Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H60 Motion

4 380 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jan KinstenKvarnsvedens GOIF OK40:54
2Juozas Lukasevicius 44:58+4:04
3Ulf NordzellOK Djerf47:05+6:11
4Erik SandströmFrösö IF48:28+7:34
5Per PetterssonOK Djerf49:29+8:35
6Sven Eric JunebergKubbe-Norrflärke IF50:02+9:08
7Anders BergströmSK Björnen50:30+9:36
8Anders ElofssonOK Djerf51:04+10:10
9Cronje ForsgrenTidaholm SOK Sisu52:43+11:49
10Mats AdolfssonVimmerby OK53:43+12:49
11Torgny KonradssonÖdeshögs SK54:55+14:01
12Peter HassménRed Roos55:03+14:09
13Evert JohanssonOK Tisaren55:13+14:19
14Per LeanderssonAnderstorps OK55:18+14:24
15Hans LarnefeldtIK Jarl Rättvik55:41+14:47
16Bo SundbergIFK Hedemora OK55:52+14:58
17Börje LidénDalsjöfors GoIF56:06+15:12
18Jan DelbomDomnarvets GOIF57:01+16:07
19Lars HellströmÅrsunda IF57:06+16:12
20Lennart WiderströmIK Ymer59:43+18:49
21Per Olaf KlemsdalVarteig OL1:02:08+21:14
22Juhani HakomäkiLapuan Virkiä1:03:02+22:08
22Lars-Göran KarlssonHagaby GoIF Örebro1:03:02+22:08
24Lars BroströmDegerfors OK1:03:27+22:33
25Tommy OlssonTorsås OK1:07:43+26:49
26Håkan PerssonOK Älme1:08:00+27:06
27Mats OlssonKvarnsvedens GOIF OK1:09:10+28:16
28Lars LindebergSkåneslättens OL1:11:56+31:02
29Hans PansellEksjö SOK1:12:28+31:34
30Tomas MårtenssonOK Vivill1:12:33+31:39
31Thomas FørdeSveio OL1:13:09+32:15
32Kjell VilhelmssonAndrarums IF1:13:14+32:20
33Per-Ove EkmanOK Roxen1:14:05+33:11
34Åke StrömbergStöcksjö IS1:14:25+33:31
35Jan-Erik LarssonKils OK1:17:31+36:37
36Bo-Lennart ClaessonOK Kullingshof1:18:12+37:18
37Kjell RosénOK Vivill1:18:35+37:41
38Tord JanssonIFK Hedemora OK1:18:48+37:54
39Christofer MartinsonOK Klemmingen1:19:00+38:06
40Per-Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OK1:20:07+39:13
41Göran EklöfIK Ymer1:20:38+39:44
42Oddvar GravingenGrue IL1:22:26+41:32
43Peter PreiszLustens OK1:24:06+43:12
44Håkan HåkanssonKungälvs OK1:25:23+44:29
45Anders Göran FröbomKarlsbyhedens IK1:25:56+45:02
46Anders BergIFK Hedemora OK1:30:30+49:36
47Lars BarkestedtOK Kullingshof1:31:15+50:21
48Bo HelenelundNärpes OK1:32:03+51:09
49Marcus BengtssonOK Tyringe1:35:01+54:07
50Bernt NordmarkNynäshamns OK1:39:02+58:08
51Claes RundströmOK Älvsjö-Örby1:54:11+1:13:17
52Lennart ForsHestra IF1:59:01+1:18:07
Ernst AbergerFK Snapphanarnaej godkänd
Claes NordlingOK Storsjönej godkänd
Pelle WållbergVännäs OKej godkänd
Johan JungellKorsnäs IF OKej godkänd
Jan MolstadGjø-Vard OLej start
Peter ZwahlenÖstersunds OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser