Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Challenge D 10

7 390 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elina RönnlundIFK Umeå59:08
2Viktoria WallinMölndal Outdoor IF1:00:14+1:06
3Hanna DahlbergBredaryds SOK1:00:16+1:08
4Marie BerglinKarlskrona SOK1:01:15+2:07
5Erika JensenÅmåls OK1:03:06+3:58
6Anna LarssonOK Älvsjö-Örby1:03:09+4:01
7Elin LundgrenOK Tyr1:03:10+4:02
8Maria BylundFagersta OK1:03:12+4:04
9Jonna PetterssonIFK Mora OK1:04:38+5:30
10Veronica GrimmergårdBredareds IF1:04:40+5:32
11Lina AnderssonTrollhättans SOK1:04:43+5:35
12Åsa ForsumOK Tor1:06:55+7:47
13Malin HultqvistIK Ymer1:07:08+8:00
14Sanna SjödénÄlvdalens IF OK1:07:27+8:19
15Magdalena GrunderJärfälla OK1:09:16+10:08
16Emma HöglundBredaryds SOK1:09:18+10:10
17Anne MelkildFreidig1:09:23+10:15
18Annika HöglundBredaryds SOK1:09:27+10:19
19Helena GummessonKarlskrona SOK1:09:30+10:22
19Martina KarlssonOK Vilse 871:09:30+10:22
21Elisabeth WestmanVästerås SOK1:10:23+11:15
22Linda ErikssonÖstersunds OK1:10:44+11:36
23Malin LemurellSjövalla FK1:11:03+11:55
24Malin BörjesjöSundbybergs IK1:14:46+15:38
25Therese SahlinSportsgym SC1:15:00+15:52
26Charlotte NordgrenSävedalens AIK1:15:01+15:53
27Hanna Smedstad 1:16:13+17:05
28Malin ThomasdotterStockholm Multisport Klubb1:16:25+17:17
29Sara HillbomFinspångs SOK1:16:34+17:26
30Sara RönnbyTjalve IF Norrköping1:16:44+17:36
31Anna KörleOK Landehof1:17:37+18:29
32Yvonne FosserHeming Orientering1:17:39+18:31
33Jannike ÅkessonOK Pan-Kristianstad1:18:37+19:29
34Ann-Sofie EliassonDalaportens OL1:18:38+19:30
35Klara Brogren 1:18:45+19:37
36Linda LundbergOK Renen1:18:49+19:41
37Monica OlssonOK Renen1:19:03+19:55
38Mirja NordinRehns BK1:20:00+20:52
39Malin PerssonOK Denseln1:21:45+22:37
40Anna WaxegårdRävetofta OK1:24:06+24:58
41Anneli PeterssonOK Kolmården1:26:23+27:15
41RANDI RobertssonSundbybergs IK1:26:23+27:15
43Marie RobertssonIFK Göteborg1:26:30+27:22
44Clara BerlinTrollhättans SOK1:28:51+29:43
45Gunilla OtterstenEds SK1:31:23+32:15
46Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:34:26+35:18
47Caroline AnderssonTrollhättans SOK1:34:48+35:40
48Åsa PetterssonOK Kullingshof1:43:54+44:46
49Anna BorensvedOK Norrvirdarna1:46:44+47:36
50Madelene HåkanssonOckelbo OK1:55:59+56:51
51Maria BrolinOK Linné2:07:41+1:08:33
52Julia Othelius 2:08:10+1:09:02
52Lisa Åkerlund 2:08:10+1:09:02
54Anneli BorgOK Denseln2:19:44+1:20:36
55Anna-Karin Christoffersson 3:04:27+2:05:19
Thérese ErikssonArvidsjaurs OKej start
Sofie Von FrenckellIFK Lidingö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser