Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D21-2

7 150 m, 136 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johanna LönnkvistTullinge SK48:58
2Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK50:10+1:12
3Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK50:32+1:34
4Anna StällbergTullinge SK50:39+1:41
5Jenny BengtssonLånghundra IF50:56+1:58
6Amanda HanssonBredaryds SOK51:34+2:36
7Linda ByströmStora Tuna OK52:42+3:44
8Sara LundbladTullinge SK53:08+4:10
9Frida BakkmanIFK Lidingö SOK54:03+5:05
10Sara JonssonOK Orion54:20+5:22
11Sofia ForsgrenOK Skogsfalken54:43+5:45
12Ellinor FranssonSundsvalls OK55:14+6:16
13Louise MarkstedtOK Södertörn56:01+7:03
14Hanna ErikssonIFK Mora OK56:08+7:10
15Frida ForsbergOK Ravinen56:21+7:23
16Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK57:07+8:09
17Elsa JanssonJärla Orientering57:45+8:47
18Nicoline Friberg KlysnerCopenhagenO57:58+9:00
19Kristin SkaarRyda SK58:07+9:09
20Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK58:13+9:15
21Madeleine DahlinKovlands IF58:18+9:20
22Sanna SvenssonFrämmestads IK58:27+9:29
23Lisa RönnolsOK Linné58:29+9:31
24Tove LagerbergOK Södertörn1:00:08+11:10
25Sara HägglundOK Hammaren1:00:30+11:32
26Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna1:00:36+11:38
27Linnea BörjarsCentrum OK1:01:07+12:09
28Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:01:16+12:18
29Jill JohanssonSundsvalls OK1:01:25+12:27
30Josefin AnderssonMarkbygdens OK1:01:31+12:33
31Marielle LarssonOK Södertörn1:01:45+12:47
32Karna ThorssonOK Linné1:02:58+14:00
33Ulrika LindstamOK Linné1:02:59+14:01
34Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna1:03:03+14:05
35Helena MarkstedtOK Södertörn1:03:05+14:07
36Ellinor FryxellTullinge SK1:03:12+14:14
37Anna LindmarkSkarpnäcks OL1:03:18+14:20
38Hillary SaegerNew England Orienteering Club1:03:35+14:37
39Linnea MalmbergStora Tuna OK1:03:36+14:38
40Angelica EngströmSkåneslättens OL1:03:48+14:50
41Kristin E KarlssonSOK Aneby1:04:04+15:06
42Elin LindTierps SOK1:04:36+15:38
43Jenny HålandTullinge SK1:04:48+15:50
44Erika JanssonRasbo IK1:04:52+15:54
45Annie ForsbergOK Ravinen1:04:56+15:58
46Katarina SvahnIFK Mora OK1:05:03+16:05
47Sara HodlerIFK Mora OK1:05:19+16:21
48Karin NordlundOK Linné1:05:34+16:36
49Erika LindholmCentrum OK1:06:05+17:07
50Mari TroengOK Linné1:06:08+17:10
51Charlotte KungUmeå OK1:06:35+17:37
52Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK1:06:39+17:41
53Elin TörnrothHjobygdens OK1:06:46+17:48
54Mira ScheirD-Team Belgium1:06:50+17:52
55Anne HanssonMarkbygdens OK1:06:54+17:56
56Karin FägerlindCentrum OK1:06:57+17:59
57Gro DahlbomCentrum OK1:06:59+18:01
58Susanna MårtenssonStora Tuna OK1:07:08+18:10
59Agnes AdolfssonEksjö SOK1:07:22+18:24
60Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby1:07:38+18:40
61Anna VesterlundÖstersunds OK1:08:18+19:20
62Julia DahlHelsingborgs SOK1:08:19+19:21
63Jenny AnderssonVäxjö OK1:09:08+20:10
64Sara SchmidtTrollhättans SOK1:09:11+20:13
65Maria JohanssonTorsås OK1:09:20+20:22
66Erica EkVäxjö OK1:09:26+20:28
67Maria BengtssonLånghundra IF1:09:36+20:38
68Alice FellbaumLUUOC1:09:37+20:39
69Sarah McAdamRoxburgh Reivers1:09:38+20:40
70Lovisa HanssonHestra IF1:09:56+20:58
71Malin AnnegårdCentrum OK1:10:00+21:02
72Viktoria HelmerssonOK Ravinen1:10:04+21:06
73Sofia LarssonHestra IF1:10:21+21:23
74Liesbeth Van de VeldeOMEGA1:10:48+21:50
75Maja IngelssonOK Hammaren1:10:54+21:56
76Stina NeroMullsjö SOK1:11:59+23:01
77Louise KlingstedtOK Södertörn1:12:03+23:05
78Elena MironovaMalahit 1:12:09+23:11
79Emilia HenryssonTibro OK1:12:12+23:14
80Linnea NilssonOK Linné1:13:10+24:12
81Åsa AxénMalmö OK1:13:29+24:31
82Katarina ÖstbergBredaryds SOK1:13:38+24:40
83Ulrika FredrikssonGudhems IF1:13:47+24:49
84Sofia AnderssonCentrum OK1:13:52+24:54
85Anna JohanssonAnkarsrums OK1:13:54+24:56
86Elin GidingVallentuna-Össeby OL1:13:58+25:00
87Joline IngelssonOK Hammaren1:14:12+25:14
88Linda EdströmSundsvalls OK1:14:18+25:20
88Lisa ElmbladBredaryds SOK1:14:18+25:20
90Alexandra SundgrenOK Roslagen1:14:36+25:38
91Natalia PereverzinaHertfordshire Orienteering Club HH1:14:59+26:01
92Ingela SmedenmarkRonneby OK1:15:11+26:13
93Karin RahmqvistIFK Lidingö SOK1:15:33+26:35
94Caroline LindelöwHärlövs IF1:16:37+27:39
95Sara IvarssonOK Kullingshof1:17:07+28:09
96Linda WesterbergTrollhättans SOK1:17:17+28:19
97Caroline IvarssonSundbybergs IK1:18:11+29:13
98Amanda HallénTrollhättans SOK1:19:33+30:35
99Annie LennartssonSkåneslättens OL1:19:45+30:47
100Caroline HolmbergSundsvalls OK1:22:17+33:19
101Kristina AspvallCentrum OK1:22:25+33:27
102Elin LöfåsOK Linné1:22:43+33:45
103Matilda JohanssonIFK Hedemora OK1:23:00+34:02
104Johanna RagvaldOK Linné1:23:02+34:04
105Stina PerssonEmmaboda Verda OK1:24:05+35:07
106Lina SandströmOK Stigen1:24:39+35:41
107Jana JancovaOC Bruntal1:25:00+36:02
108Charlotte IhrforsOK Linné1:25:30+36:32
109Nina LundkvistOK Österåker1:26:05+37:07
110Annelies VermondenD-Team Belgium1:26:45+37:47
111Frida IngelssonOckelbo OK1:27:16+38:18
112Evelina FolkessonOK Torfinn1:27:21+38:23
113Stina HäggbrinkBerga SOK1:28:13+39:15
114Lucy TaylorLUUOC1:28:22+39:24
115Vanessa McMillanELO1:28:43+39:45
116Alexandra LengquistTullinge SK1:28:45+39:47
117Rachel CollinsDFOK1:29:29+40:31
118Embla MorastHaninge SOK1:29:32+40:34
119Elin RahmqvistIFK Lidingö SOK1:29:52+40:54
120Sara JonassonCentrum OK1:30:49+41:51
121Katarina BabanStorviks IF1:31:24+42:26
122Anna OlssonTibro OK1:34:13+45:15
123Jessica KarlssonOK Torfinn1:34:36+45:38
124Emma EkbergLidköpings VSK1:35:10+46:12
125Hannah SandströmOK Linné1:35:37+46:39
126Anna NystedtSundsvalls OK1:36:37+47:39
127Camilla NilssonOK Torfinn1:37:44+48:46
128Miranda LeafDFOK1:38:09+49:11
129Emma BromarkLånghundra IF1:39:00+50:02
130Charlotte TheysOMEGA1:39:48+50:50
131Malin AndrénTibro OK1:40:37+51:39
132Kelly GysenD-Team Belgium1:40:53+51:55
133Sofia SjögrenOK Kullingshof1:42:19+53:21
134Anne Marthe PeveriEiker OL1:42:25+53:27
135Elisabeth TuerkHSV Grossmittel1:59:56+1:10:58
Jenny SpångIFK Hedemora OKej godkänd
Felicia SpångbergLunds OKej start
Ebba AndrénTibro OKej start
Amanda BlennowFalköpings AIK OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser