Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H50 Kort-2

4 900 m, 153 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats NylundBredaryds SOK32:05
2Magnus SvenssonNässjö OK35:13+3:08
3Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna35:39+3:34
4Mikael PalgrimVänersborgs SK35:56+3:51
5Roger CarlssonOK Tranan36:25+4:20
6Lars HolmgårdKils OK36:50+4:45
7Per FlakbergIFK Göteborg37:02+4:57
8Mats AnderssonOK Orion37:18+5:13
9Fredrik BarrulfOK Tyr37:28+5:23
10Per-Erik RönnestrandFrösö IF38:15+6:10
11Sven WigertzLånghundra IF38:42+6:37
12Anders PetterssonKarlskrona SOK39:23+7:18
13Dan NilssonNyköpings OK39:30+7:25
14Lars HelgessonHestra IF39:49+7:44
15Ulf LarssonGarphyttans IF39:53+7:48
16Johan WannbergIK Omega39:59+7:54
17Bengt NorrmanTrollhättans SOK40:21+8:16
18Anders JönssonOK Triangeln40:53+8:48
19Clas LöfqvistOK Njudung40:55+8:50
20Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna40:56+8:51
21Lars JacobssonDegerfors OK41:12+9:07
22Niclas AnderssonMarkbygdens OK41:18+9:13
23Patrik ThybeckLindebygdens OK41:31+9:26
24Per JohanssonOK Reftele41:34+9:29
25Michael PalmOK Triangeln41:40+9:35
26Magnus WideFrölunda OL41:49+9:44
27Anders LindgrenSkellefteå OK41:52+9:47
28Jan AnderssonGävle OK41:53+9:48
29Ulf JohanssonKarlskrona SOK42:15+10:10
30Lars SpånbergGävle OK42:31+10:26
31Jan-Olov AnderssonOK Älgen42:34+10:29
32Robert HallbergIK Uven42:39+10:34
33Lars G JohanssonIFK Göteborg42:43+10:38
34Mats LundinÄlvsby IF OK42:59+10:54
35Roger KrohnFältjägarnas IF43:27+11:22
36Torbjörn GrahnIK Uven43:29+11:24
37Anders BlomqvistOK Skogsfalken43:33+11:28
38Christer MannfolkUlricehamns OK43:36+11:31
39Anders DahlgrenÖstersunds OK43:42+11:37
40Ola IsakssonOK Tyr43:59+11:54
41Thomas ÖstlundVästvärmlands OK44:01+11:56
42Marko KarkulehtoOK Vilse 8744:18+12:13
42Göran StuhlhoferOK Landehof44:18+12:13
44Mikael JungbjerGöteborgs SK44:33+12:28
45Anders JonssonIK Vikings OK45:07+13:02
46Christer VredinIFK Umeå45:22+13:17
47Tomas StigssonTrollhättans SOK45:23+13:18
48Glen HåkanssonVäxjö OK45:38+13:33
49Hans WedbergSjövalla FK45:47+13:42
50Gunnar HallOK Skogsvargarna45:49+13:44
51Lennart DahlgrenFilipstads OK45:52+13:47
52Ulf K. RaskSigtuna OK46:09+14:04
53Mikael WahlbomOK Orion46:10+14:05
54Ola MannbergSkellefteå OK46:11+14:06
55Thomas PerssonOK Gränsen46:16+14:11
56Per KjellanderGöteborg-Majorna OK46:17+14:12
57Thomas NorströmSkellefteå OK46:19+14:14
58Mats SöderbergKalmar OK46:23+14:18
59Stefan PihlSOK 6846:30+14:25
60Gert JonssonIK Hakarpspojkarna46:42+14:37
60Johan FalkUlricehamns OK46:42+14:37
62Peter HambäckLånghundra IF46:47+14:42
63Stefan SpetzUlricehamns OK46:56+14:51
64Peter SvahnEksjö SOK47:27+15:22
65Ragnar UppströmFK Herkules47:28+15:23
66Hjalmar LaudonVännäs OK47:39+15:34
67Ola AndertoftMarkaryds FK47:59+15:54
68Håkan AnderssonKarlskrona SOK48:02+15:57
69Stefan ErikssonOK Älgen48:03+15:58
70Stefan SvenssonBredaryds SOK48:04+15:59
71Per AnderssonUlricehamns OK48:16+16:11
72Pär JohanssonOK Alehof48:59+16:54
73Jonas AnderssonOK Norrvirdarna49:04+16:59
74Göran AttåsOK Tisaren49:23+17:18
75Peter StrömdahlOK Skogsvargarna49:25+17:20
76Anders NilssonOK Orion49:28+17:23
77Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna49:39+17:34
78Björn LindgrenKFUM Örebro OK49:45+17:40
79Thomas RoosIF Thor49:57+17:52
80Jonas MånssonK 3 IF50:09+18:04
81Gerth TolftéOK Älme50:15+18:10
82Lars SkymbergKFUM Örebro OK50:20+18:15
83Sven NilssonIK Vista50:47+18:42
84Jan TuressonBurseryds IF50:53+18:48
85Stefan JonssonNybro OK51:03+18:58
86Anders JakobssonSOK Träff51:23+19:18
87Martin MandingerTrollhättans SOK51:37+19:32
88Anders GranqvistVärend GN OL51:39+19:34
89Sören AnderssonLidköpings VSK51:57+19:52
90Kjell EinarssonOK Skogshjortarna52:04+19:59
91Erik WillénÖstersunds OK52:15+20:10
92Lars LjungbergSjövalla FK52:33+20:28
93Christer AlkbergOckelbo OK53:13+21:08
94Mats DruggeVittjärvs IK53:16+21:11
95Dick HimmelmannSjövalla FK53:43+21:38
96Krister RosendahlOK Renen55:12+23:07
97Anders StrömbäckAnkarsrums OK55:13+23:08
98Johnny BerglövÅrsunda IF55:28+23:23
98Matz AnderssonLesjöfors SK55:28+23:23
100Tomas LindgrenTrosabygdens OK55:31+23:26
101Johan BlomgrenSOK Aneby56:15+24:10
102Klaes AxelssonMullsjö SOK56:16+24:11
103Anders JohanssonKarlskrona SOK56:25+24:20
104Tomas AndreassonFrölunda OL56:30+24:25
105Peter WilhelmssonKarlskrona SOK56:52+24:47
106Håkan ÖstergrenVäxjö OK57:30+25:25
107Anders KristofferssonAnderstorps OK57:37+25:32
108Peter RavnellGudhems IF57:45+25:40
109Ulf PerssonBottnaryds IF57:50+25:45
110Håkan RostöRånäs OK57:51+25:46
111Patrik FredrikssonFK Herkules58:04+25:59
112LEIF LENNART JOACIM AhnheimTibro OK58:15+26:10
113Phil MullinsSjövalla FK58:21+26:16
114Stefan JohanssonSOK Viljan58:36+26:31
115Magnus BergströmRånäs OK58:55+26:50
116Anders SjöbergOK Reftele59:16+27:11
117Anders PetterssonVästerviks OK59:19+27:14
117Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna59:19+27:14
119Leif AnderssonRånäs OK1:00:05+28:00
120Per BrahmLånghundra IF1:00:28+28:23
121Magnus PedersenOK Skogshjortarna1:00:41+28:36
122Sven GiselssonRonneby OK1:01:01+28:56
123Mats KarlssonLaxå OK1:02:20+30:15
124Johan KarlssonIF Thor1:02:33+30:28
125Fritiof AnderssonGudhems IF1:02:48+30:43
126Håkan BjörklundSjövalla FK1:03:24+31:19
127Håkan BerndtssonFrölunda OL1:04:17+32:12
128Roland LarssonGammelstads IF1:04:55+32:50
129Kjell JohanssonSkattkärrs SOK1:04:57+32:52
130Anders MarklundSkellefteå OK1:05:16+33:11
131Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:07:27+35:22
132Niclas LidströmFrösö IF1:07:55+35:50
133Bo WesterbergTrollhättans SOK1:08:06+36:01
134Anders OlssonLustens OK1:08:31+36:26
135Lars WestlundTrosabygdens OK1:08:39+36:34
136Pär StenbergOK Skogshjortarna1:08:54+36:49
137Greg CampbellLustens OK1:09:47+37:42
138Stig GustafssonIK Ymer1:10:49+38:44
139Bjørn ChristoffersenSvendborg OK1:10:56+38:51
140Lars StrömbergOK Skogshjortarna1:11:48+39:43
141Mats GustafssonIK Gandvik1:11:58+39:53
142Håkan PerssonMölndal Outdoor IF1:13:08+41:03
143Bernt NilssonOK Tyr1:13:41+41:36
144Ingemar HedinEksjö SOK1:15:31+43:26
145Torulf BäckmanFrösö IF1:17:00+44:55
146Mikael PetersonFalköpings AIK OK1:18:35+46:30
147Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK1:18:47+46:42
148Hans VokseppOK Skogshjortarna1:19:20+47:15
149Börje ÖbergOK Skogshjortarna1:20:53+48:48
150Thomas AlmgrenBorås GIF1:21:39+49:34
151Kai ZhengOAC2:02:42+1:30:37
152Mikael AnderssonValbo AIF2:04:45+1:32:40
Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Lars AlmquistOK Triangelnej start
Magnus BlennowFalköpings AIK OKej start
Jonas FridmanVännäs OKej start
Göran KarlssonPiteå IFej start
Lars-Olov LugneKils OKej start
Göran PerssonVärend GN OLej start
Mikael VetterStorviks IFej start
Björn ÖstmanGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser