Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Challenge D 5

5 750 m, 91 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Klara AskMarkbygdens OK37:14
2Louise LindströmOK Hammaren38:29+1:15
3Alicia Persson 38:36+1:22
4Josefin PedersenJärpens SK38:39+1:25
5Ida GustafssonArvidsjaurs OK38:44+1:30
6Isabelle Persson 38:46+1:32
7Ida Dahl 38:53+1:39
8Lova PermanOK Tyr42:13+4:59
9Malin JohanssonOK Tylöskog42:14+5:00
10Malin Sjöberg 42:24+5:10
11Linda StrömOK Nolaskogsarna43:20+6:06
12Karin IsraelssonSödertälje-Nykvarn OF43:28+6:14
13Malin BjörkqvistNorbergs OK45:37+8:23
14Elisabet BjörklundOK Nolaskogsarna48:34+11:20
15Klara SkoogOK Hammaren48:46+11:32
16Kajsa Den BraverOK Gränsen48:56+11:42
17Malin MüllerOK Linné50:24+13:10
18Camilla LarssonOK Hällen50:27+13:13
19Lotten SjödénÄlvdalens IF OK51:17+14:03
20Johanna ÅgranOK Storsjön51:22+14:08
21Klara ÅbergOK Landehof51:30+14:16
22Maria BerglövÅrsunda IF51:52+14:38
23Maria HörnquistAnderstorps OK53:31+16:17
24Jessica ZetterbergHudiksvalls OK53:33+16:19
25Susanne Arvidsson 54:18+17:04
26Magdalena SjödinOK Tisaren54:28+17:14
27Karin KolmodinTumba-Mälarhöjden OK54:38+17:24
28Annie OlssonMölndal Outdoor IF54:41+17:27
29Erika BlixtOK Hammaren54:54+17:40
30Cecilie Wærp HaugeNydalens SK54:58+17:44
31Olivia NilssonOK Älme55:33+18:19
32Amelie ErikssonKungsgårdens SK56:09+18:55
33Märith ÖstbergAlfta-Ösa OK56:10+18:56
34Elin PreiszLustens OK56:21+19:07
35Tanja LingOK Gläntan56:22+19:08
36Cecilia JohanssonIF Thor56:25+19:11
37Heidi LindellIF Brahe56:27+19:13
38Louise Persson 56:32+19:18
39Anneli SigvardsonBredaryds SOK56:41+19:27
40Ida SjölundÖrnsköldsviks OK56:48+19:34
41Anne Maren FosserHeming Orientering56:50+19:36
42Therese Häggeborg 56:56+19:42
43Linda LjungdahlHjärnarps OL56:58+19:44
44Olivia Norberg 57:43+20:29
45Sally BerglundVittjärvs IK58:02+20:48
46Minna KuokkanenOK Renen58:44+21:30
47Emelie TillegårdSundbybergs IK58:57+21:43
48Emma NilssonStigmännen Karlshamns OK58:59+21:45
49Anna Kjellberger 59:08+21:54
50Agnes WestlundTrosabygdens OK1:00:02+22:48
51Ylva PaavoOK Klemmingen1:00:40+23:26
52Ellen HenryssonTibro OK1:00:49+23:35
53Nikolina Brixland 1:01:51+24:37
54Kim JosephsonGöteborg1:03:52+26:38
55Lisa JohanssonOK Tranan1:04:06+26:52
56Linn SanderGöteborg-Majorna OK1:05:02+27:48
57Helena BuchkovskaMålilla OK1:05:23+28:09
58Ann-Marie LindgrenOK Nolaskogsarna1:05:57+28:43
59Caroline FredrikssonKarlskrona SOK1:06:12+28:58
60Eva Persson 1:06:30+29:16
61Pernilla NorwaldOK Tor1:06:31+29:17
62Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad1:06:57+29:43
63Tilda WiklundFalköpings AIK OK1:08:35+31:21
64Hanna LarssonMålilla OK1:08:46+31:32
65Gunilla BjörnMolkoms SK1:09:44+32:30
66Mona JohanssonBergnäsets AIK1:12:05+34:51
67Sara Carlsson 1:12:41+35:27
68Elinor DelinOK Pan-Kristianstad1:12:56+35:42
69Ann LeesmentMälarö SOK1:14:00+36:46
70Eva LefflerOK Renen1:14:04+36:50
71Erika LindströmOK Hammaren1:15:00+37:46
72Kamilla Edvardsdal KildalHeming Orientering1:15:30+38:16
73Magdalena PerssonMölndal Outdoor IF1:18:57+41:43
74Susanne EkmanOK Kolmården1:23:07+45:53
75Miki JaremalmTäby OK1:23:31+46:17
76Alma JohanssonOK Skogshjortarna1:23:50+46:36
77Jennie Sandberg 1:24:08+46:54
77Anneli TholénOK Skogshjortarna1:24:08+46:54
79Åsa LomMarkbygdens OK1:24:27+47:13
80Yumi SchultzWallaringa Orienteers1:25:52+48:38
81Jane McpheatFK Herkules1:31:49+54:35
82Beate UkvitneIK Stern1:33:50+56:36
83Annette YlsöbäckKjula IF1:33:52+56:38
83Linda ÖhlingOK Tor1:33:52+56:38
85Johanna Berg JakobssonHerrestads AIF1:36:09+58:55
86Caroline Fredriksson 1:39:04+1:01:50
87Anna-Maria Jakobsson 1:39:06+1:01:52
88Mona LöfqvistSOK Aneby1:42:35+1:05:21
89Susann Norberg 1:59:01+1:21:47
90Agneta LissmatsOK Södertörn2:21:57+1:44:43
Julia BadLustens OKej godkänd
Emma BjörklundSärna SKej start
Elin HedmanÖstersunds OKej start
Antonia OlivestamVimmerby OKej start
Ewa WickbergOK Nolaskogsarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser