Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H40 Kort-1

6 150 m, 167 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin JohnssonIFK Lidingö SOK35:10
2Mårten WaldenfjordJärfälla OK36:02+0:52
3Richard HejdenbergGävle OK36:43+1:33
4Robert WallstenTullinge SK38:24+3:14
5Tom QuayleOK Nolaskogsarna38:45+3:35
6Erik PaulsrudIL Koll40:11+5:01
7Jonas HälldalSkogslöparna40:26+5:16
8Lars MagnussonOK Linné40:30+5:20
9Magnus ArvidssonBrattås CK40:39+5:29
10Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK40:48+5:38
11Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna40:52+5:42
12Thomas BedinIndre Østfold OK41:03+5:53
13Jan KalanderKFUM Örebro OK41:10+6:00
14Björn LundquistOK Ravinen41:12+6:02
15Dan LarssonOK Tisaren41:46+6:36
16Tord HultbergSOK Viljan42:07+6:57
17Joakim BacklundTäby OK42:16+7:06
18Fredrik SoneAttunda OK42:21+7:11
18Magnus ThornellSurahammars SOK42:21+7:11
20Fredrik PerssonHalmstad OK42:28+7:18
21Torbjørn KravdalGjø-Vard OL42:30+7:20
22Thomas Berge MjølhusOL Trollelg42:36+7:26
23Tony LövdahlSOK Viljan42:47+7:37
24Lars-Erik HaslerSurahammars SOK43:24+8:14
25Henrik RoosOK Linné43:28+8:18
26Mathias DanielssonOK Hammaren43:32+8:22
27Ulf JohanssonOK Gisle43:45+8:35
28Bjørn HaugeNydalens SK44:12+9:02
29Oskar ForsbergSkogslöparna44:16+9:06
30David HedbergTumba-Mälarhöjden OK44:33+9:23
31Peter WoxlinSkogslöparna44:34+9:24
32Hans FranssonOK Njudung45:07+9:57
33Tomas AlbinssonOK Österåker45:16+10:06
34Stefan ErikssonSurahammars SOK45:33+10:23
35Petter HalvorsenNydalens SK45:34+10:24
36Mikael GummessonNybro OK45:37+10:27
36Henrik NordKFUM Örebro OK45:37+10:27
38Magnus HanssonOK Löftan45:45+10:35
39Lasse ForsbergOK Ravinen45:51+10:41
40Linus NorrbomAttunda OK46:03+10:53
41Tom BerganFet OL46:05+10:55
42Gard LindsethNydalens SK46:52+11:42
43Daniel GustafssonKFUM Örebro OK46:53+11:43
44Jon EngkvistRonneby OK46:54+11:44
45Fredrik LindellIF Thor47:10+12:00
46Ulf PerssonIFK Enskede47:22+12:12
47Claes KlarinSurahammars SOK47:34+12:24
48Mats GustafssonKFUM Örebro OK47:36+12:26
49Mattias PerssonSkogslöparna47:44+12:34
50Stefan GraadIF Rigor47:53+12:43
51Eric JaremalmTäby OK48:01+12:51
51Rune BlågestadIndre Østfold OK48:01+12:51
53Roger LindénAttunda OK48:19+13:09
54Mattias EklundOckelbo OK48:51+13:41
55Andreas WikströmUddevalla OK48:59+13:49
56Per HåstlundAlmby IK49:10+14:00
57Daniel PerssonTorsås OK50:00+14:50
58Christoffer NorrmanAttunda OK50:10+15:00
59Claes-Tommy HerlandIndre Østfold OK50:44+15:34
60Sigleif SteinsvaagHaugesund IL Orientering50:46+15:36
61Asle Sagli GudimIndre Østfold OK50:50+15:40
62Ulrik IversAttunda OK51:52+16:42
63Ola SöderbergOK Skogsfalken52:00+16:50
64Thomas JohanssonGamleby OK52:01+16:51
65Mandus EngmanIFK Lidingö SOK52:13+17:03
66Dag Arne LierIndre Østfold OK52:14+17:04
67Per WallOK Södertörn52:34+17:24
68Andreas FredrikssonAttunda OK52:49+17:39
69Mathias HanssonSOK Viljan53:18+18:08
70Johan WesterberghRasbo IK53:34+18:24
71Gunnar ÅhlénRånäs OK53:40+18:30
72Jonas ErikssonLänna IF53:44+18:34
73Nic KruysIF Thor53:53+18:43
74Henrik TrofastTullinge SK54:03+18:53
75Mattias StockhedenOK Gränsen54:18+19:08
76Martin TerryIFK Lidingö SOK54:25+19:15
77Stefan GunnarssonOK Lindéna54:52+19:42
78Mathias WesterlundOK Nolaskogsarna55:08+19:58
78Patric De BoussardIFK Enskede55:08+19:58
80Daniel BernhedRånäs OK55:23+20:13
81Kristian Bernhard NilsenFossum IF55:42+20:32
82Martin SvenssonIF Rigor55:54+20:44
83Richard OlovssonGamleby OK56:22+21:12
84Christer ÖbergGamleby OK56:25+21:15
85Christopher LindqvistIFK Enskede56:42+21:32
86Ian HargreavesCornwall OC56:45+21:35
87Martin JuhlinVästerås SOK56:58+21:48
88Per-Johan JosefssonSkogslöparna57:12+22:02
89Helge MidttunBardu IL57:33+22:23
90Niclas HörnquistAnderstorps OK58:02+22:52
91Jimmy HäggFK Friskus-Varberg58:50+23:40
92Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK58:53+23:43
93Martin PerssonKFUM Örebro OK59:13+24:03
94Håkan LindströmRonneby OK59:14+24:04
95Mattias BrandtHällefors OK59:18+24:08
96Magnus PetterssonSOK Viljan59:24+24:14
97Martin JohanssonHalmstad OK59:36+24:26
98Mikael HolmströmTäby OK59:55+24:45
99Henrik KlassonOK Gisle1:00:14+25:04
100Tomas NilssonStigmännen Karlshamns OK1:00:27+25:17
101Tomas PleinerTäby OK1:00:58+25:48
102Stefan BjurstedtSurahammars SOK1:01:18+26:08
103Magnus AnderssonSundbybergs IK1:01:24+26:14
104Magnus OlssonTorsås OK1:02:28+27:18
105Per GöthssonTäby OK1:02:30+27:20
106Mattias AnderssonKalmar OK1:03:04+27:54
107Johan TirénSkogsluffarnas OK1:03:16+28:06
108Olle NyströmBrattås CK1:03:24+28:14
109Mathias TärnlundOK Linné1:03:34+28:24
110Emil ErdeliusIF Rigor1:03:36+28:26
111Daniel BjörnbergVästerås SOK1:03:57+28:47
112Joakim StenvallÖstersunds OK1:04:47+29:37
113Jonas BlombergSegersta OK1:04:57+29:47
114Jonas HåkanssonEksjö SOK1:05:08+29:58
115Hans LarssonEds SK1:05:12+30:02
116Karl-Johan RydbergGamleby OK1:05:25+30:15
117Mikael NilssonSkogslöparna1:06:12+31:02
118Johan GranforsIF Rigor1:06:31+31:21
119Mikko PääkkönenOunasvaaran Hiihtoseura1:06:46+31:36
120Anders EklundSvaide Roma SOK1:06:58+31:48
121Johan AxelssonOK Älme1:07:02+31:52
122Mikael HallendalIFK Enskede1:07:03+31:53
123Per Arne JohanssonOK Gisle1:07:05+31:55
124Jonas AnderssonIF Thor1:07:25+32:15
125Johan NilssonStigmännen Karlshamns OK1:07:53+32:43
126Nils FlemströmOK Linné1:08:11+33:01
127Stefan LundellLjungskile FK1:08:25+33:15
128Johan SwartzOK Orion1:08:26+33:16
129Fredrik JonssonAttunda OK1:08:34+33:24
130Henrik BladhTullinge SK1:09:14+34:04
131David FlobergÅrsunda IF1:09:41+34:31
132Lars WallinOK Hammaren1:10:41+35:31
133Fredrik AlzénGustavsbergs OK1:11:22+36:12
134Johan KyhlbergTenhults SOK1:11:54+36:44
135Anders GalinSurahammars SOK1:12:41+37:31
136Henrik HallinSurahammars SOK1:13:33+38:23
137Henrik AskrothKFUM Örebro OK1:14:29+39:19
138Magnus EliassonFK Friskus-Varberg1:14:40+39:30
139Magnus EmilssonOK Skogsfalken1:15:20+40:10
140Anders WiknerOK Österåker1:15:25+40:15
141Magnus KäckAttunda OK1:16:43+41:33
142Fredrik EvertssonLessebo OK1:17:06+41:56
143Håkan GustavssonIK Vista1:17:09+41:59
144Niklas EriksenAlmby IK1:17:46+42:36
145Torgny NäslundSkogslöparna1:18:41+43:31
146Joakim HansénOK Botnia1:18:43+43:33
147Johan EricsonFagersta OK1:19:31+44:21
148Fredrik PalmgrenSkogsluffarnas OK1:20:04+44:54
149Jonny LindénVäxjö OK1:20:06+44:56
150Henrik BechtelFK Friskus-Varberg1:20:07+44:57
151Johan HörnfeldtOK Ravinen1:20:55+45:45
152Glenn BerglandIndre Østfold OK1:22:10+47:00
153Johan EdströmBottnaryds IF1:23:08+47:58
154Erik LindénJärfälla OK1:23:32+48:22
155Jonas HellströmAttunda OK1:24:08+48:58
156Ronny NelsonLardal OL1:28:06+52:56
157Mats EliassonFK Friskus-Varberg1:28:37+53:27
158Mats WarvelinLånghundra IF1:30:26+55:16
159Fredrik MalmKFUM Örebro OK1:30:59+55:49
160Øystein SnuggerudGjø-Vard OL1:31:31+56:21
161Christer LindOK Lindéna1:33:04+57:54
162Fredrik WallstedtSkogsluffarnas OK1:36:32+1:01:22
163Erik JonssonLånghundra IF1:41:13+1:06:03
164Fredrik NorénOK Lindéna1:44:18+1:09:08
165Magnus HolmströmSkogsluffarnas OK1:52:04+1:16:54
Inge Andreas LindsethNydalens SKej godkänd
Johan MichelsenFossum IFej godkänd
Jakob BergKFUM Örebro OKej start
Asgeir LiumFet OLej start
Mika NumminenOK Linnéej start
Peter RydesäterRehns BKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser