LindOK Landehof1:02:35+32:17
117Anneli RautasaloKalevan Rasti1:02:46+32:28
118Tina HagårdRävetofta OK1:03:08+32:50
119Annica NylundUmeå OK1:03:15+32:57
120Agneta SanderGöteborg-Majorna OK1:03:48+33:30
121Gittel KarlssonAttunda OK1:05:04+34:46
122Katarina JakobssonGarda OK1:06:08+35:50
123Ingrid Lien JohnsenByåsen IL1:06:28+36:10
124Eeva Lehtola-HirvonenTurun Metsänkävijät1:06:40+36:22
125Lena HellströmOK Ravinen1:06:44+36:26
126Annette FæringSvendborg OK1:09:19+39:01
127Yvonne JonssonTolered-Utby Ol-klubb1:09:33+39:15
128Eva ElnerudSigtuna OK1:12:33+42:15
128Gertraud LeonhardtOC Fürstenfeld1:12:33+42:15
130Annika ZetterqvistSigtuna OK1:17:28+47:10
131Hanne VestSvendborg OK1:18:23+48:05
132Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:21:29+51:11
133Marita StadigSK Trim/Virsbo1:21:30+51:12
134Linnea CarlingFjärås AIK1:54:44+1:24:26
Leena Salmenkylä-MattilaHelsingin Suunnistajatej godkänd
Carin GustafssonJönköpings OKej start
Silke EggersASUB Orientationej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser