Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 9

7 770 m, 108 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olle BoströmJärla Orientering41:28
2Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna47:21+5:53
3Mats TroengOK Linné50:52+9:24
4Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna50:53+9:25
5Erik PerssonOppsal Orientering52:50+11:22
6Johan NordströmOK Älgen53:39+12:11
7Gustav NystedtSundsvalls OK53:48+12:20
8Torkil E SolstadNTNUI54:26+12:58
9Ole kjell LangmyrenLillomarka OL55:28+14:00
10Erik MagnussonOK Nolaskogsarna56:03+14:35
11Martin RegbornHagaby GoIF Örebro56:38+15:10
12Andreas ErikssonVästerås SOK56:58+15:30
13Carl-Johan HögbergOK Linné58:09+16:41
14Johan HallgrenBjursås OK58:45+17:17
15Olle ForsbergOK Ravinen59:14+17:46
16Peter ViréhnAvesta OK1:00:19+18:51
17Christoffer EskilssonTullinge SK1:00:38+19:10
18Gunnar MelinOK Kolmården1:01:12+19:44
19Julie BöbelNydalen SK1:01:34+20:06
20Rickard NoberiusFalun1:01:41+20:13
21Magnus BjörkOK Rodhen1:01:43+20:15
22EMILIE WESTLIN-ANDERSENLuTEN-OLAG1:02:07+20:39
23Mats WallinStora Tuna OK1:02:25+20:57
24Robert JohanssonTäby OK1:03:18+21:50
25Johan LindahlTäby OK1:03:25+21:57
26Bengt HansskeKils OK1:03:51+22:23
27Adam NymanHagaby GoIF Örebro1:04:31+23:03
28Markus WallinStora Tuna OK1:04:43+23:15
29Andreas ErikssonUmeå OK1:05:56+24:28
30Pontus GunnarssonLinköpings OK1:06:11+24:43
31Päivi MalmiHelsingin Suunnistajat1:06:26+24:58
32Anna-Lotta IrewallTjällmo-Godegårds OK1:07:39+26:11
33Stefan BerglinKarlskrona SOK1:07:45+26:17
34Magnus SellstedtSelånger SOK1:07:46+26:18
35Joakim DahlbergFÖRSVARSMAKTEN1:08:01+26:33
36David JonssonOK Klyftamo1:08:12+26:44
37Niklas KarlssonMälarö SOK1:08:29+27:01
38Mika MäntyläRast-Nokia1:08:35+27:07
39Per-Erik AdrianKarlstad1:08:56+27:28
40Daniel BoströmIFK Lidingö SOK1:10:08+28:40
41Martin StegmarkHalmstad Garnisons IF1:10:18+28:50
42Karin StenbackKvarnsvedens GOIF OK1:10:28+29:00
43Emil WikströmOK Tyr1:10:53+29:25
44Kine Hallan SteiwerHalden SK1:10:56+29:28
45Erik JonssonHestra IF1:11:57+30:29
46Lars AmbrosiussonIFK Mora OK1:12:24+30:56
47Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna1:12:25+30:57
48Mia GyllenbergOK Tyr1:12:28+31:00
49Germund BrånsgårdFMTM1:12:44+31:16
50Anders WestlundKils OK1:12:52+31:24
51Henrik ArnellMarkbygdens OK1:13:13+31:45
52Per-Jacob ØlstadFet OL1:13:34+32:06
53Joakim StåhlJärbo OK1:13:53+32:25
54Gustav VeideLinköping1:14:12+32:44
55Nicklas EnlundGamleby OK1:14:21+32:53
56Peter IvarsIF Femman1:14:52+33:24
57Ulf AngelsiööOK Linné1:15:33+34:05
58Erik WallinIF Thor1:16:15+34:47
59Jonas HalaiKamrat och IF KIF1:16:52+35:24
60Tommy BergerGävle OK1:16:56+35:28
61Markus ÅdahlUmeå OK1:17:12+35:44
62Martin LindqvistStenungsunds OK1:17:41+36:13
63Jonas SöderlundSkogslöparna1:17:54+36:26
64Tom SvenssonHammarby IF OF1:18:35+37:07
65Oliver AngelsiööOK Linné1:19:42+38:14
66Björn RosendahlÄrla IF1:22:20+40:52
67Roger IvarssonFjärås AIK1:22:25+40:57
68Anders NelvingTetra Pak IF1:22:29+41:01
69Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK1:22:39+41:11
70Anders I OlssonGävle OK1:23:42+42:14
71Jochen WinklerKaulsdorfer OLV (Berlin)1:24:03+42:35
72Julia LundquistNybro OK1:25:37+44:09
73jakob SkovKarslstad1:26:31+45:03
74Johan TryggIFK Mora OK1:26:49+45:21
75Niclas NilssonOK Österåker1:27:03+45:35
76Aimo KangasHelsingin Suunnistajat1:27:24+45:56
77Julia AngelsiööOK Linné1:27:43+46:15
78Katri LouhiTurun Suunnistajat1:28:12+46:44
79Patrik GrankvistFMTM1:29:21+47:53
80Hannes WernSundsvalls OK1:29:37+48:09
81Anders PerssonVäxjö OK1:31:30+50:02
82Fredrik PajalaOK Renen1:31:38+50:10
83Ulf JonssonLerums SOK1:31:50+50:22
84Stina ErikssonJönköpings OK1:32:18+50:50
85Henrik AnderssonFMTM1:32:57+51:29
86Victor LarsenOK Melfar1:33:23+51:55
87Fredrik HansenFK Boken1:33:29+52:01
88Lars GrehnMullsjö SOK1:34:58+53:30
89Jukka NurmiVaasan Suunnistajat ry1:36:52+55:24
90Matti HeikkiläMäntsälän Urheilijat1:37:54+56:26
91Robert Eriksson 1:39:09+57:41
92Susanne PerssonÄrla IF1:39:22+57:54
93Mats BernerssonOK Enen1:43:44+1:02:16
94Lars NilssonUmeå OK1:44:05+1:02:37
95Anders JonssonSøllerød OK1:47:40+1:06:12
96Marrti VirtanenEspoon Suunta1:50:47+1:09:19
97Christer LotsanderOK Hammaren1:58:40+1:17:12
98Staffan EdströmOK Gisle1:59:51+1:18:23
99Markku RehbergerHelsingin Suunnistajat2:00:50+1:19:22
100Simon BernerssonOK Enen2:02:27+1:20:59
101Mikael AmlertVallentuna-Össeby OL2:05:39+1:24:11
102Per WesterlundSkogsluffarnas OK2:07:00+1:25:32
103Boo JonssonNybro OK2:13:34+1:32:06
104Marita VirtanenEspoon Suunta2:23:51+1:42:23
lars hedströmBORlängeej godkänd
Kin Ip WongHKOCej godkänd
Patrik AxelssonGöteborgej godkänd
Sebastian TorgersenNTNUIej godkänd
Alfred AskeljungOK Klemmingenej start
Anna-Erika KorpiTurun Suunnistajatej start
Morten Severin SaueNTNUIej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser