Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D65

3 760 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Britt Linnéa ErikssonSala OK38:21
2Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK38:24+0:03
3Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL40:19+1:58
4Gunnel MånssonOK Vilse 8740:59+2:38
5Inger LindholmFjärås AIK41:38+3:17
6Margareta SvenssonOK Vilse 8742:05+3:44
7Anne LundmarkJärfälla OK42:07+3:46
8Lena SöderbergOK Skogsfalken42:41+4:20
9Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna42:49+4:28
10Louise-Marie NilssonOK Klemmingen42:58+4:37
11Lotta RåbergOK Tyr44:00+5:39
12Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF44:08+5:47
13Margareta HaraldssonGustavsbergs OK44:19+5:58
14Margareta HagstedtVäsby OK44:38+6:17
15Lena JansonArboga OK45:17+6:56
16Karin AxelssonIK Uven45:41+7:20
17Signe HeivollSøgne og Songdalen OK46:08+7:47
18Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF46:13+7:52
18Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK46:13+7:52
20Eva ThörnblomSjövalla FK46:17+7:56
21Maud MossbergOK Järnbärarna46:18+7:57
22Inga-Lill PetterssonLinköpings OK46:36+8:15
23Gerd LindholmSol Tranås47:07+8:46
24Inger GlansOK Torfinn47:17+8:56
25Gunilla PetterssonVästerviks OK47:32+9:11
26Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK48:07+9:46
27Helena HemströmGävle OK48:20+9:59
28Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL48:24+10:03
29Tarja AndelinLahden Taimi48:28+10:07
30Eva FeilSkellefteå OK49:06+10:45
31Gunn Kari HygenFreidig50:08+11:47
32Ewa NordlundLänna IF50:21+12:00
33Lisa KumlinVäxjö OK50:59+12:38
34Margareta SjöbergLunds OK51:00+12:39
35Eva KarlssonVästerås SOK51:53+13:32
36Ulla GummesonVäsby OK52:17+13:56
37Karin JosefssonIFK Hedemora OK52:35+14:14
38Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK53:12+14:51
39Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK53:23+15:02
40Lena StenbergIFK Umeå54:22+16:01
41Marketta SavelainenHelsingin Suunnistajat55:35+17:14
42Kaisu HellströmPaimion Rasti55:59+17:38
43Birgitta BillstamJärfälla OK57:43+19:22
44Vanja GummessonNybro OK58:23+20:02
45Karin ElfmanIF Marin Väst59:18+20:57
46Eva BlomströmIK Stern1:02:03+23:42
47Helle JørstadHamar OK1:02:15+23:54
48Trina RogersonELO1:03:51+25:30
49Margareta Huitfeldt AhlqvistSundbybergs IK1:05:15+26:54
50Maj-Britt ByströmRävetofta OK1:05:56+27:35
51Birgitta KarlsonRyda SK1:06:35+28:14
52Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL1:07:08+28:47
53Solvej CarlsonIFK Hedemora OK1:07:35+29:14
54Margareta SvenssonAnkarsrums OK1:10:09+31:48
55Ingrid TengelandIK Gandvik1:12:58+34:37
56Marianne SellgrenSigtuna OK1:19:14+40:53
57Asta ZilieneOK Labirintas1:19:58+41:37
58Majvie AnnegårdSOK Viljan1:21:26+43:05
59Marit NilssonKils OK1:25:25+47:04
60Agneta GranströmSOK Aneby1:25:35+47:14
61Vibeke VogeliusSilkeborg OK1:25:38+47:17
62Judith KarpinskiUSA Orienteering1:26:20+47:59
63Ingrid Elisabet FyreboSträngnäs-Malmby OL1:36:12+57:51
64Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:41:06+1:02:45
Kristina ErikssonLänna IFej godkänd
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OKej start
Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IFej start
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser