Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D45 Kort-1

3 670 m, 152 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK30:04
2Anna Karin NilssonUmeå OK30:05+0:01
3Anna-Lena LängheimTullinge SK30:07+0:03
4Virpi RoineHiidenkiertäjät30:48+0:44
5Marie DahlgrenFilipstads OK30:59+0:55
6Susanna DjurstedtEksjö SOK31:00+0:56
7Camilla EngelOK Ravinen31:11+1:07
8Annika EricssonVäxjö OK32:22+2:18
9Anna Nero NordmarkNässjö OK32:30+2:26
10Malin PalmbergOK Hammaren33:10+3:06
11Ann GranqvistOK Ravinen33:36+3:32
12Marie HedarOK Tor33:57+3:53
13Annelie JohanssonOK Skärmen34:10+4:06
14Ann-Sofie JohanssonUmeå OK34:24+4:20
15Åsa OttossonMölndal Outdoor IF34:31+4:27
15Kristin EkdalaKungälvs OK34:31+4:27
17Eva LindströmStorviks IF34:47+4:43
18Maria FolkestadAnderstorps OK34:59+4:55
19Anette Tisell BorgIK Stern35:01+4:57
20Mia LiljaIFK Lidingö SOK35:08+5:04
21Maria HållströmGävle OK35:22+5:18
22Åse FuxborgSjövalla FK35:32+5:28
23Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK35:50+5:46
24Helena SandbergIK Hakarpspojkarna36:29+6:25
25Malin ClassonOK Stigen36:31+6:27
26Anniina HeikkinenVehkalahden Veikot36:51+6:47
27Anneli RundlöfVäsby OK37:01+6:57
28Karolina MelkstamLerums SOK37:09+7:05
29Jenny RönnlundStöcksjö IS37:34+7:30
30Carina BerganderEksjö SOK37:57+7:53
31Malin LammFrölunda OL38:13+8:09
32Susanne LindAvesta OK38:29+8:25
33Monika BlombergDalaportens OL38:43+8:39
34Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK38:54+8:50
35Erika AspMölndal Outdoor IF39:04+9:00
36Åsa SkoogOK Hammaren39:06+9:02
37Susanne CurmanIFK Lidingö SOK39:14+9:10
38Ulrika SilverGävle OK39:18+9:14
39Lena ErlandssonOK Södertörn39:28+9:24
40Tiina Tervo-RantakokkoHelsingin Suunnistajat39:30+9:26
41Lotta SundbladEksjö SOK39:34+9:30
42Marlene NessSödertälje-Nykvarn OF39:50+9:46
43Karin NymanOK Tyr40:02+9:58
44Ann-Charlotte DahlVisborgs OK40:19+10:15
45Linda GunnarssonLerums SOK40:20+10:16
46Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK40:33+10:29
47Eva-Lena HahneInsjöns IF OK40:56+10:52
48Monica RoosAttunda OK41:04+11:00
49Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF41:22+11:18
50Viktoria LindbergOK Djerf41:23+11:19
51Åsa BäckstrandUmeå OK41:31+11:27
51Gittan GeliusSnättringe SK41:31+11:27
53Katja Stenström BohlinIFK Göteborg41:35+11:31
54Agneta TörnkvistIK Uven41:48+11:44
55Ulrika GustafssonIK Vista41:49+11:45
56Annika OhlssonÄrla IF42:01+11:57
56Anna TedhamreSnättringe SK42:01+11:57
58Helena DegermanSkellefteå OK42:12+12:08
59Johanna  AnderssonNynäshamns OK42:17+12:13
60Lena BrobergSnättringe SK42:33+12:29
61Lena TuressonBurseryds IF42:35+12:31
62Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK42:44+12:40
63Christina PetterssonStigsökarna43:15+13:11
64Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK43:17+13:13
65Veronica ÅmanOK Botnia43:32+13:28
66Catrin JohanssonSundsvalls OK44:38+14:34
67Kerstin KarlssonMålilla OK44:39+14:35
68Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF45:19+15:15
69Marie-louise PerssonFK Herkules45:22+15:18
70Katarina OlssonOK Tor45:37+15:33
71Lena JosefssonJönköpings OK45:42+15:38
72Katleen Van de MoortelOMEGA45:53+15:49
72Helena LundinAvesta OK45:53+15:49
74Mari-Helen LidströmSnättringe SK45:54+15:50
75Camilla JohanssonOK Stigen46:12+16:08
76Maj-Britt BjörklundOK Botnia46:17+16:13
77Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb46:21+16:17
78Karin LinderOK Hällen46:36+16:32
79Kristina LandforsLustens OK46:38+16:34
80Elisabeth NormanVK Uvarna46:39+16:35
81Anette BrunanderAttunda OK46:57+16:53
82Matilda ÖstmanAttunda OK47:02+16:58
83Maria Terese LiljevretVäsby OK47:31+17:27
84Sofia KarlssonOK Landehof47:46+17:42
85Maria HolmbergJönköpings OK47:55+17:51
86Annika KnutasNynäshamns OK47:59+17:55
87Anethe MansénSkarpnäcks OL48:04+18:00
88Ylva OlmKils OK48:15+18:11
89Susanne BerghMölndal Outdoor IF48:29+18:25
90Berit EkmanTäby OK48:46+18:42
90Åsa ElvelindSträngnäs-Malmby OL48:46+18:42
92Malin MårtenssonOK Ravinen48:47+18:43
93Anna ErikssonOK Älgen49:03+18:59
94Elisabeth DanielssonVimmerby OK49:06+19:02
95Ylva TederTäby OK49:07+19:03
96Malin WalleniusFrölunda OL49:10+19:06
97Christina LiljeGävle OK49:19+19:15
98Tanja DalheimerIK Vikings OK49:30+19:26
99Eva-Lill BergenfurIK Vikings OK49:40+19:36
100Kristina ZillingOK Södertörn50:04+20:00
101Anna-Karin LövgrenAvesta OK50:36+20:32
102Anneli KarlsmoIK Uven51:04+21:00
103Ninni CarlssonStora Tuna OK52:13+22:09
104Åsa WilestedtAttunda OK52:16+22:12
105Maria GustafssonIFK Mora OK52:30+22:26
106Anna-Lena JacobssonDegerfors OK52:39+22:35
107Anna LevinSvaide Roma SOK53:09+23:05
108Annica HänströmTäby OK53:41+23:37
109Pille HedströmSöders-Tyresö53:50+23:46
110Marjut KyllönenKuhmon Peurat54:36+24:32
111Maria StrömbergAvesta OK54:41+24:37
112Jenny SöderbergJärla Orientering54:58+24:54
113Anna-Lena CostermansJärla Orientering55:01+24:57
114Charlotte SkoglundKils OK55:19+25:15
115Camilla BerglundKarlsbyhedens IK55:31+25:27
116Mari FläckGrycksbo IF OK55:47+25:43
117Malin KvarnefalkJärfälla OK55:50+25:46
118Maria WestlinValbo AIF55:55+25:51
119Charlotte StåhlSundbybergs IK56:01+25:57
120Monica GrönkvistJönköpings OK56:53+26:49
120Carina WidlundIFK Lidingö SOK56:53+26:49
122Annette BergströmTäby OK57:08+27:04
123Stina AlrikssonNybro OK57:33+27:29
124Maria HolmbackMalax IF58:02+27:58
125Ylva RudanderJärla Orientering58:05+28:01
126Birgit LundkvistOK Vargen58:07+28:03
127Gunilla BergOK Ravinen58:14+28:10
128Lisa LeicktTullinge SK58:33+28:29
129Sonia PerssonHaninge SOK58:37+28:33
130Kajsa TerningTolered-Utby Ol-klubb58:45+28:41
131Helen MagnussonOK Tor59:57+29:53
132Annika LindgrenIF Femman1:00:11+30:07
132Sara ThörnOK Södertörn1:00:11+30:07
134Sanna VillikkaKymin Suunnistajat1:01:03+30:59
135Ebba NordesjöSundbybergs IK1:01:30+31:26
136Anki CederbaumWaxholms OK1:01:47+31:43
137Susanne LinderöIK Hakarpspojkarna1:03:10+33:06
138Eva KindbornOK Hällen1:03:24+33:20
139Åsa LarssonOK Hällen1:03:58+33:54
140Anneli GordonStigsökarna1:05:13+35:09
141Petra BjörndalOK Grip1:05:21+35:17
142Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:05:24+35:20
143Eva RåådOK Tyr1:05:26+35:22
144Anna Karin PetersonVäxjö OK1:10:00+39:56
145Essi KaukonenEspoon Suunta1:13:24+43:20
146Kristina NilssonVK Uvarna1:15:06+45:02
147Anna GrahnIK Uven1:17:07+47:03
148Maria AuseliusBredaryds SOK1:21:19+51:15
149Agneta LarssonIK Uven1:22:56+52:52
150Cecilia BjörckIK Uven1:42:27+1:12:23
151Caroline LiljebjörnNybro OK1:47:10+1:17:06
152Karolina KarlssonNybro OK1:52:32+1:22:28
Margareta BerghSkarpnäcks OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser