Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H65 Motion

3 750 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sölve AnderssonOK Stigen47:20
2Bo JohanssonOK Stigen47:58+0:38
3Nils OlssonVandrarringen52:22+5:02
4Lennart TägtströmDomnarvets GOIF53:43+6:23
5Bernt JohanssonÄtrans IF55:37+8:17
6Johannes LindgrenVärend GN OL55:42+8:22
7Torsten NilssonOK Kontinent55:43+8:23
8Sigvard ErikssonOK Gränsen56:45+9:25
9Bo JanssonOK Hällen57:12+9:52
10Sten GranathTjällmo-Godegårds OK57:21+10:01
11Bo JanssonOK Landehof57:56+10:36
12Anders WettemarkSundbybergs IK1:00:33+13:13
13Hans Jørgen RøsteRingsaker OK1:00:53+13:33
14Håkan BeijarDegerfors OK1:01:48+14:28
15Erik KinstenNittedal OL1:02:26+15:06
16Tommy GustavssonÖstra Almby FK1:02:48+15:28
17Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK1:02:55+15:35
18Benny AspegrenOK Kontinent1:03:18+15:58
19Leif BjörkmanDalaportens OL1:03:36+16:16
20Roland RohdeFellingsbro GOIF1:03:53+16:33
21Inge LarssonIF Thor1:04:38+17:18
22Lars ÅbomGävle OK1:05:14+17:54
23Gunnar KlingbergKarbennings GoIF1:05:45+18:25
24Mats-Olof WallinIF Thor1:06:30+19:10
25Hans NilssonSöderhamns OK1:07:42+20:22
26Lars MårsellSödertälje-Nykvarn OF1:08:06+20:46
27Anders AndreassonEmmaboda Verda OK1:08:16+20:56
28Kristian KribladHjärnarps OL1:08:21+21:01
29Lars WiderströmIK Ymer1:08:24+21:04
30Bo JohanssonOK Skogshjortarna1:09:10+21:50
31Christer NelsénFalkenbergs OK1:10:10+22:50
32Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK1:11:23+24:03
33Esbjörn SwahnIF Thor1:14:04+26:44
34Tommy WahlbergVäxjö OK1:17:49+30:29
35Bengt JåfsVörå IF1:22:18+34:58
36Lars AxlingSödertälje IF1:23:17+35:57
37Åke AndreassonGustavsbergs OK1:26:26+39:06
38Gunnar HolmOK Bävern1:33:25+46:05
39Gunnar FalkebyLjungskile FK1:34:05+46:45
40Anders SvenssonOK Enen1:44:16+56:56
41Hans TärnlundOK Linné1:47:18+59:58
42Jan WiderströmIK Ymer2:09:13+1:21:53
43Bo MelinFjärås AIK2:34:28+1:47:08
Bernd SchröderUSV TU Dresdenej godkänd
Ulf Arvidsson ej godkänd
Jan-Olof StohmOK Tyrej godkänd
Kenth OlssonDegerfors OKej godkänd
Jan BlomgrenOK Hierneej start
Bengt FrickTrollhättans SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser