Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

U2

2 580 m, 375 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Noah EnbergHalmstad OK20:10
2Edvin ÅttingLinköpings OK20:45+0:35
3Sofia OlssonIK Hakarpspojkarna21:13+1:03
4Jonatan HaglundIFK Hedemora OK21:41+1:31
5Emil DalgaardKolding OK21:44+1:34
6Vincent WidlundIFK Lidingö SOK21:55+1:45
7Pontus AnnerbergStora Tuna OK22:07+1:57
8Mikhail BelovNorthern Wings22:20+2:10
9Håkon HallanOK Skøynar22:25+2:15
10Edith HolmstrandOK Landehof23:08+2:58
11Hanne Wærp HaugeNydalens SK23:19+3:09
11Henrik FosserHeming Orientering23:19+3:09
13Alvar LangeTumba-Mälarhöjden OK24:01+3:51
14Johan DalgaardKolding OK24:12+4:02
15Joakim Edvardsdal KildalHeming Orientering24:15+4:05
16Erik KylbornAlmby IK24:21+4:11
17Tilde HermanssonIF Hagen24:41+4:31
18Tore Emil MaarupCopenhagenO24:45+4:35
19Sara DamneBromma-Vällingby SOK24:55+4:45
20Ask Felland SætnanFossum IF24:58+4:48
21Gabriel HogedalVänersborgs SK25:01+4:51
22Wilma RosénGöteborg-Majorna OK25:10+5:00
23Elin PalmVästerås SOK25:17+5:07
24Ida DahlénEksjö SOK25:24+5:14
25Ted JohnssonMatteus SI25:27+5:17
26Kristoffer KatlaFossum IF25:35+5:25
27Lasse KlogborgOK-Htf25:55+5:45
28Oscar SöderströmOK Kolmården26:00+5:50
29Mathias BerganFet OL26:05+5:55
30Simon SjöbergOK Ravinen26:09+5:59
31Jenny DanevadFredrikstad SK26:13+6:03
32Paulina MobergHelsingborg26:14+6:04
33Astrid Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL26:26+6:16
34Alfred ClaessonJönköpings OK26:29+6:19
35Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL26:34+6:24
36Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping26:46+6:36
37Juuso TervakangasEspoon Suunta26:53+6:43
38David NybergSnättringe SK26:58+6:48
39Klara EdströmSundsvalls OK27:03+6:53
40Hannah Gustad StrømOK Skøynar27:09+6:59
41Viktor ÖstbergStora Tuna OK27:14+7:04
42Eskil JussilaNAIS Orienteringsklubb27:16+7:06
43Gustav RexOK Landehof27:19+7:09
44Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad27:23+7:13
45Alvin NordinNärpes OK27:25+7:15
46Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF27:32+7:22
47Filip HultbergSOK Viljan27:36+7:26
48Amanda StroppGävle OK27:40+7:30
49Lucas De BoussardIFK Enskede27:43+7:33
49Sara KolmodinTumba-Mälarhöjden OK27:43+7:33
51Oscar ForngrenTäby OK27:56+7:46
52Elias KronmarKarlskrona SOK27:57+7:47
53Agnes NilssonDomnarvets GOIF28:00+7:50
54Hans Peder BerglandIndre Østfold OK28:03+7:53
55Ida PaulerSkogslöparna28:08+7:58
56Hanna WoxlinSkogslöparna28:09+7:59
57Olof TholénOK Skogshjortarna28:10+8:00
58Johannes AnderssonVänersborgs SK28:12+8:02
59Oliver SäfströmHästveda OK28:29+8:19
60Einar SörqvistMarkbygdens OK28:30+8:20
61Selma PerssonFK Herkules28:34+8:24
62Ivar LakeSundsvalls OK28:35+8:25
63Emil SkeppSävedalens AIK28:37+8:27
64Lauri HenrichOLG Siegerland28:41+8:31
65Hugo CorneliussonOK Löftan28:49+8:39
66Alvin LundgrenVäxjö OK28:52+8:42
67Edvin ErikssonIFK Mora OK28:57+8:47
68Emma SaleskogOK Tyr28:58+8:48
69Alve LundbergArvidsjaurs OK28:59+8:49
70Pontus AllmungsLeksands OK29:05+8:55
71Olle ÅdahlUmeå OK29:06+8:56
72Vidar BrodénLeksands OK29:15+9:05
72Even Strandlie EngerGjø-Vard OL29:15+9:05
74Tova DuellBorås29:17+9:07
75Max WestmanHudiksvalls OK29:18+9:08
76Linus AugustssonGöteborgs SK29:21+9:11
77Ivar GranholmSundsvalls OK29:29+9:19
78Simon JonhedKFUM Örebro OK29:34+9:24
79Maja RundlöfVäsby OK29:43+9:33
80Charlotte Svartedal AasenTrøsken IL29:53+9:43
81Wilmer DavidssonSandared30:05+9:55
82Agnes ForsFrölunda OL30:27+10:17
83Annie ForsFrölunda OL30:29+10:19
84Amanda LindgrenLinköpings OK30:31+10:21
85Simon AndersonJärfälla OK30:33+10:23
86Amanda LindquistLånghundra IF30:42+10:32
87Emrik EvebornSOK Viljan30:45+10:35
88Albin FranzénOK Södertörn30:47+10:37
89Signe EdlerOK Hammaren30:57+10:47
90Anders Berge MjølhusOL Trollelg30:58+10:48
91Emil AnderssonRyda SK31:01+10:51
92Pontus LindquistLånghundra IF31:03+10:53
92Moa NilssonEslövs FK31:03+10:53
94Ted NilssonKFUM Örebro OK31:04+10:54
95Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK31:10+11:00
96Vilgot HellstenNyköpings OK31:11+11:01
97Elin VahlbergLinköpings OK31:16+11:06
97Hugo FlinkOK Orion31:16+11:06
99Lukas EiderbäckOK Hällen31:44+11:34
100Matilda SöderbergOK Skogsfalken31:48+11:38
101Alice DavidssonSandared31:52+11:42
102Jessica SvärdIF Thor31:59+11:49
103Julia HöglundBredaryds SOK32:06+11:56
104Markus EllmarkLunds OK32:08+11:58
105Anna AhlbinJärfälla OK32:10+12:00
106Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb32:12+12:02
107Hanna OlmIF Thor32:13+12:03
108Linn JonssonEskilstuna OL32:15+12:05
109Tore HolgerssonAlmby IK32:16+12:06
110Ebba LövgärdOK Alehof32:19+12:09
111Synne Kvittum NytrøenTynset IF32:23+12:13
112Ville ElgesjöDomnarvets GOIF32:27+12:17
113Isak OllanderOK Landehof32:34+12:24
114David JonhedKFUM Örebro OK32:35+12:25
115Alva LarssonOK Linné32:39+12:29
116Tilde HammarwallUttran32:42+12:32
117Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL32:44+12:34
118Sara AlfredssonLerums SOK32:55+12:45
119Elias PerssonHelsingborgs SOK32:58+12:48
120Hugo DavidssonFjärås AIK33:03+12:53
121Nils LennartsonUlricehamns OK33:04+12:54
122Lotten CarlénBromma-Vällingby SOK33:06+12:56
123Elliot LjungdellTäby OK33:15+13:05
124Martin LissStora Sundby GoIF33:23+13:13
125Hampus SahlénIF Hagen33:29+13:19
126Alfred Andersson Källqvist 33:33+13:23
127Majken LindqvistSkogsluffarnas OK33:41+13:31
127Alvin LindFK Herkules33:41+13:31
129Anton HovdalOK Skøynar33:52+13:42
130Lia FranssonOK Njudung33:54+13:44
131Måns SandahlIK Hakarpspojkarna33:55+13:45
131Marte Lillegraven LangsæterTrøsken IL33:55+13:45
133Linus LindénVäxjö OK33:58+13:48
134Elin ModinBromma-Vällingby SOK34:01+13:51
134Arvid LanneKungälvs OK34:01+13:51
136Emmy BorgOK Denseln34:07+13:57
137vilma henrikssonUddevalla OK34:12+14:02
138Elin ÅdahlUmeå OK34:22+14:12
139Henrik HaglundHaninge SOK34:31+14:21
140Tobias LiumFet OL34:38+14:28
141Alfred FärdigLidköpings VSK34:44+14:34
142Alma JöhnemarkStora Tuna OK34:52+14:42
143Oskar ÅsmanJärfälla OK34:53+14:43
144Emil EngströmOK Renen35:04+14:54
145Sofie RolsdorphGrue IL35:12+15:02
146Ruben ArenanderSkarpnäcks OL35:14+15:04
146Neo LivfKexholms SK35:14+15:04
148Vidar EkdalaKungälvs OK35:15+15:05
149Noah HedenblomMarkbygdens OK35:16+15:06
150Ella Andersson Källqvist 35:20+15:10
151Martin NybergSnättringe SK35:29+15:19
151Egon KarlsonLidköpings VSK35:29+15:19
153Linnéa GrönroosOK Alehof35:30+15:20
154Elis GrahnGöteborgs SK35:33+15:23
155Elin BomanSkattkärrs SOK35:40+15:30
156Emil StålbergGävle OK35:44+15:34
157Stella ÖnanderKjula IF35:46+15:36
158Karl LudvikTurebergs IF35:49+15:39
159Matilda HedbergTumba-Mälarhöjden OK35:59+15:49
159Malva LarssonOK Orion35:59+15:49
159Felix HerlandIndre Østfold OK35:59+15:49
162Frida LindmarkRobertsfors IK36:01+15:51
163Arvid ErikssonÅmåls OK36:02+15:52
164Fabian BergqvistGarphyttans IF36:06+15:56
165Elin DoeringGarphyttans IF36:13+16:03
165Gustav AxelssonOK Nackhe36:13+16:03
167Filip PerssonMalmö OK36:26+16:16
168Anton ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK36:28+16:18
169Klara JohanssonSOK Aneby36:30+16:20
170Ville EdmarkSOK Aneby36:32+16:22
170Alva NordOK Järnbärarna36:32+16:22
172Liv PerssonOK Nipan36:33+16:23
173Sixten JarlNAIS Orienteringsklubb36:42+16:32
174Kajsa LarssonBurseryds IF36:43+16:33
175Thea GeliusSnättringe SK36:44+16:34
176Nils KallinGarphyttans IF36:46+16:36
177Wilma WikströmFellingsbro GOIF36:49+16:39
177Sixten WidmarkAlmby IK36:49+16:39
179Emilia MellegårdLidköpings VSK36:54+16:44
180Andrea RogndokkenFet OL37:00+16:50
181Lovisa KroksmyrVäxjö OK37:05+16:55
181Wilma KroksmyrVäxjö OK37:05+16:55
183Gustav NyströmOK Ravinen37:09+16:59
184Klara PalmFK Boken37:11+17:01
185Wilhelm WestströmAlvesta SOK37:13+17:03
186Gustav NilssonAlvesta SOK37:24+17:14
187Stella JönssonOK Södertörn37:25+17:15
188Ture HolmstrandArboga37:27+17:17
189Fabian WästlundOK Tyr37:29+17:19
190Ida ForsbergGöteborg-Majorna OK37:40+17:30
191Eden MattssonGMOK37:42+17:32
192Sandra HydénNAIS Orienteringsklubb37:46+17:36
193Rebekka VeieOK Skøynar37:47+17:37
194Filip ValentinGöteborg-Majorna OK37:53+17:43
195Gaute LindaasElverum OK37:55+17:45
196Maja LundbergOK Vildhussen37:58+17:48
197Erik DömstedtIFK Umeå38:01+17:51
198Erik  GanningIK Omega38:03+17:53
199Linnéa SandströmOK Älme38:06+17:56
200Johannes IsakssonOK Tyr38:14+18:04
201Love PerssonMalmö OK38:16+18:06
202Benjamin KlemmingKalmar OK38:29+18:19
203Max NellbergSurahammars SOK38:37+18:27
204Emil FrilanderOK Trian38:38+18:28
205Linnea FagerbergVäxjö OK38:39+18:29
206Veronika Bergh PapasikasSkarpnäcks OL38:46+18:36
207Sara HovdeRingsaker OK38:50+18:40
207Elisabet EngbergSundsvalls OK38:50+18:40
209Joel FredrikssonGarphyttans IF38:51+18:41
210Noah OlssonStigsökarna39:03+18:53
211Anttijussi KarjalainenSuunta Jyväskylä39:11+19:01
212Hannes HolmbergOK Gränsen39:14+19:04
213Anton NordOK Järnbärarna39:16+19:06
213Olle SaleskogRonneby OK39:16+19:06
215Daniel AxelssonOK Nackhe39:17+19:07
216Linnéa GranOK Lindéna39:22+19:12
217Filip GalinSurahammars SOK39:25+19:15
218Marcus OlanderTäby OK39:31+19:21
219Olof NilssonVimmerby OK39:35+19:25
220Simone SnijderIK Uven39:41+19:31
221Miranda NiklassonVäxjö OK39:51+19:41
221Edvin LanneKungälvs OK39:51+19:41
223Ellen MobergFK Göingarna39:55+19:45
224Rasmus VånsjöArboga OK39:58+19:48
225David FredrikssonGarphyttans IF40:00+19:50
226Erik ZettervallKarlskrona SOK40:03+19:53
227Eneko  Soares OlsonSimrishamns OK40:04+19:54
228Ludvig SundströmSundbybergs IK40:19+20:09
229Karita MøllerStjørdals-Blink Orientering40:22+20:12
230Agnes KarlssonWaxholms OK40:34+20:24
231Melvin JohanssonOK Hällen40:46+20:36
232Isak HertzTenhults SOK40:56+20:46
233Albin AhlströmVästerås SOK41:06+20:56
234Lova TidquistFalköpings AIK OK41:08+20:58
235Richard Krus EckerströmOK Tranan41:15+21:05
236Johan GertenbachSC Helsa41:22+21:12
237Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OL41:25+21:15
238Lisa Sæther VerdeniusVingelen IL41:27+21:17
239Oda Strandlie EngerGjø-Vard OL41:29+21:19
240Olivia GustafssonTrollhättans SOK41:34+21:24
241Axel KyhlbergTenhults SOK41:36+21:26
242Theodor af HällströmOK7741:46+21:36
243Fredrika af HällströmOK7741:47+21:37
244Vigdis KuoskuJärfälla OK41:51+21:41
245Kajsa RymanFellingsbro GOIF41:59+21:49
246Ellen FlordalSnättringe SK42:02+21:52
247Evelina Van der puttenALIngsås42:06+21:56
248Isak StåhlbrandtRasbo IK42:11+22:01
249Elias JohanssonBilldal42:13+22:03
250Saga ChristensenLandskrona CK42:25+22:15
251Filip NilssonMalmö OK42:29+22:19
252Lisa SandbergALIngsås42:34+22:24
253Sandra SeguraGöteborg-Majorna OK42:37+22:27
253Truls MansénSkarpnäcks OL42:37+22:27
255Ebba EberlénOK Skogshjortarna42:38+22:28
256Alfred OlssonLunds OK42:46+22:36
257Frida NåsellSpårvägen Badminton42:53+22:43
258Olle HedströmTenhults SOK42:54+22:44
259Ella LindmarkRobertsfors IK43:02+22:52
260Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK43:15+23:05
261Alva JunkellFK Herkules43:17+23:07
262Tilda KindlundOK Tyr43:18+23:08
263Andrine BerganFet OL43:32+23:22
264Liisa LaaksoKalavolanKeihäs43:33+23:23
265Marit SvendgårdOK Skøynar43:34+23:24
266Lucas RunestamNAIS Orienteringsklubb43:39+23:29
267Hanna NilssonMalmö OK43:41+23:31
268Agnes PaulssonOK Löftan44:02+23:52
269Lilly AxelssonJönköpings OK44:04+23:54
270Oskar ElmerfjordLunds OK44:29+24:19
271Lena AhlströmIstrums SK44:32+24:22
272Amanda GustavssonVäxjö OK44:35+24:25
273Malin NilssonOK Tyr44:37+24:27
274Algot HellgrenIF Thor44:45+24:35
275Ada WesterbergOK Raseborg44:48+24:38
276Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OK44:56+24:46
277Moa KristianssonHJS-Vansbro OK45:19+25:09
278Viktor DanielssonVimmerby OK45:23+25:13
279Eline Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL45:25+25:15
280Joel GabrielssonKungälvs OK45:28+25:18
281Lars WikstrømHaugesund IL Orientering45:30+25:20
282Felicia BergekSödertälje Nykvarn46:11+26:01
283Emma WikströmHästveda OK46:27+26:17
284Edwin SundlingOK Njudung46:29+26:19
284Ida SylvanVänersborgs SK46:29+26:19
286Sigrid HolmgrenGamleby OK46:32+26:22
287Märta HolmgrenGamleby OK46:37+26:27
288Aron LindbergOK Roslagen46:46+26:36
289Alicia NilssonOK Njudung46:47+26:37
290John DanielssonIFK Mora OK46:48+26:38
291Ylva ForslinForsa OK46:55+26:45
292Alice StigenlövHögåkers OK47:18+27:08
292Tina IvarssonKarlskrona SOK47:18+27:08
294Sofia MårtenssonSundsvalls OK47:35+27:25
295Elise StålhandskeSkånslätten OL47:37+27:27
296Elsa WilhelmssonOK Skogsvargarna47:39+27:29
297Folke SvanängenSkogsluffarnas OK47:53+27:43
298Sanna KallinKFUM Örebro OK48:10+28:00
299Moa LundgrenVittjärvs IK48:12+28:02
300Freja LoréSundsvalls OK48:15+28:05
301Kerstin EdmarkSOK Aneby48:16+28:06
302Malte HenrikssonUddevalla OK48:23+28:13
303Linnéa PerssonDomnarvets GOIF48:30+28:20
304Linn RystedtLunds OK48:50+28:40
305Ivar MandahlOK Linné49:07+28:57
306Adam SpjuthHärlövs IF49:22+29:12
307Louise AsplundLaholms IF OK49:25+29:15
308Theo Asplund ÖnneboLaholms IF OK49:28+29:18
309Klara SkunckeTäby OK49:40+29:30
310Tilda StenbackJärfälla OK49:58+29:48
311Wilma ForsbergFellingsbro GOIF50:06+29:56
312Klara StenbackSkarpnäcks OL50:09+29:59
313Astrid NyströmOK Renen50:13+30:03
314Hanna AsplundLaholms IF OK50:25+30:15
315Vera FolkestadAnderstorps OK50:34+30:24
316Hugo ZetterbergVästerås SOK50:40+30:30
317Vidar ForsumOK Tor50:46+30:36
318Agnes OlovssonGamleby OK50:55+30:45
319Meja PetterssonOK Kullingshof51:16+31:06
320Emilia JakobssonNybro OK51:20+31:10
321Johanna CronaOK Södertörn51:24+31:14
322Amanda BorggrenDomnarvets GOIF52:12+32:02
323Blenda SandénOK Södertörn52:45+32:35
324Edith KuoskuJärfälla OK52:52+32:42
325Jenny NilssonVK Uvarna53:50+33:40
326Maria Sæther VerdeniusVingelen IL54:01+33:51
327Emy PetterssonIK Gandvik55:45+35:35
328Moa HedinÅrsunda IF55:51+35:41
329Anton FaxénVäxjö OK55:58+35:48
330Fredrik FosserHeming Orientering56:18+36:08
331Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna56:27+36:17
332Liam WigstadlTrosabygdens OK56:40+36:30
333Vendela BergekSödertälje Nykvarn56:48+36:38
334Colin AxelssonJönköpings OK56:58+36:48
335Oliver JonssonAttunda OK57:12+37:02
336Marte EgerKongsberg OL57:20+37:10
337Gustav BorglundIK Omega57:45+37:35
338Signe DamneBromma-Vällingby SOK58:12+38:02
339Johanna NylundOK Raseborg58:35+38:25
340Nils HögIK Gandvik59:07+38:57
341Alice NyströmOK Renen59:12+39:02
342Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK59:28+39:18
343Frida LindkvistTolered-Utby Ol-klubb59:30+39:20
344Sheldon NealisLänna IF59:50+39:40
345VIKTOR PERSSONBorås SKIDKLUBB1:01:51+41:41
346Linnea ZetterljungArboga OK1:02:18+42:08
347Rebecca ErikssonOK Skärmen1:02:45+42:35
348Amanda LindDalaportens OL1:04:28+44:18
349Sofia EricssonGarphyttans IF1:04:32+44:22
350Ella HagstrandBurseryds IF1:05:39+45:29
351Lukas EnglundTrollhättans SOK1:05:53+45:43
352Stina LindmarkRobertsfors IK1:06:27+46:17
353Vidar EdlundTjalve IF Norrköping1:06:37+46:27
354Ella AnderssonAnderstorps OK1:06:38+46:28
355Josefin JönssonGrycksbo IF OK1:08:54+48:44
356Anna BryggarGrycksbo IF OK1:09:03+48:53
357Ludvig LiljebrandSK Trim/Virsbo1:10:13+50:03
358Hanna MoldinSödertälje-Nykvarn OF1:11:01+50:51
359Ronja KarlssonHärlövs IF1:11:32+51:22
360Arvid LarssonOK Milan1:13:46+53:36
361Tuva WestbomSäterbygdens OK1:14:58+54:48
362Alice ClassonNAIS Orienteringsklubb1:21:18+1:01:08
363Ida Paananen-1:37:16+1:17:06
Kalle EjderfeltLänna IFej godkänd
Janne SynnermarkSkogsluffarnas OKej godkänd
Emma FlorinTenhults SOKej godkänd
Arvid VesterbergArvidsjaurs OKej godkänd
Jon WikströmHästveda OKej godkänd
Hugo Pella ej godkänd
Åke EngmanIFK Lidingö SOKej godkänd
Tove ErlandssonOK Södertörnej godkänd
Joel LindgrenTrosabygdens OKej godkänd
Vilgot ÅhlundVänersborgs SKej godkänd
Ella AnnerbergStora Tuna IKej godkänd
Vilma RingHalmstad OKej godkänd
Lauritz BrunborgNittedal OLej start
Linton BryngelssonTullinge SKej start
Erik EjderfeltLänna IFej start
Gustav HaglundHaninge SOKej start
Elin HildebrandOK Kolmårdenej start
Agnes HöglundEksjö SOKej start
Elsa HöglundEksjö SOKej start
Meja KarlssonLessebo OKej start
Rasmus KarlströmOK Storsjönej start
Leopold MartinssonDalaportens OLej start
Tone NordmarkSöderhamns OKej start
Edvin SkantzeSundbybergs IKej start
Isak SvenssonFalkenbergs OKej start
Mia UrsetBul-Tromsø ILej start
Alva VildirSkarpnäcks OLej start
Kasper WittboldtEmmaboda Verda OKej start
Clara VogtVästerbergslagens OLej start
Linus ÅbomGävle OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser