Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H40 Kort-2

6 440 m, 160 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK38:17
2Martin LarssonIFK Göteborg38:36+0:19
3Johan G HördegårdhIFK Göteborg39:06+0:49
4Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad39:10+0:53
5Niklas AldinStora Tuna OK40:02+1:45
6Henrik ModigOK Pan-Kristianstad41:02+2:45
7Jonas GustafssonTrollhättans SOK41:22+3:05
8Ola JodalGöteborg-Majorna OK41:54+3:37
9Martin PetterssonSävedalens AIK42:09+3:52
10Fredrik BartholdssonMölndal Outdoor IF42:42+4:25
11Carl Johan ArevångOK Måsen43:49+5:32
12Jeppe KoivulaHelsingin Suunnistajat43:59+5:42
13Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK44:10+5:53
14Richard BrankellGöteborg-Majorna OK44:12+5:55
15Niklas LindellIF Brahe44:20+6:03
16Melker PetterssonOK Renen44:40+6:23
17Tommy JonssonSävedalens AIK45:48+7:31
18Robert EnbomVänersborgs SK45:51+7:34
19Mika HakkinenHiiltomiehet46:10+7:53
20Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK46:13+7:56
21Fredrik ÖstbergStora Tuna OK46:14+7:57
22Stefan KinellIFK Göteborg46:43+8:26
23Christian ErikssonLinköpings OK46:46+8:29
24Mattias GrahnGöteborgs SK47:22+9:05
25Daniel OlssonDalsjöfors GoIF47:25+9:08
26Magnus DahlinIK Gandvik48:04+9:47
27Anders ErlandssonSundsvalls OK48:21+10:04
28Arvid RinaldoOK Tor48:26+10:09
29Johan SanderSkåneslättens OL48:41+10:24
30Magnus FärdigNyköpings OK48:45+10:28
31Fredrik NordströmOK Älgen49:03+10:46
32Magnus ThuressonSkåneslättens OL49:17+11:00
33Jonas OlssonOK Roxen49:19+11:02
34Hans ErikssonLima IF49:34+11:17
35Marcus HanssonFrölunda OL49:37+11:20
36Fredrik EkströmOK Tyr49:55+11:38
37Daniel HägerstrandKungälvs OK50:01+11:44
38Jan TäppinenOK Raseborg50:06+11:49
39Krister ÅkärbjärIFK Mora OK50:27+12:10
40Magnus ÖhlingOK Tor50:52+12:35
41Anders LundellGöteborg-Majorna OK50:58+12:41
42Mathias PerssonHelsingborgs SOK51:11+12:54
43Pontus JohnssonMatteus SI51:12+12:55
44Mathias BjörklundOK Tyr51:29+13:12
45Erik TholénOK Skogshjortarna51:38+13:21
46Fredrik StåhlUlricehamns OK51:49+13:32
47Martin HolmbergBergnäsets AIK52:01+13:44
48Tobias HolmqvistSjövalla FK52:13+13:56
49Mats GustafssonTrosabygdens OK52:22+14:05
50Andreas OlssonOK Linné52:25+14:08
51Stefan RosénHästveda OK52:33+14:16
52Jörgen IngvarssonOK Renen52:40+14:23
53Stefan JohanssonKungälvs OK52:53+14:36
54Micael StammOK Klemmingen52:54+14:37
55Henrik LundgrenSundsvalls OK52:57+14:40
56Stefan DahlOK Alehof53:07+14:50
57Veysel GulerNEO DSK53:13+14:56
58Peter   CarlmanVästvärmlands OK53:18+15:01
59Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb53:32+15:15
60Erik AamotOK Skogshjortarna53:46+15:29
61Martin HjertbergHestra IF54:07+15:50
62Mattias NilssonBjörkfors GOIF54:19+16:02
63Jörgen JonssonOK Tor54:20+16:03
64Royne MyrmanNyköpings OK54:21+16:04
65Anders PelanderOK Djerf54:26+16:09
66Pär SvenssonI 15 IF54:31+16:14
67Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb54:47+16:30
68Christian AnderssonOK Tranan54:48+16:31
69Fredrik NordlanderSundsvalls OK55:02+16:45
70Fredrik HällstenStora Tuna OK55:13+16:56
71Tobias GrimmergårdBredareds IF55:14+16:57
72Magnus JonssonSundsvalls OK55:20+17:03
73Henrik EhrinIFK Hedemora OK55:25+17:08
74Örjan SandellOK Roxen55:27+17:10
75Håkan KarlssonOK Tor55:31+17:14
76Jonas LarssonKristinehamns OK55:43+17:26
77Håkan GrubbMalmö OK56:18+18:01
78Mattias LindmarkRobertsfors IK56:47+18:30
79Richard EngOK Pan-Kristianstad56:48+18:31
80Magnus GranqvistFK Göingarna56:55+18:38
81Hans PåhlmanIstrums SK57:01+18:44
82Peter Sinding PoulsenSilkeborg OK57:08+18:51
83Ola MarkholmSkåneslättens OL57:14+18:57
84André NylundOK Raseborg57:20+19:03
85Magnus BerglundVittjärvs IK57:25+19:08
86Stefan TräffNAIS Orienteringsklubb57:29+19:12
87Ulf StenbackaVaasan Suunnistajat ry57:31+19:14
88Rikard ErikssonTjällmo-Godegårds OK57:58+19:41
89Jonas HolstHjobygdens OK58:06+19:49
90Claes SetthagenOK Tranan58:11+19:54
91Andreas EklundGöteborg-Majorna OK58:20+20:03
92Håkan SonessonFalköpings AIK OK58:41+20:24
93Magnus VahlbergLinköpings OK58:47+20:30
94Niklas SöderlundAvesta OK59:23+21:06
95James MelanderTjällmo-Godegårds OK59:30+21:13
96Martin TryggSävedalens AIK59:39+21:22
97Toni HaapalaEspoon Suunta59:52+21:35
97Patrik SöderlundUlricehamns OK59:52+21:35
99Anders NordelöfMölndal Outdoor IF59:55+21:38
100Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:00:05+21:48
101Per HolmbergUlricehamns OK1:00:18+22:01
102Mathias LindgrenNyköpings OK1:00:30+22:13
103Jörgen AurénIK Vikings OK1:00:39+22:22
104Martin JönssonSkåneslättens OL1:01:26+23:09
105Per-Fredrik AnderssonTrollhättans SOK1:01:27+23:10
106Lars KullmanOK Alehof1:01:28+23:11
107Björn NorbergStora Tuna OK1:01:36+23:19
108Martin SundqvistUmeå OK1:01:38+23:21
109Mathias BrantestadLunds OK1:01:47+23:30
110Johan KarlssonOK Tor1:01:51+23:34
111Tadas JarosiusOK Ąžuolas1:02:27+24:10
112Daniel JohanssonRyda SK1:03:02+24:45
113Anders LeireGöteborg-Majorna OK1:03:05+24:48
114Jyri MustajokiTampereen Pyrintö1:03:38+25:21
115Rein PellaVittjärvs IK1:04:36+26:19
116Niklas JohanssonGöteborg-Majorna OK1:04:38+26:21
117Niklas OlssonFagersta OK1:04:39+26:22
118Henrik JohanssonOK Pan-Kristianstad1:04:51+26:34
119Tomi-Pekka OlkkonenKangasala SK1:04:58+26:41
120Josef AnderssonSundsvalls OK1:05:17+27:00
121Marcus ErikssonOK Tyr1:05:20+27:03
122Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb1:05:21+27:04
123Martin LindforsBjörkfors GOIF1:05:33+27:16
124Tomas RosénHästveda OK1:05:44+27:27
125Per WikerGustavsbergs OK1:06:14+27:57
126Sten Skytte KirkegaardTisvilde Hegn OK1:06:15+27:58
127Fredrik KempeOK Denseln1:06:17+28:00
128Robert WidmarkUmeå OK1:06:19+28:02
129Jesper WaldfeltFinspångs SOK1:06:23+28:06
130Bertil EronnLinköpings OK1:07:00+28:43
131Leif LindgrenLinköpings OK1:07:48+29:31
132Mattias PerssonOK Tyr1:07:59+29:42
133Stefan AnderssonIstrums SK1:08:07+29:50
134Jonas PålssonK 3 IF1:08:34+30:17
135Magnus ElverlindOK Tranan1:08:59+30:42
136Jalle JosefssonLunds OK1:09:00+30:43
137Erik ÅsLunds OK1:09:17+31:00
138Gary LarssonOK Skogshjortarna1:09:24+31:07
139Johan LidénOK Landehof1:10:59+32:42
140Markus KleinBjörkfors GOIF1:11:12+32:55
141Martin LidénOK Landehof1:11:28+33:11
142Niklas KarlssonLustens OK1:12:46+34:29
143Björn LövhammerIFK Göteborg1:13:08+34:51
144Mikael PorthinIF Brahe1:16:59+38:42
145Pasi NivaLaitasaaren Veto1:18:39+40:22
146Jani LeppäniemiVetelin Urheilijat1:18:40+40:23
147Jan HäggrotOK Renen1:22:40+44:23
148Jens WärnNAIS Orienteringsklubb1:22:45+44:28
149Erik AnderssonIstrums SK1:23:00+44:43
150Fredrik GöranssonIK Ymer1:24:05+45:48
151Fredrik NystedtSkåneslättens OL1:24:16+45:59
152Vesa IsoniemiOK Trian1:24:28+46:11
153Jens JacobsenOK Måsen1:26:37+48:20
154Daniel NorwaldOK Tor1:27:50+49:33
155Samuli SaarikkoTampereen Pyrintö1:38:20+1:00:03
156Andreas CarlssonOK Kolmården1:41:03+1:02:46
157Tomas CahierIK Uven1:57:20+1:19:03
Peter HermanssonIFK Mora OKej godkänd
Claes TuressonOK Renenej godkänd
Erik OlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Mikael AnderssonEskilstuna OLej start
Johan ÅhlundVänersborgs SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser