Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H45-1

6 880 m, 148 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tomas HallménOK Tisaren39:39
2Per MårtenssonOK Ravinen41:35+1:56
3Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF41:55+2:16
4Timo KarppinenSK Pohjantähti42:41+3:02
5Mikael LindmarkSkellefteå OK42:52+3:13
6Per JanssonOK Djerf43:05+3:26
7Mikko SalonenHelsingin Suunnistajat43:17+3:38
8Allan MogensenOK Ravinen43:34+3:55
9Mats KindlundOK Tranan44:16+4:37
10Petri KuusinenHämeenlinnan Suunnistajat44:24+4:45
11Antti VirtanenHämeenlinnan Suunnistajat44:30+4:51
12Fredrik SundströmHestra IF44:34+4:55
13Per EkNyköpings OK45:36+5:57
14Nils EdvardssonJärfälla OK45:38+5:59
15Björn KristianssonTrollhättans SOK46:32+6:53
16Johan HofstedtTäby OK46:35+6:56
16Christian MittelholzerOLK Fricktal46:35+6:56
18Jussi AumoKungälvs OK46:36+6:57
19Herkko PlitEspoon Suunta46:38+6:59
20Sören SturessonLerums SOK46:47+7:08
21Sören PeterssonOK Nolaskogsarna47:13+7:34
21Henric HöglindOK Pan-Kristianstad47:13+7:34
23Eric RollerJärfälla OK47:14+7:35
24Kjell AlmgrenOK Ravinen47:26+7:47
25Magnus AlbinssonOK Tyr47:33+7:54
26Jari LaitamäkiHiidenkiertäjät47:43+8:04
27Asko LautamäkiHämeenlinnan Suunnistajat48:18+8:39
28Christer AlmHagaby GoIF Örebro48:20+8:41
29Lars SjöbergTullinge SK48:29+8:50
30Per RönnlundIFK Umeå48:35+8:56
31Jan HildingHestra IF48:52+9:13
32Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK49:28+9:49
33Thomas MeierChläberen OK49:31+9:52
34Jan TorrkullaIF Femman49:44+10:05
35Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby49:52+10:13
36Mika LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo50:01+10:22
37Per-Anders OlssonOckelbo OK50:04+10:25
37Dan KullmanVörå IF50:04+10:25
39Per NilssonJärfälla OK50:08+10:29
40Håkan PalmFK Boken50:15+10:36
41Urban RisbergEskilstuna OL50:16+10:37
42Janne KivilaaksoLynx50:33+10:54
43Ronny FalkSundbybergs IK50:36+10:57
44Vesa KlemettinenSuunta Jyväskylä50:43+11:04
45Mika NäpänkangasSuunta Jyväskylä51:39+12:00
45Tomas JonssonJärfälla OK51:39+12:00
47Pär EricsonNyköpings OK51:43+12:04
48Pelle ForsbergIFK Enskede52:02+12:23
49Patrik LeicktTullinge SK52:11+12:32
50Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK52:38+12:59
51Marc ProbstOLG Bern52:45+13:06
52Jan NäslundOK Nolaskogsarna53:03+13:24
52Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad53:03+13:24
54Magnus LindmarkIFK Kiruna53:11+13:32
55Tuomo HaanpääTampereen Pyrintö53:32+13:53
56Robert BertilssonLunds OK53:33+13:54
57Ola BovalliusJärfälla OK53:39+14:00
58Mats EkmanTäby OK53:52+14:13
59Jörgen NylénOK Nolaskogsarna54:20+14:41
60Anders ArfwedsonFrölunda OL54:32+14:53
61Jonas NiklassonFalköpings AIK OK54:39+15:00
62Rudy RoomanTrol Belgium54:46+15:07
63Thomas SommerOLG Cordoba55:15+15:36
64Fredrik HugossonLunds OK55:18+15:39
65Ingemar MagnussonOK Måsen55:20+15:41
66Clas EngströmOK Nolaskogsarna55:31+15:52
67Janne HartmanVaajakosken Terä55:38+15:59
68Magnus NiklassonFalköpings AIK OK55:42+16:03
69Oskar KlockarOLG Cordoba55:55+16:16
70Esa JärvenpääSuunta Jyväskylä56:17+16:38
71Erik BerggrenTullinge SK56:24+16:45
72Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK56:30+16:51
73Kenneth JohanssonOK Tranan56:33+16:54
74Kimmo LiljeströmHelsingin Suunnistajat56:55+17:16
75Niklas NilssonHärlövs IF57:24+17:45
76Nicklas BergströmTäby OK57:39+18:00
77Torgny RundlöfVäsby OK57:44+18:05
78Johan RedtzerAttunda OK57:46+18:07
79Jesper LagerbergOK Södertörn57:53+18:14
80Magnus TenghagenHärlövs IF57:54+18:15
81Thomas AnderssonKatrineholms OK57:58+18:19
82Jonas PrellnerSkåneslättens OL58:13+18:34
83Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby58:16+18:37
84Jörgen LarssonUlricehamns OK58:27+18:48
85Johan SundinWaxholms OK58:40+19:01
86Johan HolmbackMalax IF58:54+19:15
87Jonas PetersonIFK Umeå59:01+19:22
88Patrik FriskGustavsbergs OK59:04+19:25
89Petr BoranekUSK Praha59:10+19:31
90Andreas GrunderJärfälla OK59:18+19:39
91Johan WestringJärfälla OK59:51+20:12
92Conny ErixonOK Kullingshof59:54+20:15
93Lars OlssonVäsby OK1:00:10+20:31
94Mikael PerssonGävle OK1:00:21+20:42
95Peter HaglundHaninge SOK1:00:26+20:47
96Peter AgerhällOK Tisaren1:00:38+20:59
97Markus KaukonenEspoon Suunta1:00:42+21:03
98Anders KindbomIF Hagen1:01:07+21:28
99Rune GraversenIFK Lidingö SOK1:01:09+21:30
100Fredrik ÖrnlidTäby OK1:01:10+21:31
101Fredrik PlumppuHestra IF1:01:14+21:35
102Thomas LåstbomHärlövs IF1:01:24+21:45
103Håkan OlofssonÄrla IF1:01:33+21:54
104Håkan AxelssonFK Göingarna1:01:52+22:13
105Nils HelmerssonHässleholms OK1:02:07+22:28
106Stefan FiskarsOK Raseborg1:02:08+22:29
107Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:02:47+23:08
108Mats LundbäckJärfälla OK1:03:03+23:24
109Magnus LarsenFK Boken1:03:44+24:05
110Fabian LjungqvistLunds OK1:04:28+24:49
111Patrik BlidefalkOK Södertörn1:05:23+25:44
112Sven JohanssonTäby OK1:06:14+26:35
113Oula KorjaHiidenkiertäjät1:06:17+26:38
114Jonas HöstHjärnarps OL1:06:25+26:46
115Juha PrittinenHämeenlinnan Suunnistajat1:06:28+26:49
116Jari WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb1:06:35+26:56
117Johan SköldJärfälla OK1:07:33+27:54
118Sören StrandvallIF Minken1:07:37+27:58
119Per LengquistTullinge SK1:08:42+29:03
120Mikael GustafssonOK Gynge1:09:07+29:28
121Jukka KurttilaNavi1:09:27+29:48
122Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:10:25+30:46
123Anders KolmskogSundbybergs IK1:10:46+31:07
124Tom LemströmOK Raseborg1:11:41+32:02
125Jussi PasanenRasti-Jussit1:11:57+32:18
126Mats OrbertAttunda OK1:12:15+32:36
127Thomas BorneFrölunda OL1:12:18+32:39
128Ove GustafssonJärfälla OK1:13:03+33:24
129Göran LundqvistJärfälla OK1:13:46+34:07
130Thomas von KronhelmOK Måsen1:17:15+37:36
131Ulf NilssonJärfälla OK1:18:23+38:44
132Jan GrahnIK Uven1:19:30+39:51
133Anders LundbergIK Vikings OK1:20:21+40:42
134Martin StenbackJärfälla OK1:20:37+40:58
135Patrick RossierCA Rosé1:21:46+42:07
136Martin SigrandOK Södertörn1:21:57+42:18
137Niklas WelanderÖrkelljunga FK1:23:36+43:57
138Mats KarlssonIF Hagen1:24:05+44:26
139Henrik EssungerSjövalla FK1:27:50+48:11
140Fredrik ForsmanFK Herkules1:28:08+48:29
141Roland StrandFK Åsen1:35:24+55:45
142Hans JonssonVäsby OK1:37:02+57:23
143Marko LatvalaTuusulan Voima-Veikot1:38:04+58:25
144Stefan LemurellSjövalla FK1:41:02+1:01:23
145Lars-Åke JonssonJärfälla OK1:43:17+1:03:38
146Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:52:29+1:12:50
147Dennis HansenOK Kompassen1:56:21+1:16:42
Henric BrohedeOK Tyrej godkänd
Jan OlmKils OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser