Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H55 Motion

4 160 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Leif AnderssonBjursås OK37:19
2Lennart WahlgrenRehns BK38:17+0:58
3Anders SundénLesjöfors SK40:35+3:16
4Håkan KarlssonMälarö SOK41:27+4:08
5Kari HeikkiläKouvolan Suunnistajat41:52+4:33
6Kenneth AntonssonVimmerby OK42:25+5:06
7Stefan OlssonIF Hagen42:54+5:35
8Mats SkoogÅrsunda IF44:00+6:41
9Torbjörn NyströmTrollhättans SOK44:31+7:12
10Anders LarssonRyda SK44:36+7:17
11Torsten RambergHallstahammars OK44:46+7:27
12Sven-Arne BengtssonOK Nackhe45:10+7:51
12Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF45:10+7:51
14Bernth GustavssonWaxholms OK45:40+8:21
15Björn HertzTenhults SOK46:24+9:05
16Ulf WidemarkYstads OK46:25+9:06
17Thomas SandströmOK Gipen47:00+9:41
18Jan Petter OpedalMelhus IL47:11+9:52
19Ingemar TedhamreSnättringe SK47:13+9:54
20Jan SahlIF Hagen47:17+9:58
21Mats KarlssonTjalve IF Norrköping47:26+10:07
22Robert RylanderSpårvägens OK48:00+10:41
23Peter BörjessonKorsnäs IF OK48:55+11:36
24Lars-Erik LiljeströmGävle OK49:06+11:47
25Mikael KivijärviOK Renen49:33+12:14
26Tommy BomanVästerås SOK49:41+12:22
27Håkan NilssonVännäs OK50:55+13:36
28Jan-Dag AaenStjørdals-Blink Orientering50:58+13:39
29Thomas NilssonFK Snapphanarna51:09+13:50
30Peter SwalanderIF Hallby SOK51:21+14:02
31Mats GunnarssonSimlångsdalens IF52:46+15:27
32Mats BroströmOK Hedströmmen53:52+16:33
33Göran HanssonTäby OK55:41+18:22
34Bengt MellinSundbybergs IK56:29+19:10
35Pelle OlofssonOK Skogshjortarna56:44+19:25
36Mark ReisenIF Hagen57:41+20:22
37Jan-Olof ErikssonOK Nackhe57:58+20:39
38Per-Håkan AnderssonIFK Enskede59:16+21:57
39Torbjörn LarssonTäby OK59:23+22:04
40Hans SamuelssonOK 64 Torpa59:28+22:09
41Victor JensenGneist1:00:50+23:31
42Per ArnessonSkarpnäcks OL1:01:05+23:46
43Göran GustafssonOK Nackhe1:02:24+25:05
44Ingemar NylundIF Femman1:04:33+27:14
45Bengt-Olof SandbergAlfta-Ösa OK1:11:06+33:47
46Lars ErlandssonOK Vivill1:12:37+35:18
47Gunnar MyrhedeMotala AIF OL1:13:07+35:48
48Ulrich Frank RüdelDJK Adler 07 Bottrop1:16:31+39:12
49Børre KristiansenHamar OK1:21:37+44:18
50Claes-Göran AlrikssonNybro OK1:28:11+50:52
51Peter AhlstrandOK Måsen1:37:44+1:00:25
52Dan AbrahamssonIFK Göteborg2:08:05+1:30:46
Håkan EggertIF Hagenej godkänd
Hans DanellTullinge SKej start
Tomas HanssonAttunda OKej start
Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IFej start
Per-Olof NannessonSimlångsdalens IFej start
Ulf RosbergOK Älvsjö-Örbyej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser