Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D55 Kort

3 140 m, 117 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ewa RoosHelsingborgs SOK27:59
2Ragnhild Elsrud HultgreenRingerike OL28:28+0:29
3Lotta StigsdotterIF Hagen29:18+1:19
4Agneta ErforsOK Torfinn29:27+1:28
5Gunilla RylanderStora Tuna OK31:00+3:01
6Birgit ÅkerblomStora Tuna OK31:09+3:10
7Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby31:14+3:15
8Marit Hæreid SandstadFrol IL31:38+3:39
9Lena NordTjalve IF Norrköping31:50+3:51
10Annika BrämersonTibro OK32:26+4:27
11Britt ThörnOK Vilse 8732:34+4:35
12Agneta LindbergSkogslöparna32:38+4:39
12Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK32:38+4:39
14Mona OrdqvistKils OK32:42+4:43
15Ann-Sofie HultsvedOK Tyr32:43+4:44
16Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL32:44+4:45
17Helena EkbrinkIF Thor32:48+4:49
18Turid ØdegårdOL Tønsberg og Omegn32:53+4:54
19Marita SundströmOK Renen32:57+4:58
20Anita Østgård OlsenLøten o-lag33:13+5:14
21Ann SvärmOK Gisle33:24+5:25
22Malin BromanLänna IF33:32+5:33
23Ann NyströmIF Hagen34:09+6:10
24Siv SvahnIFK Mora OK34:19+6:20
25Pia BoudrieVäsby OK34:51+6:52
26Kerstin OhlssonHaninge SOK34:52+6:53
27Marie LarssonKöping-Kolsva OK34:53+6:54
28Helene LarssonUddevalla OK34:57+6:58
29Rūta StanevičienėOK Labirintas35:05+7:06
30Inger VennbergOK Renen35:06+7:07
31Birgitta WinbladRehns BK35:12+7:13
32Karin ProforsKöping-Kolsva OK35:28+7:29
33Ann-Katrin LarssonMålilla OK35:47+7:48
34Margareta LundSödertälje-Nykvarn OF36:07+8:08
35Carola KarlssonOK Tyr36:08+8:09
36Kia BratbergOK Hammaren36:09+8:10
36Søs Munch HansenOK Sorø36:09+8:10
38Lena KollénIF Marin Väst36:26+8:27
39Marianne ThorssonIK Trenne Ullared36:27+8:28
40Ann BrenanderSOK Viljan36:30+8:31
41Karin MoodhOK Tyr36:43+8:44
42Airi MattilaKaustisen Pohjan-Veikot36:45+8:46
43Ewa-Liz SällOK Alferna36:47+8:48
44Maire MeriheinäSK Uusi36:57+8:58
45Lena StrandMarkaryds FK37:25+9:26
46Ann-Christin VedinSelånger SOK37:58+9:59
47Carina HolmbergOK Hammaren38:09+10:10
48Anki GustafssonKatrineholms OK38:44+10:45
49Helena LarssonHestra IF38:52+10:53
50Anki Teike AnderssonForsa OK39:08+11:09
51Titti RudhAvesta OK39:15+11:16
52Annika DavidssonOK Klemmingen39:34+11:35
53Ingela SvenssonOK Tyr39:46+11:47
54Karin ForsgrenForsa OK39:54+11:55
55Catarina ÅkerströmFK Herkules39:55+11:56
56Gunilla SandströmAlmby IK40:53+12:54
57Susanne OlssonGudhems IF41:02+13:03
58Elisabet HemlinIK Uven41:17+13:18
59Mona PalmLessebo OK41:34+13:35
60Helena SkoglundIFK Kiruna42:39+14:40
61Agneta JohanssonRydboholms SK43:04+15:05
62Monika NilssonOK Alehof43:19+15:20
63Ingrid RoosMotala AIF OL43:28+15:29
64Elisabet Nayström-LarssonOK 64 Torpa43:32+15:33
65Gun LundbergIstrums SK43:41+15:42
66Kristina ErikssonDalaportens OL43:58+15:59
67Pia HermanssonTolered-Utby Ol-klubb44:01+16:02
68Marita SandbergForsa OK44:07+16:08
68Gro EllegaardVang OL44:07+16:08
70Marie FröjdRehns BK44:10+16:11
71Gro RypdalByåsen IL44:33+16:34
72Lena AhnlénOK Hammaren44:46+16:47
73Eva  RönnestrandFrösö IF44:48+16:49
74Birgitta PetersenOK Enen45:06+17:07
75Kirsti MäntyläRastiketut45:11+17:12
76Lena GustafssonMalungs OK Skogsmårdarna45:27+17:28
77Elisabeth FredrikssonGudhems IF45:29+17:30
78Helen AxelssonIK Uven45:38+17:39
79Mona OlssonBrattås CK45:51+17:52
80Ingrid JohanssonLinköpings OK46:05+18:06
81Kristina HammarfalkÖstersunds OK46:32+18:33
82Britta EliassonVittjärvs IK46:39+18:40
83Tiina WesterlundKoovee46:58+18:59
84Ing-Mari EskilssonHaninge SOK47:13+19:14
85Ylva NilssonSnättringe SK47:54+19:55
86Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan47:59+20:00
87Maria VamlingFrölunda OL48:01+20:02
88Yvonne AnderssonHässleholms OK48:51+20:52
89Eva WareniusAvesta OK48:58+20:59
90Gunilla BergströmGrycksbo IF OK49:00+21:01
91Anette AnderssonOK Nolaskogsarna51:45+23:46
92Ingela SjögrenKöping-Kolsva OK52:15+24:16
93Madelene BjernulfSundbybergs IK52:20+24:21
94Lena BengtssonÅrsunda IF52:29+24:30
95Marianne ÅhlströmOK Storsjön53:26+25:27
96Karin HelmertzFrölunda OL53:48+25:49
97Outi HonkimaaEspoon Suunta53:56+25:57
98Berit RuneforsVäxjö OK54:54+26:55
99Annelie SpolanderNorbergs OK55:24+27:25
100Fiona JohnstonRoxburgh Reivers56:01+28:02
101Christina NilssonLerums SOK58:25+30:26
102Kerstin BjörnegrenVäsby OK58:42+30:43
103Lisa LarssonSjövalla FK58:51+30:52
104Christel NilssonHaninge SOK58:56+30:57
105Carin ErlandssonOK Skogsfalken59:08+31:09
106Kerstin Haugen LundStenungsunds OK59:46+31:47
107Olga GavrilovaAzimuth-SPB1:00:18+32:19
108Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK1:01:30+33:31
109Inger WestborgVittjärvs IK1:02:38+34:39
110Katarina Weidman-JohanssonKatrineholms OK1:02:52+34:53
111Wendlyn NixonYukon OA1:03:39+35:40
112Mari-Ann EdströmOK Tyr1:04:59+37:00
113Anita LomåsOK Tranan1:08:33+40:34
114Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen1:09:28+41:29
115Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:15:20+47:21
116Lena LjunggrenOK Alferna1:42:41+1:14:42
117Brigitta MayerHSV Grossmittel1:52:03+1:24:04
Carina JohanssonOK Borgenej start
Ingrid PerssonHagaby GoIF Örebroej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser